27. ledna 2020 • 21:39

Motor si zajistil prvenství v dlouhodobé části. Vsetín se posunul na druhé místo

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Hokejisté Motoru České Budějovice si už 12 kol před koncem zajistili triumf v dlouhodobé části první ligy a budou mít v play off v boji o přímý postup do extraligy výhodu domácího prostředí. V 16. kole nadstavby o pořadí zdolali Přerov 3:2 v prodloužení a mají náskok 36 bodů před Vsetínem i svým dnešním soupeřem, který klesl z druhého na třetí místo. S oběma celky mají Jihočeši lepší vzájemnou bilanci.

Motor se ujal vedení v polovině úvodní třetiny díky brance Radka Prokeše a ve 36. minutě zvýšil v přesilové hře Zdeněk Doležal. Zubr ale ve třetí třetině smazal ztrátu po gólech Jakuba Navrátila a Radka Čípa. Po 56 sekundách nastavení rozhodl o čtvrté výhře Českých Budějovic v pěti vzájemných duelech Martin Novák.

Vsetín se dostal o skóre před Přerov díky domácímu vítězství nad Chomutovem 2:0. Obě branky vstřelili Valaši ve druhém dějství v přesilových hrách, které zužitkovali Branislav Rehuš a David Březina. Brankář Ondřej Bláha si díky 22 úspěšným zákrokům připsal druhé čisté konto v sezoně.

Už šestou výhru za sebou zaznamenala Slavia, která zakončila sérii tří duelů venku vítězstvím v Havířově 7:2. Hattrickem k tomu přispěl útočník Vítězslav Bílek, který vypomáhá Pražanům z extraligového Kladna a vylepšil svou bilanci v pěti zápasech v dresu Slavie na sedm branek.

Poruba po nedělním odvolání trenéra Miloše Holaně pod dočasným vedením asistentů Marka Pavlačky a Adama Vrby vyhrála nad Litoměřicemi 3:2. Ostravský klub naplno bodoval po 12 zápasech. Během této série uhrál jen dva body za vítězství nad Vsetínem 1:0 v prodloužení.

V boji o předkolo play off vyhrála devátá Jihlava nad desátým Prostějovem 5:4 a unikla mu na rozdíl sedmi bodů. Jestřábi zůstávají o bod před jedenáctým Frýdkem-Místkem, který v neděli vyhrál nad posledním Sokolovem a má ještě oproti Prostějovu čtyři zápasy k dobru. Na dva body se postupu do předkola přiblížila dvanáctá Třebíč, která vyhrála v Ústí nad Labem 4:2.

Předposlední Kadaň dovedl k vítězství nad Benátkami nad Jizerou 5:1 čtyřmi góly František Wágner.

Výsledky 16. kola nadstavby první hokejové ligy

O pořadí v play off:

Havířov - Slavia Praha 2:7 (1:3, 1:2, 0:2)
Branky: 16. Fridrich, 35. O. Procházka - 14., 28. a 54. V. Bílek, 4. Kohút, 9. Barák, 38. F. Vlček, 60. Kubík. Rozhodčí: Dědek, Cabák - Bartek Gančarčík. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1203.

Vsetín - Chomutov 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Branky: 28. Rehuš, 34. Březina. Rozhodčí: Ondráček, Pilný - O. Polák, Axman. Vyloučení: 8:8. Využití: 2:0. Diváci: 2670.

Motor České Budějovice - Přerov 3:2 v prodl. (1:0, 1:0, 0:2 - 1:0)
Branky: 10. Prokeš, 36. Z. Doležal, 61. M. Novák - 47. Navrátil, 55. Číp. Rozhodčí: Skopal, Jaroš - Kreuzer, Sedláček. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 5435.

Poruba - Litoměřice 3:2 (0:0, 3:1, 0:1)
Branky: 34. Sikora, 36. J. Káňa, 38. D. Krejčí - 21. a 55. Daniel Voženílek. Rozhodčí: J. Doležal, Fiala - Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 7:6, navíc Slavík (Poruba) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 612.

Jihlava - Prostějov 5:4 (1:1, 2:1, 2:2)
Branky: 15. a 56. Fronk, 29. Chlubna, 40. Piegl, 58. Lichanec - 17. Pochobradský, 32. Hrníčko, 58. P. Krejčí, 60. Nouza. Rozhodčí: Kopeček, Barek - Belko, Hnát. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:2. Diváci: 889.

Kadaň - Benátky nad Jizerou 5:1 (3:0, 2:0, 0:1)
Branky: 3., 10., 14. a 37. Wágner, 28. Wojnar - 43. Wiencek. Rozhodčí: Čáp, Zubzanda - Tvrdík, Šimán. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 402.

Ústí nad Labem - Třebíč 2:4 (1:1, 1:3, 0:0)
Branky: 16. Krliš, 36. M. Filip - 5. Bittner, 23. Kowalczyk, 27. Šťovíček, 37. D. Krenželok. Rozhodčí: Petružálek, Kostourek - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:1. Diváci: 430.