Přerov - Kladno 2:1. Domácí počtvrté porazili Rytíře, Jágr asistoval

0
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

SOUHRN | Ani s legendou na ledě si na Moravany nepřišli. Kladenští hokejisté posílení slavným odchovancem Jaromírem Jágrem nevyzráli venku na Přerov a prohráli 1:2. S týmem z Olomoucka padli Rytíři počtvrté v sezoně. Domácí tým povzbuzený zaplněným stadionem vedl v zápase o dvě branky. Hostům se sice podařilo snížit díky trefě mladého střelce Adama Kubíka, kterému přihrávala pětačtyřicetiletá klubová ikona, ale na zvrat v utkání to již nestačilo.

Hvězdného Jágra, který za osm dnů oslaví 46. narozeniny, uvítal při vstupu na led velký aplaus. Znovu nastoupil na pravé straně první útočné řady s Kubíkem a Patrikem Machačem. Tato trojice strávila na ledě nejvíce času a vytvářela si v útočném pásmu převahu.

Majitele klubu přerovští zadáci pečlivě střežili, snažili se mu ponechat co nejméně prostoru k vyniknutí jeho kvalit. Přesto jej těžko odstavovali od puku, ale k zakončení se Jágr dostával jen s obtížemi. V první třetině v čase 12:10 připravil šanci Machačovi, jehož pokus brankář Lukáš Klimeš kryl.

Jágr po prohraném zápase v Přerově: První liga? Je to výzva!

Domácí hokejisté hrozili brejky po chybách Rytířů v rozehrávce. Vedoucí přerovský gól vstřelil ve 14. minutě Tomáš Sýkora. Nabídka k vyrovnání se Kladnu nabídla při první přesilovce zápasu ve druhé třetině, Jágr z ní odehrál 86 sekund.

Ve 39. minutě však navýšil vedení Zubrů po úniku Jakub Šlahař. Svou chytrost prokázal Jágr až v závěru. V čase 55:06 si vyměnil puk s Kubíkem, druhý gól už však Kladno nepřidalo a prohrálo s Přerovem i čtvrtý vzájemný duel.

Na svou první branku po návratu do Kladna druhý nejproduktivnější hráč historie NHL stále čeká. Naposledy v barvách Rytířů skóroval při výluce zámořské ligy 27. prosince 2012 v Třinci, kde zmírnil porážku 1:4.

Benátky, teď Přerov. Jágr podruhé nastoupil za Kladno, zase bylo vyprodáno

Domácí: 13:48. T. Sýkora, 38:32. Šlahař

Hosté: 55:07. Kubík

Domácí: Klimeš (Šimboch) – Chmelíř, Rosandić, M. Novotný, Zbořil, R. Černý (A), Pala, Padrnos – Šlahař (C), T. Sýkora, Milan Procházka – Fryšara, Pšurný (A), Plášek – Goiš, Navrátil, F. Dvořák – T. Doležal, Š. Kratochvíl, M. Kratochvíl.

Hosté: Klouček (Kopřiva) – Lenďák, Kehar, Svedlund, P. Hořava, Štindl, Zelingr, F. Matula – Jágr, Machač, Kubík – D. Tůma (C), Kurjanov, J. Kloz – Pekr, R. Přikryl, J. Strnad – Zikmund, T. Kaut, Redlich – M. Hořava.

Obadal, Koziol – Wesley, Lukš

Prostějov rozstřílel Frýdek-Místek, Budějovice otočily se Vsetínem

Českobudějovický Motor v 47. kole první hokejové ligy porazil Vsetín 4:2 a v čele tabulky si udržel dvoubodový náskok na Karlovy Vary, které zvítězily v Litoměřicích 4:0.

Jako první vstřelil gól Vsetín ve 13. minutě. Vyrovnání obstaral v 26. minutě forvard Luboš Rob. Tým pod vedením olympijského vítěze z Nagana Jiřího Dopity v 49. minutě opět strhl vedení na svou stranu. O 95 vteřin později se ale podruhé trefil Rob a v 57. minutě zaznamenal vítězný gól centr Vít Jonák, který skóroval do prázdné branky při power play hostů. Valaši kvůli pěti prohrám z posledních šesti duelů ztrácejí na osmou příčku zajišťující účast v play off šest bodů.

