Hattrick Martynka Frýdku-Místku proti Kladnu nestačil, Vsetín přehrál Prostějov

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Hokejisté Kladna stále bez Jaromíra Jágra porazili v 16. kole první ligy domácí Frýdek-Místek 6:5 v prodloužení a na vedoucí České Budějovice ztrácejí čtyři body. Už pouze o bod za Rytíři zaostává Vsetín, který zdolal Prostějov 6:3 a připsal si devátou výhru z deseti utkání.

Frýdku-Místku nestačily ani čtyři body Rostislava Martynka za tři branky a nahrávku. Trenér Vlastimil Wojnar ve třetím duelu na střídačce domácích Rysů utrpěl první prohru. Oba týmy se pravidelně střídaly ve vedení. Prémiový bod zajistil Kladnu mistr světa z roku 2010 Petr Vampola po 24 sekundách nastavení. Tři body posbírali obránce Rytířů Brendon Nash (0+3) a útočník Ladislav Zikmund (2+1).

Vsetín po úvodním dějství prohrával 1:2, ale ve druhé třetině třemi brankami rozhodl o plném bodovém zisku. Jestřábi se ještě přiblížili na dostřel, ale Valaši Na Lapači nepřipustili drama a přidali dvě branky. Klíčem k triumfu svěřenců Jiřího Dopity byly čtyři využité přesilovky.

Jihlava si bez potíží poradila s Přerovem 5:0 a uspěla potřetí za sebou, naopak Hanáci disponují opačnou bilancí. Dukla položila základy úspěchu v první třetině, kdy během 65 sekund dvakrát skórovala. V tabulce se posunula na pátou příčku.

Litoměřice porazily Havířov 3:0. Duel rozlouskla prostřední část, v níž se domácí Stadion od 24. do 29. minuty prosadil třikrát. Dvě trefy zařídil v početní výhodě centr Jan Kloz.

Skvělý večer prožil útočník Jan Káňa, jenž se pěti body za tři góly a dvě přihrávky nejvýrazněji podepsal pod vysoký triumf Poruby 8:2 nad Kadaní. Ostravský rodák vstřelil góly ve třech odlišných situacích - nejprve v sedmé minutě proměnil trestné střílení, o 51 sekund později udeřil v oslabení a ve 44. minutě zkompletoval hattrick při hře pět na pět.

Třebíč zdolala Ústí nad Labem 4:3 v prodloužení. Vítězný gól Horácké Slavie zaznamenal už po 18 sekundách nastavení útočník Luboš Horký. Slovan prohrál devátý souboj po sobě a nadále mu náleží poslední 15. místo.

Výsledky 16. kola první hokejové Chance ligy

Litoměřice - Havířov 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)
Branky: 24. a 28. J. Kloz, 29. M. Havelka. Rozhodčí: Luczków, Doležal - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 6:7, navíc Marcel 10 min. a Strejček (oba Litoměřice) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 933.

Poruba - Kadaň 8:2 (3:0, 1:0, 4:2)
Branky: 8. z trest. střílení, 9. a 44. J. Káňa, 13. a 26. Zdeněk, 44. Baláž, 48. Kanko, 58. Ollender - 49. a 58. Šťovíček. Rozhodčí: Šutara, Obadal - Rožánek, Poruba. Vyloučení: 7:4. Bez využití. V oslabení: 1:1. Diváci: 258.

Frýdek-Místek - Rytíři Kladno 5:6 v prodl. (2:3, 2:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 25. z trest. střílení, 27. a 51. Martynek, 3. Mikulík, 7. Raška - 17. a 42. Zikmund, 5. Bláha, 16. Kubík, 26. Jelínek, 61. Vampola. Rozhodčí: Přikryl, Fiala - Lukš, Novák. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 1852.

Třebíč - Ústí nad Labem 4:3 v prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 6. Střondala, 35. Paták, 49. Kusko, 61. L. Horký - 9. a 34. P. Kousal, 47. Látal. Rozhodčí: Čech, Skopal - Zídek, Komínek. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1021.

Vsetín - Prostějov 6:3 (1:2, 3:0, 2:1)
Branky: 23. a 35. Kuronen, 12. Karafiát, 37. Rob, 50. Teper, 60. Kopta - 7. Prokeš, 18. Dvořáček, 48. Matýs. Rozhodčí: Souček, Cabák - Kotlík, Doležal. Vyloučení: 2:8. Využití: 4:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3270.

Jihlava - Přerov 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
Branky: 6. D. Tůma, 17. Vála, 21. Werbik, 38. Jiránek, 42. Štebih. Rozhodčí: Wagner, Ondráček - Bosák, Maštalíř. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0. Diváci: 1778.

1. Motor Č. Budějovice 15 11 0 2 2 58:34 35
2. Kladno 15 9 1 2 3 56:37 31
3. Vsetín 15 8 2 2 3 59:41 30
4. Přerov 16 9 0 1 6 48:44 28
5. Jihlava 15 7 2 2 4 55:31 27
6. Prostějov 15 8 1 0 6 62:49 26
7. Slavia Praha 14 8 0 2 4 40:41 26
8. Litoměřice 16 7 2 0 7 50:44 25