Kladno v problémech, Prostějov sérii srovnal. V semifinále je Slavia i Vary

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Karlovy Vary a Slavia vyhrály i čtvrté zápasy a v nejkratším možném termínu postoupily do semifinále první hokejové ligy. Havířov si díky výhře 3:1 nad Českými Budějovicemi vynutil pátý zápas, Prostějov doma porazil Kladno 3:2 v prodloužení a srovnal stav série na 2:2. Majitel Rytířů Jaromír Jágr strávil na ledě čtyři vteřiny a připsal si devátý z potřebných 15 startů pro účast v případné baráži.

Karlovy Vary otevřely ve Vsetíně skóre už po 86 vteřinách hry zásluhou slovinského obránce Sabahudina Kovačeviče, který se představil i na olympijských hrách v Koreji.

Definitivní úder domácím zasadila Energie v úvodu prostřední části dvěma zásahy v rozmezí 69 vteřin, kdy se prosadila nejdříve v oslabení a poté v přesilové hře. Valachům se v 27. minutě povedlo poprvé od úvodního zápasu série překonat gólmana Filipa Novotného. Neprůstřelnost pelhřimovského rodáka trvala 179 minut a 56 sekund.

Západočeši však do konce třetiny znovu odskočili do tříbrankového vedení. Mužstvo vedené olympijským vítězem z Nagana Jiřím Dopitou ve třetím dějství opět snížilo, ale útočník Tomáš Rachůnek při power play domácích zpečetil výsledek brankou na 5:2. Vsetínu se ve čtyřech duelech povedlo vstřelit jen tři góly.

Havířov poprvé zdolal České Budějovice

V Havířově začaly padat branky až ve druhém dějství. Na první trefu domácích odpověděl Motor po necelé minutě, ale v polovině zápasu si Havířov dvěma góly během 70 vteřin vypracoval rozhodující dvoubrankový náskok. Vítěznou branku zaznamenal forvard Jan Maruna při hře čtyři na čtyři.

Kladno v Prostějově znovu padlo

Kladno poslal do vedení forvard David Tůma po 91 vteřinách v početní výhodě. Prostějov srovnal v závěru úvodní třetiny a ve druhé se dostal do vedení 2:1. Středočeši vyrovnali v 46. minutě a stejně jako v sobotu dospěl zápas do prodloužení.

V něm se nechal kladenský útočník Miloslav Hořava vyloučit za sekání a zadák Jestřábů Marek Drtina využitou přesilovkou rozhodl o srovnání série.

Slavia je v semifinále

Slavia si z první třetiny odnesla vedení 2:0. Přerov po 28 sekundách druhé třetiny snížil, ale v polovině utkání Pražané díky bekovi Jiřímu Drtinovi zužitkovali druhou početní výhodu v utkání.

Zubři v poslední třetině přestříleli slávisty 14:4, ale skóre už zůstalo stejné. Slavia ve čtyřech zápasech inkasovala pouhé čtyři branky. Série České Budějovice - Havířov a Kladno - Prostějov budou pokračovat v úterý.

Prostějov - Kladno 3:2 v prodl. (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 19. Starý, 34. L. Luňák, 64. M. Drtina - 2. D. Tůma, 46. Kružík. Rozhodčí: Doležal, Veselý - Lučan, Novák. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:1. Diváci: 3386.
Stav série: 2:2.

Přerov - Slavia Praha 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)
Branky: 21. Šlahař - 4. L. Krejčík, 15. Pohl, 30. J. Drtina. Rozhodčí: Zubzanda, Sýkora - Malý, Šimán. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:2. Diváci: 2121. Konečný stav série: 0:4.

Havířov - Motor České Budějovice 3:1 (0:0, 3:1, 0:0)
Branky: 21. Tomi, 29. Maruna, 30. L. Bednář - 22. Dostálek. Rozhodčí: Obadal, Kašík - Lukš, Špringl. Vyloučení: 6:13. Bez využití. Diváci: 1824. Stav série: 1:3.

Vsetín - Karlovy Vary 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)
Branky: 27. Březina, 50. Holomek - 2. Kovačevič, 21. Gorčík, 22. Plutnar, 35. Flek, 59. T. Rachůnek. Rozhodčí: Čech, Fiala - Kotlík, Polák. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3720. Konečný stav série: 0:4.