České Budějovice i Karlovy Vary vítězně, Kladno padlo v Třebíči

Hejisté Karlových Varů po dvou porážkách porazili poslední Kadaň 4:1
PROFIL: Obhájí Plzeň titul? Záležet bude na posilách a Vrbově rotaci PROFIL: Obhájí Plzeň titul? Záležet bude na posilách a Vrbově rotaci
Má pozice ve Slavii? Už není tak silná jako dřív, říká kapitán Škoda Má pozice ve Slavii? Už není tak silná jako dřív, říká kapitán Škoda

Hokejisté Českých Budějovic zdolali Benátky nad Jizerou 5:0 a v čele prvoligové tabulky mají tříbodový náskok před Karlovými Vary. Energie porazila Ústí nad Labem 3:1 a na druhém místě vystřídala Kladno, které v Třebíči neudrželo dvoubrankový náskok a prohrálo 3:4 v prodloužení.

České Budějovice šly po čtyřech minutách do vedení 2:0 zásluhou útočníků Víta Jonáka a Luboše Roba, jenž u první trefy asistoval. V 22. minutě se prosadil Petr Vampola, který v deseti zápasech nasbíral 15 bodů (5+10). Konečnou podobu skóre dali v 56. minutě v rozmezí 21 vteřin Jiří Kučný a Martin Heřman, na jehož brance se přihrávkou znovu podílel dvaadvacetiletý Rob. Gólman Jihočechů David Gába udržel podruhé za sebou čisté konto.

Motor uspěl ve čtvrtém zápase po sobě a celkově bodoval v deseti duelech v řadě. Benátky nezvítězily devětkrát za sebou a z posledních 16 soubojů zvládly vyhrát pouze na ledě Kadaně 4:2.

Karlovým Varům pomohly k první venkovní výhře po čtyřech zápasech dvě využité přesilové hry. Po dvou bodech zaznamenali obránce Daniel Krejčí (0+2) a útočník Tomáš Rachůnek (1+1).

V Třebíči otevřel skóre zápasu po 110 sekundách hry domácí útočník Jan Wasserbauer v početní výhodě. Kladno v první třetině stav třemi brankami otočilo, o dvě trefy se postaral David Tůma. Horácká Slavia se nevzdala a ve třetí třetině během 63 vteřin vyrovnala. Obrat dokonal v prodloužení druhou brankou večera dvacetiletý forvard Petr Kratochvíl.

Poslední Kadaň doma zdolala Slavii 3:2 v prodloužení. O první výhře Trhačů po pěti utkáních rozhodl po 32 sekundách nastaveného času obránce Jakub Trefný z trestného střílení. Pražané prohráli potřetí za sebou.

Stejný výsledek jako v Kadani se zrodil i v Prostějově, kde domácí porazili Havířov, přestože prohrávali 0:2. Po bezbrankové první dvacetiminutovce odskočili hosté v prostřední části do dvoubrankového vedení. Jestřábi dokázali na počátku třetí třetiny srovnat dvěma trefami Tomáše Nouzy v rozmezí 146 vteřin. O výhře Prostějova rozhodl v čase 62:50 útočník Lukáš Luňák.

V 51. minutě zápas narušili havířovští fanoušci, kteří použili pyrotechniku, jež dopadla na ledovou plochu. V kotli hostů museli zasáhnout těžkooděnci, kteří havířovské příznivce odvedli ze stadionu.

Přerov uspěl 4:3 ve Vsetíně, kde po dvou třetinách vedl 4:1. Valachům se na počátku závěrečné dvacetiminutovky během 17 vteřin povedlo snížit na rozdíl jediné branky. V 58. minutě překonali vsetínští hráči brankáře Lukáše Klimeše počtvrté, rozhodčí však kvůli zásahu vysokou holí gól neuznal. Přerov vyhrál pošesté za sebou.

30. kolo první hokejové WSM ligy:

Benátky nad Jizerou - Motor České Budějovice 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)
Branky: 3. Jonák, 4. Rob, 22. Vampola, 56. Kučný, 56. Heřman. Rozhodčí: Valenta, Wagner - Podrazil, Špringl. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 635.

Kadaň - Slavia Praha 3:2 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 39. Blaha, 52. Hlava, 61. Trefný z tr. střílení - 35. Nedvídek, 53. L. Krejčík. Rozhodčí: Škrobák, Kostourek - Belko, Kokrment. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 412.

Ústí nad Labem - Karlovy Vary 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
Branky: 24. Vachovec - 13. T. Rachůnek, 35. Sičák, 38. Stloukal. Rozhodčí: Doležal, Vokřál - Votrubec, Ševic. Vyloučení: 12:11, navíc Melka - Skuhravý oba 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 1167.

Prostějov - Havířov 3:2 v prodl. (0:0, 0:2, 2:0 - 1:0)
Branky: 41. a 43. Nouza, 63. L. Luňák - 26. Hudeček, 39. Pořízek. Rozhodčí: Dědek, Koziol - Lukš, Gančarčík. Vyloučení: 3:4, navíc Havel (Havířov) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1842.

Třebíč - Kladno 4:3 v prodl. (1:3, 0:0, 2:0 - 1:0)
Branky: 48. a 62. Kratochvíl, 2. J. Wasserbauer, 46. Mlynář - 6. a 17. D. Tůma, 16. M. Hořava. Rozhodčí: Čech, Vrba - Reich, Komínek. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:1. Diváci: 1624.

Vsetín - Přerov 3:4 (0:2, 1:2, 2:0)
Branky: 22. P. Beránek, 42. Protasenja, 43. Kopta - 10. Gago, 14. Navrátil, 28. Fořt, 35. Pšurný. Rozhodčí: Fiala, Zbořil - Konvička, Poruba. Vyloučení: 4:9, navíc Vítek (Vsetín) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3252.

MS v hokeji 2018 - Mistrovství světa v Dánsku

Čtvrtfinále Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Soupisky Skupiny a tabulky MS 2019 Fantasy k MS Čtvrtfinále Play off

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.