Dukla má osmou výhru v řadě! Motor dál vede, Kladno prohrálo s Kadaní

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Hokejisté Českých Budějovic si výhrou 4:0 v Ústí nad Labem v 25. kole druhé nejvyšší soutěže udrželi v čele tabulky jednobodový náskok před Jihlavou, která díky triumfu 6:3 ve Frýdku-Místku uspěla v osmém zápase za sebou. Ve srovnání s Motorem ale Dukla sehrála o duel navíc.

České Budějovice vstřelily ve druhé a třetí třetině po dvou brankách. Útočníci David Gilbert a Martin Novák dotáhli Jihočechy k třetímu úspěchu za sebou gólem a nahrávkou.

Jihlava vedla ve Frýdku-Místku po čtrnácti minutách 3:0, ale domácí se dvěma zásahy v rozmezí třinácti vteřin dotáhli na rozdíl jediné branky. Dukla ve druhém dějství opět odskočila, ale Rysi se znovu vrátili do hry. Definitivní klid přinesla Jihlavě závěrečná třetina, v níž se prosadila dvakrát. Útočník Lukáš Anděl pomohl Dukle třemi body za gól a dvě přihrávky.

Pod třetí vítězství Prostějova ze čtyř duelů se nejvýrazněji podepsal útočník Matouš Venkrbec, který dvěma brankami včetně rozdílového gólu v 56. minutě rozhodl o třech bodech Jestřábů za výhru 3:2 v Havířově. Prostějov poskočil ze sedmé příčky na čtvrtou a vměstnal se mezi Vsetín a Přerov. Všechna tři mužstva nasbírala 40 bodů.

Kladno před vlastními diváky nečekaně podlehlo 3:4 předposlední Kadani. Rytíři po první třetině vedli 1:0, ale ve druhé části nasázeli Trhači do kladenské sítě čtyři branky. Středočeši v posledním dějství ještě souboj zdramatizovali, ale kontaktní trefa obránce Brendona Nashe přišla až 68 sekund před koncem. Za hosty se mezi střelce dvakrát zapsal útočník Roman Chlouba.

Litoměřice výhrou 6:2 nad Slavií potvrdily výtečnou domácí formu. Před zraky svých příznivců ovládly šestý duel v řadě, k čemuž jim dopomohly i tři zužitkované přesilovky. Stadion se s 39 body dotáhl na šesté Kladno a oproti Rytířům má utkání k dobru. Zato Pražanům se nedaří, v uplynulých šesti zápasech Slavia přehrála jen Ústí nad Labem (4:2) a klesla na desátou pozici.

Třebíč si doma poradila s Přerovem 4:1 a uspěla v šestém z posledních sedmi duelů, naopak hosté prohráli potřetí za sebou. Horácké Slavii se po šesti minutách hry povedlo dvakrát skórovat. Přerov vstřelil v 29. minutě kontaktní gól, ale devatenáctiletý útočník Matěj Novák už o 66 vteřin později vrátil domácím dvoubrankový náskok. Tečku za utkáním udělal desátou trefou v sezoně forvard Silvester Kusko.

Poruba zdolala Benátky nad Jizerou 3:1 a ukončila sérii čtyř porážek. Ostravský celek vedl v 19. minutě o dvě branky, Středočeši v závěru úvodní části snížili, ale útočník Petr Kanko stanovil ve druhé třetině konečný výsledek.

25. kolo první hokejové Chance ligy:

Třebíč - Přerov 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Branky: 4. Szathmáry, 6. L. Vágner, 30. M. Novák, 56. Kusko - 29. Kopta. Rozhodčí: Skopal, Kopeček - Ševic, Doležal. Vyloučení: 4:9. Využití: 2:0. Diváci: 917.

Litoměřice - Slavia Praha 6:2 (2:0, 2:2, 2:0)
Branky:
4. Jirásek, 15. J. Kloz, 30. M. Havelka, 33. M. Kadlec, 43. Kantner, 49. Korkiakoski - 31. Furch, 35. Šmerha z trest. střílení. Rozhodčí: Wagner, Grech - Tvrdík, Votrubec. Vyloučení: 5:9. Využití: 3:0. Diváci: 1120.

Poruba - Benátky nad Jizerou 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)
Branky:
1. Illéš, 19. Adam, 26. Kanko - 20. Maier. Rozhodčí: Dědek, Šutara - Lukš, Novák. Vyloučení: 2:3. Bez využití.  Diváci: 196.

Frýdek-Místek - Jihlava 3:6 (2:3, 1:1, 0:2)
Branky:
18. Kofroň, 18. Machala, 31. Martynek - 4. Jiránek, 9. Skořepa, 14. Anděl, 25. Dostálek, 43. Pekr, 47. T. Havránek. Rozhodčí: Koziol, Obadal - Bubela, Zedník. Vyloučení: 4:5. V oslabení: 1:0. Bez využití. Diváci: 1080.

Havířov - Prostějov 2:3 (2:2, 0:0, 0:1)
Branky:
3. Kotala, 16. Maruna - 6. a 56. Venkrbec, 12. Račuk. Rozhodčí: Doležal, Cabák - Poruba, Rožánek. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 1193.

Ústí nad Labem - Motor České Budějovice 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)
Branky:
22. M. Novák, 31. Pýcha, 48. Fillman, 52. Gilbert. Rozhodčí: Souček, Vokřál - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 2:5. Bez využití.  Diváci: 642.

Rytíři Kladno - Kadaň 3:4 (1:0, 0:4, 2:0)
Branky:
13. P. Hořava, 53. Redlich, 59. Nash - 33. a 36. Chlouba, 21. Šťovíček, 28. Wágner. Rozhodčí: Čech, Micka - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 3:5. V oslabení: 0:1. Bez využití. Diváci: 1538.

1. Jihlava 56 33 8 3 12 210:119 118
2. Vsetín 56 32 7 2 15 207:150 112
3. Č. Budějovice 56 30 7 2 17 184:134 106
4. Kladno 56 30 4 6 16 194:152 104
5. Přerov 56 28 2 8 18 162:135 96
6. Havířov 56 28 3 2 23 172:145 92
7. Litoměřice 56 26 5 3 22 189:164 91
8. Prostějov 56 26 5 3 22 198:171 91