20 bodů náskoku. Motor naděloval šestku, pronásledovatelé ztratili

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Hokejisté lídra první ligy Motoru České Budějovice vyhráli na ledě předposledního Sokolova vysoko 6:1 a vedou tabulku už o 20 bodů před Přerovem, který zvítězil v Havířově 2:1. Předstihl tak Litoměřice, jež překvapivě podlehly na ledě čtrnáctého Ústí nad Labem 2:4.

České Budějovice zvítězily pošesté za sebou a bodovaly ve 22. duelu, z nichž jen dva prohrály. Jihočeši skórovali dvakrát v každé třetině. Tři body za dvě branky a jednu asistenci si připsal Martin Novák, dvakrát skóroval také Pavel Pýcha.

Přerov sice prohrával v Havířově od čtvrté minutě po přesilovkové trefě Jakuba Kotaly, ale výsledek otočil. Ještě v úvodní třetině vyrovnal bývalý reprezentační obránce Josef Hrabal a v 38. minutě rozhodl další bek Mikuláš Zbořil.

Litoměřice nenavázaly na předešlé tři duely, v kterých měly plný bodový zisk při skóre 20:6. Naopak ústecký Slovan potvrdil zlepšenou formu a vyhrál třetí z posledních čtyř utkání. Rozhodl Jiří Severa v 36. minutě v přesilovce pěti proti třem, v závěru ještě dovršil výsledek 4:2 obránce Karel Klikorka.

Po třech porážkách se dočkal úspěchu Vsetín, který zdolal doma Porubu 3:2. Dvěma góly včetně vítězného se o to postaral Jiří Karafiát. Ostravané si připsali pátou prohru za sebou. Po pěti výhrách neuspěla Slavia, která podlehla v Třebíči 1:4.

Nový trenér Chomutova Miroslav Buchal si po pondělní výhře nad Vsetínem 6:2 připsal první neúspěch, Piráti prohráli ve Frýdku-Místku 2:3. Potřetí za sebou prohrála venku Jihlava, která sice v Prostějově vyrovnala z 1:3 na 3:3, ale nakonec neuspěla 3:4 po samostatných nájezdech.

Poslední Kadaň doma zdolala Benátky nad Jizerou 5:4, dočkala se úspěchu po čtyřech porážkách a přiblížila se Sokolovu na rozdíl jediného bodu.

29. kolo první hokejové Chance ligy:

Vsetín - Poruba 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
Branky: 17. a 47. Karafiát, 17. Martin Procházka - 34. Szturc, 58. J. Káňa. Rozhodčí: Pražák, Ondráček - Měkýš, Komínek. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. Diváci: 2480.

Třebíč - Slavia Praha 4:1 (1:0, 3:0, 0:1)
Branky: 18. Kratochvíl, 27. Szathmáry, 29. Tadeáš Král, 32. Šťovíček - 50. Kubík. Rozhodčí: Fiala, Vrba - Roupec, Blažek. Vyloučení: 2:7. Využití: 2:1. Diváci: 997.

Havířov - Přerov 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Branky: 4. Kotala - 17. Hrabal, 38. M. Zbořil. Rozhodčí: Koziol, Pilný - Hranoš, J. Novák. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 882.

Frýdek-Místek - Chomutov 3:2 (1:0, 2:2, 0:0)
Branky: 4. a 21. Mikulík, 35. Tomi - 26. Rýgl, 32. Stloukal. Rozhodčí: Pavlovič, Cabák - Hanzlík, Gančarčík. Vyloučení: 4:5, navíc Pitule (Chomutov) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 1000.

Ústí nad Labem - Litoměřice 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
Branky: 7. Zajíc, 20. O. Bláha, 36. Severa, 59. Klikorka - 6. Marcel, 31. Korkiakoski. Rozhodčí: M. Petružálek, Micka - Bosák, Axman. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1124.

Kadaň - Benátky nad Jizerou 5:4 (1:1, 4:1, 0:2)
Branky: 34. a 38. Žolobov, 5. Eliáš, 22. Michnáč, 36. Zabloudil - 46. a 51. A. Dlouhý, 12. Chrtek, 23. Niko. Rozhodčí: Grech, Šindel - Šimán, Tvrdík. Vyloučení: 9:7. Využití: 2:0. Diváci: 405.

Sokolov - České Budějovice 1:6 (0:2, 0:2, 1:2)
Branky: 49. Kverka - 7. a 40. M. Novák, 17. a 43. Pýcha, 36. Endál, 44. J. Veselý. Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek - Štofa, Beneš. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 784.

Prostějov - Jihlava 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:0, 1:3 - 0:0)
Branky: 39. a 47. Paulovič, 10. J. Mrázek, rozhodující sam. nájezd Nouza - 46. a 48. Fronk, 59. J. Holý. Rozhodčí: Dědek, Veselý - Otáhal, Bohuněk. Vyloučení: 3:4, navíc Jan Brož (Jihlava) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 513.

1. Č. Budějovice 30 26 0 3 1 141:62 81
2. Přerov 30 16 5 3 6 85:57 61
3. Litoměřice 30 17 3 3 7 113:76 60
4. Chomutov 30 17 1 1 11 98:77 54
5. Slavia 30 15 4 1 10 86:78 54
6. Vsetín 30 16 1 3 10 93:79 53
7. Poruba 2011 30 15 2 0 13 97:93 49
8. Havířov 30 15 1 1 13 76:70 48