4. března 2020 • 20:43

Předposlední kolo Chance ligy: Motor za 150! Slavia prohrála posedmé v řadě

0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Hokejisté Slavie podlehli ve 27. kole nadstavby první ligy doma druhému Přerovu 2:4 a po sedmé porážce za sebou promarnili na šestém místě tabulky šanci pojistit si účast ve čtvrtfinále. Pražané mají náskok tří bodů před Litoměřicemi, které prohrály v Chomutově 2:4. V sobotu Litoměřice hostí v závěrečném kole Slavii doma a v případě tříbodové zisku ji předstihnou.

Neúspěšný celek ze souboje o šestou pozici se utká v předkole s již jistě desátou Třebíčí a dvojici už vytvořily osmá Poruba a devátá Jihlava. O dalších soupeřích rozhodne až sobotní dějství.

Slavia posedmé za sebou nebodovala a nenapravila pondělní debakl v Českých Budějovicích 1:12. Přerov se ujal v Edenu vedení ve 29. minutě, kdy využil přesilovou hru Jakub Kubeš, a za 99 sekund využil další početní výhodu Filip Dvořák.

V 39. minutě snížil Filip Vlček, ale 31 vteřin před druhou pauzou vrátil hostům dvoubrankový náskok opět v přesilovce Radek Číp. V 53. minutě vykřesal Slavii naději ve výhodě pěti proti třem Filip Kuťák, ale 58 sekund před koncem pojistil výhru Přerova Roman Pšurný.

Litoměřice si mohly vylepšit pozici v Chomutově, kde vedly díky brankám Martina Kadlece a Daniela Voženílka v 18. minutě 2:0. V závěrečném dějství ale zařídili obrat Tomáš Pitulem Marek Tomica, Viktor Lang a Nicolas Hlava. První a třetí gól padly v přesilovkách. Čtvrtý Chomutov se přiblížil na bod Vsetínu a udržel naději na posun na třetí místo.

Valaši doma podlehli suverénnímu lídrovi Motoru České Budějovice 2:5. Jihočeši drží díky čtvrté výhře za sebou náskok 43 bodů před Přerovem. Vsetín potřetí za sebou nebodoval. Jistou pátou pozici má Havířov, který vyhrál 4:3 na ledě Poruby. Ta ztratila možnost na posun z osmé pozice.

Deváté místo si zajistila Jihlava, která zvítězila v Ústí nad Labem 7:3 a unikla na rozdíl tří bodů Třebíči. Horácká Slavia vyhrála nad Frýdkem-Místkem 4:3 až po samostatných nájezdech a má s Duklou horší bilanci ve vzájemných utkáních.

Výsledky první hokejové Chance ligy - 27. kolo nadstavby:

O pořadí v play off:

Poruba - Havířov 3:4 (1:2, 1:0, 1:2)
Branky:
9. Husák, 35. Brodek, 49. Sikora - 12. O. Procházka, 16. Cihlář, 53. J. Doktor, 54. L. Rutar. Rozhodčí: Skopal, Dědek - Konvička, Hranoš. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:2. Diváci: 628.

Vsetín - Motor České Budějovice 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)
Branky:
17. Martin Procházka, 54. Karafiát - 10. R. Přikryl, 21. Christov, 30. Michnáč, 47. Gilbert, 54. Raška. Rozhodčí: J. Doležal, Kašík - Měkýš, Kučera. Vyloučení: 4:5, navíc Gilbert 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 2660.

Chomutov - Litoměřice 4:2 (0:2, 0:0, 4:0)
Branky:
44. Pitule, 49. Tomica, 55. Lang, 60. Hlava - 4. M. Kadlec, 18. Daniel Voženílek. Rozhodčí: Kostourek, Sýkora - Kotlík, Tvrdík. Vyloučení: 8:8, navíc D. Sklenář (Litoměřice) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 1672.

Slavia Praha - Přerov 2:4 (0:0, 1:3, 1:1)
Branky:
39. F. Vlček, 53. Kuťák - 29. Kubeš, 31. F. Dvořák, 40. Číp, 60. R. Pšurný. Rozhodčí: Grech, Jechoutek - Coubal, Kokrment. Vyloučení: 4:5, navíc M. Ondráček 10 min., Hejda - Berger, Číp všichni 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:3. Diváci: 512.

O účast v předkole play off:

Benátky nad Jizerou - Prostějov 3:4 (0:1, 0:1, 3:2)
Branky:
44. A. Dlouhý, 55. Kunst, 57. Chrtek - 3. T. Jandus, 25. Žálčík, 42. Divíšek, 60. Muška. Rozhodčí: Kopeček, Wagner - Bosák, Maštalíř. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváci: 205.

Ústí nad Labem - Jihlava 3:7 (0:5, 2:1, 1:1)
Branky:
24. a 55. z tr. střílení P. Svoboda, 33. Kovařík - 11. a 14. Čachotský, 18. a 30. J. Holý, 18. a 49. Jiránek, 7. Lichanec. Rozhodčí: Petružálek, Valenta - Votrubec. Ševic. Vyloučení: 3:4, navíc Čachotský 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 721.

Sokolov - Kadaň 8:0 (2:0, 3:0, 3:0)
Branky:
1. Šik, 16. M. Zadražil, 22. Vodička, 23. Křehlík, 26. Tureček, 49. T. Rohan, 54. Čejka, 59. Přindiš. Rozhodčí: Souček, Barek - Belko, Horažďovský. Vyloučení: 5:6, navíc Foltýn (Kadaň) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 623.

Třebíč - Frýdek-Místek 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 2:0, 0:2 - 0:0)
Branky:
26. a rozhodující sam. nájezd Szathmáry, 19. Nedbal, 30. Nedvídek - 7. Hladonik, 45. P. Kafka, 53. Matiaško. Rozhodčí: Pavlovič, Pilný - Zídek, Pechánek. Vyloučení: 5:1. Bez využití. Diváci: 1015.

16:00 Přerov - Vsetín,

17:00 Havířov - Chomutov, Litoměřice - Slavia Praha, Motor České Budějovice - Poruba.

17:00 Kadaň - Třebíč, Frýdek-Místek - Benátky nad Jizerou, Prostějov - Ústí nad Labem,

17:30 Jihlava - Sokolov.