Vsetín snížil ztrátu na Porubu, ta zůstává v čele. Pardubice B na dně

0
Co má Třinec a nemá Sparta? V čem selhali lídři poražených?
Střeďáci na EURO: Koho k Součkovi? Dilema s parťáky i rozestavením

Hokejisté Poruby vyhráli v 27. kole první ligy v Jindřichově Hradci nad Jihlavou 3:2 po samostatných nájezdech a mají v čele tabulky náskok pěti bodů před druhým Vsetínem. K tomu mají zápas k dobru. Valaši doma zdolali Šumperk 4:3 a posunuli se před Litoměřice, které v nedělní předehrávce zvítězily nad Přerovem 2:1

Poruba pošesté za sebou bodovala a z toho popáté vyhrála. V polovině úvodní části se dostala do vedení domácí Jihlava, protože přesilovou hru využil Vítězslav Brož. Po 58 sekundách třetí třetiny vyrovnal Tomáš Šoustal a v 51. minutě otočil stav v přesilové hře Roman Pšurný. Za 73 sekund odpověděl Tomáš Harkabus a vynutil si prodloužení, v nájezdech se prosadil jako jediný Dominik Hrníčko.

Vsetín vyhrál popáté za sebou. Proti Šumperku otevřel skóre 68 sekund před koncem první třetiny díky Vítu Jonákovi, po 125 vteřinách druhé části skóroval ve vlastním oslabení Lotyš Daniels Berzinš a ve 26. minutě opět Jonák zvýšil už na 3:0. Draci ale ještě ve druhé třetině snížili. Prosadili se Matěj Svoboda a Šimon Jelínek. V 53. minutě se radovali domácí po gólu beka Ondřeje Smetany v přesilové hře, za hosty 37 sekund před koncem zkorigoval výsledek Joshua James Mácha.

Třebíč zabrala po sérii tří porážek a porazila předposlední Slavii 4:3. Doma vyhrála třináctý ze čtrnáct duelů v této sezoně. Pražané si připsali sedmou prohru z posledních osmi duelů. Horácká Slavia dala všechny čtyři branky v přesilových hrách.

Ve 14. minutě ji dostal do vedení Matěj Posta. Po 82 sekundách druhé části vyrovnal také v početní výhodě Jan Kern. V čase 26:34 ale vrátil domácím vedení Ladislav Bittner. V 35. minutě zvýšil Michal Vodný a devět sekund před koncem druhé třetiny zvýšil opět Bittner už na 4:1. V 56. minutě vykřesal Slavii naději Lukáš Stehlík, ale na rozdíl jediného gólu snížil bek Vladimír Roth až pět sekund před koncem.

Poslední Pardubice B podlehly v Sokolově 3:5. Potřetí za sebou nebodovaly, prohrály osmý z posledních devíti duelů a stále ztrácejí na Slavii pět bodů. Pod vítězství Baníku se podepsal gólem a třemi asistencemi Jaromír Kverka.

Potřetí za sebou dosáhl na plný bodový zisk Prostějov, který na vlastním ledě porazil Frýdek-Místek 4:2. Třemi body za dvě trefy a přihrávku k tomu pomohl Martin Novák.

Výsledky 27. kola první hokejové ligy:

Vsetín - Šumperk 4:3 (1:0, 2:2, 1:1)
Branky:
19. a 26. Jonák, 23. Berzinš, 52. Smetana - 26. Matěj Svoboda, 36. Š. Jelínek, 60. Mácha. Rozhodčí: Koziol, Grygera - Kráľ, Blažek. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1559.

Třebíč - Slavia Praha 4:3 (1:0, 3:1, 0:2)
Branky:
27. a 40. Bittner, 14. Psota, 35. Vodný - 22. Kern, 56. L. Stehlík, 60. Roth. Rozhodčí: Wagner, Skopal - Maštalíř, Roischel. Vyloučení: 6:7. Využití: 4:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 615.

Prostějov - Frýdek-Místek 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)
Branky: 18. a 49. Martin Novák, 3. T. Jáchym, 28. Venkrbec - 53. a 59. Š. Havránek. Rozhodčí: Jaroš, Mejzlík - Komínek, Roupec. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 715.

Jihlava - Poruba 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 1:2 - 0:0)
Branky:
10. V. Brož, 52. T. Harkabus - 41. T. Šoustal, 51. R. Pšurný, rozhodující sam. nájezd Hrníčko. Rozhodčí: Hucl, Valenta - Jindra, Štofa. Vyloučení: 6:4, navíc Gřeš (Poruba) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 292.

Sokolov - Pardubice B 5:3 (2:1, 1:0, 2:2)
Branky:
7. Kverka, 18. T. Tomek, 32. J. Pohl, 58. Kofroň, 60. Tomi - 15. J. Zdráhal, 45. Lichtag, 49. Matýs. Rozhodčí: Zubzanda, Květoň - Belko, Baxa. Vyloučení: 5:6, navíc J. Pohl - Lichtag oba 5 min. Využití: 4:1. Diváci: 385.

1. Třebíč 52 28 6 3 15 143:118 99
2. Vsetín 52 31 1 2 18 156:120 97
3. Poruba 2011 52 23 9 5 15 167:138 92
4. Prostějov 52 25 4 8 15 155:141 91
5. Litoměřice 52 23 6 6 17 164:145 87
6. Zlín 52 21 6 5 20 140:128 80
7. Jihlava 52 22 4 6 20 132:144 80
8. Přerov 52 19 5 12 16 132:125 79