Prostějov si doma poradil s Frýdkem-Místkem 7:2, radoval se ze čtvrté výhry v řadě a posunul se na čtvrté místo před Slavii. Jestřábi otevřeli skóre v 18. minutě při přesilové hře pět na tři zásluhou osmatřicetiletého útočníka Tomáše Divíška a na začátku druhé části v rozmezí 49 vteřin zvýšili na 3:0. Prostřední dějství nakonec skončilo 4:2, za hosty dvakrát skóroval forvard Ondřej Kovařčík, jenž za Frýdek-Místek nastupuje formou střídavých startů z Třince. V závěrečné třetině Jestřábi přidali další dvě branky.

Slavia v Edenu podlehla Ústí nad Labem 3:5 a po prohře v Třebíči (0:2) opět neuspěla. Pražané sice šli do vedení, ale devatenáctiletý útočník Tomáš Pšenička v přesilové hře rychle vyrovnal. Ve druhé třetině Ústí díky další využité početní výhodě otočilo stav a v polovině duelu zvýšil na 3:1 Pšenička, který v tomto ročníku zasáhl v dresu Sparty do šesti zápasů. Krátce předtím neproměnil trestné střílení. Slavii vyrovnala v 44. minutě během 21 vteřin, ale Pavel Smolka vrátil Slovanu vedení, které pojistil forvard Milan Davídek.

Havířov zvítězil popáté za sebou, když zdolal Třebíč 3:0 a vystřídal ji na sedmém místě. Rozhodující branku si v 18. minutě připsal útočník Jan Hudeček, jenž se přihrávkou podílel i na druhé trefě domácích. Tři body zpečetil do odkryté branky forvard Daniel Kurovský.

V souboji dvou nejhorších týmů uspěly předposlední Benátky nad Jizerou 5:3 v Kadani. Devátou porážku Trhačů v řadě neodvrátil ani hattrick útočníka Jaroslava Kůse. Za Benátky se dvakrát prosadil bek Jakub Husa.

47. kolo první hokejové WSM ligy

Motor České Budějovice - Vsetín 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)
Branky: 26. a 50. Rob, 57. a 60. Jonák - 13. Slováček, 49. Pokorný. Rozhodčí: Jechoutek, Wagner - Jílek, Šperl. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 6029.

Havířov - Třebíč 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 18. Hudeček, 43. M. Kalus, 59. Kurovský. Rozhodčí: Kašík, Doležal - Adamec, Poruba. Vyloučení: 4:1. Bez využití. Diváci: 1616.

Litoměřice - Karlovy Vary 0:4 (0:3, 0:1, 0:0)
Branky: 7. Plutnar, 13. Stloukal, 14. Skuhravý, 38. Sičák. Rozhodčí: Pražák, Vokřál - Bosák, Kotlík. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:2. Diváci: 1057.

Prostějov - Frýdek-Místek 7:2 (1:0, 4:2, 2:0)
Branky: 18. Divíšek, 22. Nouza, 22. Rašner, 35. Rudovský, 40. Starý, 42. Z. Král, 54. L. Luňák - 29. a 38. O. Kovařčík. Rozhodčí: Přikryl, Kopeček - Kreuzer, Polák. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 1659.

Kadaň - Benátky nad Jizerou 3:5 (1:2, 1:1, 1:2)
Branky: 13., 22. a 59. Kůs - 56. a 60. Husa, 15. a 20. R. Veselý, 36. Wiencek. Rozhodčí: Barek, Veselý - Coubal, Toman. Vyloučení: 8:3. Využití: 1:1. Diváci: 210.

Slavia Praha - Ústí nad Labem 3:5 (1:1, 0:2, 2:2)
Branky: 11. Šmerha, 44. Nedvídek, 44. M. Kadlec - 12. a 30. Pšenička, 27. Severa, 47. Smolka, 49. Davídek. Rozhodčí: Kostourek, Škrobák - Beneš, Štofa. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:2. Diváci: 712.

Přerov - Kladno 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky: 14. T. Sýkora, 39. Šlahař - 56. Kubík. Rozhodčí: Obadal, Koziol - Wesley, Lukš. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 3000.

1. K. Vary 52 30 6 7 9 170:84 109
2. Č. Budějovice 52 30 4 3 15 158:104 101
3. Kladno 52 27 6 4 15 172:119 97
4. Slavia 52 26 5 4 17 149:117 92
5. Přerov 52 25 6 2 19 147:135 89
6. Prostějov 52 23 7 3 19 168:138 86
7. Havířov 52 22 5 5 20 138:133 81
8. Vsetín 52 20 8 4 20 168:144 80