Kladno i díky Plekancově gólu zdolalo Vsetín, v čele se drží Jihlava | iSport.cz
10. prosince 2018 • 19:57

Kladno i díky Plekancově gólu zdolalo Vsetín, v čele se drží Jihlava

Slovan proti Olomouci otestoval nový stadion v Bratislavě. Nádhera a skvělá práce, shodli se všichni Slovan proti Olomouci otestoval nový stadion v Bratislavě. Nádhera a skvělá práce, shodli se všichni
UFC v Praze: Rozsápe Pudilová americkou soupeřku? Viděli jsme její trénink! UFC v Praze: Rozsápe Pudilová americkou soupeřku? Viděli jsme její trénink!

Hokejisté Kladna v sestavě s útočníkem Tomášem Plekancem porazili ve 33. kole doma Vsetín 6:3 a drží se na druhém místě o tři body za vedoucí Jihlavou, která zvítězila v Prostějově 4:2. Po předchozím nepovedeném období si připsal čtvrtou výhru v řadě Motor České Budějovice, který vyhrál nad pražskou Slavi 4:1 a posunul se na třetí pozici.

V dresu kladenských Rytířů se po jednozápasové pauze opět představil navrátilec z Montrealu Plekanec, který na střídavý start vypomáhá extraligové Kometě Brno. Proti Vsetínu se prosadil už ve druhé minutě, čímž nastartoval svůj tým k vítězství. To se však nerodilo lehce, neboť v úvodu závěrečné třetiny byl stav 3:3. Pak si ale vzal slovo domácí Ladislav Zikmund a dvěma góly definitivně převrhl misky vah na stranu Středočechů. Dvakrát se trefil za domácí Jakub Strnad.

Vzrůstající formu potvrdili hráči Českých Budějovic. Jejich lepšící se výkonnost odnesla tentokrát Slavia, která si na rozdíl od domácích připsala čtvrtý nezdar za sebou. Jako první sice v utkání skóroval hostující Aleš Furch, domácí ale čtyřmi góly zápas otočili a posunuli se na třetí místo před Prostějov.

Vedoucí Jihlava v Prostějově napravila předchozí neúspěch s Motorem. Po první třetině sice vedli 2:1 domácí, v dalším průběhu utkání už ale do černého mířili jen borci Dukly.

V dalších zápasech Kadaň porazila Benátky nad Jizerou 4:3, Ústí díky dvěma zásahům Jana Havla přetlačilo Frýdek-Místek 3:2 v prodloužení, Třebíč po dvou trefách Adama Rašky přehrála Litoměřice 6:3 a Poruba zvítězila v Havířově 2:1.

33. kolo první hokejové Chance ligy:

Kladno - Vsetín 6:3 (2:1, 1:1, 3:1)
Branky: 27. a 60. J. Strnad, 49. a 52. Zikmund, 2. Plekanec, 13. Kružík - 12. Rob, 29. Rác, 41. Pechanec. Rozhodčí: Grech, Kostourek - Štofa, Beneš. Vyloučení: 9:6, navíc Nash 5 min. a do konce utkání, Hajný - Vítek oba 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 1716.

Motor České Budějovice - Slavia Praha 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
Branky: 38. Bradley, 50. M. Novák, 55. Karabáček, 60. Vydarený - 24. A. Furch. Rozhodčí: Wagner, Ondráček - Podrazil, Bosák. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 5679.

Prostějov - Jihlava 2:4 (2:1, 0:2, 0:1)
Branky: 1. Nouza, 7. Divíšek - 4. Skořepa, 22. A. Zeman, 31. Pekr, 60. Anděl. Rozhodčí: R. Čech, Vrba - Lukš, J. Novák. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 1336.

Třebíč - Litoměřice 6:3 (4:0, 1:1, 1:2)
Branky: 8. a 10. Raška, 12. R. Havlát, 15. Szathmáry, 39. Kusko, 50. Tadeáš Král - 23. Kantner, 37. Eret, 57. M. Kadlec. Rozhodčí: Barek, Cabák - Zídek, Komínek. Vyloučení: 6:8, navíc Málek (Litoměřice) 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 875.

Havířov - Poruba 1:2 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky: 34. Rehuš - 30. Vymazal, 58. J. Káňa. Rozhodčí: Dědek, Koziol - Poruba, Rožánek. Vyloučení: 4:2, navíc J. Káňa (Poruba) 10 min. Bez využití. Diváci: 1187.

Kadaň - Benátky nad Jizerou 4:3 (2:1, 2:1, 0:1)
Branky: 7. M. Svoboda, 14. Chlouba, 23. Trefný, 29. Šťovíček - 6. a 21. Ordoš, 55. D. Špaček. Rozhodčí: Luczków, Šindel - Kokrment, Rubáš. Vyloučení: 7:4, navíc Buchtela - Petr Wiencek oba 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 250.

Ústí nad Labem - Frýdek-Místek 3:2 v prodl. (0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)
Branky: 49. a 64. J. Havel, 42. Muška - 6. Christov, 37. Adámek. Rozhodčí: Micka, Pilný - Maštalíř, Pechánek. Vyloučení: 2:2, navíc Jánský (Ústí nad Labem) 10 min. Bez využití: Diváci: 487.

TIPSPORT extraliga – nejvyšší hokejová liga 2018/2019

Aktuální kolo Kompletní rozpis zápasů Tabulka Kanadské bodování hráčů Statistiky brankářů Program v TV Nová pravidla a tresty Přestupy ONLINE Sazka Fantasy extraliga

Nejvyšší domácí hokejová soutěž Tipsport extraliga startuje v pátek 14. září. Na fanoušky čeká celkem 52 kol plus play off, skupina o udržení a baráž o extraligu. Nově Tipsport extraligu vysílá vedle ČT sport i program O2 TV Sport. Program extraligy v TV sledujte zde >> Současně se v hokejové extralize zavádí nová pravidla, jejich přehled najdete zde >>