Talentovaný bek Král vládne Přerovu. Věří, že za měsíc odletí do Toronta | iSport.cz
Michal Koštuřík
17. října 2020 • 16:47

Talentovaný bek Král vládne Přerovu. Věří, že za měsíc odletí do Toronta

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Bouřlivák Rada: pro Sport se rozohnil nad vládními opatřeními
RUDEJ FANDA: Zlatan si šel radši dáchnout. Stanciova penalta jako od Bohdalky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Když v létě prohlásil, že chce být jedním z top beků Chance ligy, mohlo to někomu znít příliš nabubřele. Kdo jeho schopnosti zná, věděl... Filip Král (20) okamžitě po startu sezony přetavil slova v činy a před nucenou pauzou končil jako člen první desítky bodování soutěže a její hvězda. „Věřím, že na ledě ukazuju to, co jsem řekl,“ podotklo eso Přerova se smlouvou v Torontu.Byl v nejlepším. Pravidelně bodoval, užíval si ve hře volnosti. Teď musí čekat, co bude dál. Za měsíc by Filip Král rád odletěl do Kanady a pral se o místo v organizace Maple Leafs. Na přesun do extraligy už asi nebude prostor. „Jít někam na dva zápasy by nedávalo smysl. Pokud se začne zase hrát, dokončím to v Přerově,“ potvrzuje odchovanec Komety, který je čtvrtým nejvytíženějším hráčem prvoligové soutěže. V utkání odehraje průměrně přes pětadvacet minut.

V Chance lize zatím stihl talentovaný zadák sedm partií. Osobně vyšel naprázdno jen v Kladně (2:3). „Tam se mi paradoxně hrálo asi nejlíp,“ reagoval s úsměvem. Seděl mu styl Rytířů, připomínal mu americkou juniorku WHL. „Nastřelovali puky, šli za nimi, napadali. Furt byl na mně někdo nalepený, což mě baví. Musel jsem hodně vyjíždět s pukem. To mi vyhovuje,“ popsal.

Jako člen elitní pětky často narážel na Tomáše Plekance . Na zadek se z něj neposadil. „Hráč jako každý jiný,“ pronesl nevzrušeně. Každopádně mu neuniklo, že je kladenský veterán jinde než většina ostatních. „Neskočí vám na všechno, jsou na něm vidět zkušenosti,“ připustil. Z obránců nasbíral pouze Jakub Husa z Kolína tolik bodů jako on. Dvakrát zazářil Král tříbodovým večerem. Jeho ofenzivní choutky drsně poznaly Vsetín (2+1) a Slavia (0+3).

„Držím se své hry, jsem hodně ofenzivní. Považuju se za obránce, který rád podporuje útok a boduje v přesilovkách.“ To se mu v Přerově dařilo, navíc nepropadal ani v defenzivě. V hodnocení účasti na ledě při vstřelených a obdržených brankách vykázal solidní bilanci +4. „Určitě jsem spokojený a věřím, že i trenéři. Potřebuju cítit jistotu a tu od nich dostávám. Na ledě mi dali volnost, nechávají mě hrát. Pomáhají mi, dostávám od nich zpětnou vazbu,“ ocenil.

Motivaci pro nižší soutěž má dostatečnou. Uvědomuje si, že ho v rodné zemi v akci nikdo dva roky neviděl. Chtěl na sebe za krátkou dobu upozornit. Ukázat, kdo je Filip Král a co dovede. „Hraju o budoucnost, kdybych se někdy vracel do Česka,“ přiznal obránce. Chvíli si zvykal na širší kluziště, ale srovnal se s ním rychle. Zdraví mu drží, COVID-19 ho dosud „nenavštívil“.

V první obraně má vedle sebe zkušeného Josefa Hrabala , pětatřicetiletého borce s reprezentační minulostí. Lepší pár asi v lize nenajdete. „Akorát na Kladně jsem začínal s někým jiným, protože jsme měli málo útočníků a Pepa musel dopředu. Ale ve třetí třetině už jsme byli zase spolu,“ informoval Král. „Máme mezi sebou dobrou chemii, rozumíme si i mimo led. Máme respekt jeden k druhému. Když jde jeden dopředu, druhý zůstane. Ale už se nám stalo, že jsme vyrazili oba. Útočníci už s tím počítají,“ usmál se.

Nyní už jsou znova od sebe. Nedobrovolně. Také starý přerovský zimák je na zámek. „Všichni jsme byli rozběhnutí,“ posteskl si talent nad zastavením sezony. Individuální příprava na suchu podle něj tréninky na ledě absolutně nenahradí. „Teď je období, kdy máte být na ledě, trénovat a hrát.“ Doma si Král zvedne pár činek, jde si zaběhat. „Jediné pozitivum je, že se můžu připravit na kondiční testy v Torontu,“ našel malou radost.

Zatím netuší, kdy odletí do zámoří. Věří, že někdy v půlce listopadu, potvrzené ale nic nemá. „Nikdo neví, jestli budou kempy i s hráči NHL,“ pokrčil rameny.

Ještě než obránce Filip Král odcestuje na přípravný kemp do Toronta, rozehrává se v dresu prvoligového Přerova
Ještě než obránce Filip Král odcestuje na přípravný kemp do Toronta, rozehrává se v dresu prvoligového Přerova

 

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud