Michal Koštuřík
Premium
1. února 2023 • 12:55

Šéf Zlína o vzestupu i odchodech: Některá srdíčka potřebují bypass

Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
Chybí levá noha, Červ odsune Krejčího na stopera. Co křídla a základní sestava?
Hašek oznámil nominaci na EURO. Jedou Červ a Jaroš, překvapení na levém beku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zázrak? Hokejový Zlín rázně zatřepal s ukrutnou krizí a najednou se chlubí sérií šesti tříbodových výher v řadě. Naposledy vykradl rivalský Vsetín. Přitom z kádru postupně zmizela známá a nákladná jména, po Jiřím Ondráčkovi s Liborem Kašíkem odešel do Plzně útočník Antonín Honejsek. Všechno extraligoví šampioni. Přesto začal Říhův soubor šlapat. „Hráči už se na tréninku dokonce i usmějí,“ líčí v rozhovoru pro deník Sport a web iSport.cz Robert Hamrla, generální manažer Beranů.   Kdy se to zlomilo k lepšímu?
„Už v době, kdy jsme moc nebodovali, jsem říkal, že se mi hra líbí. Byl jsem přesvědčený, že jdeme pod Milošem Říhou správnou cestou. Bohužel výsledky nebyly. I pro fanoušky to bylo těžké. Přišla změna trenéra a kýžené body hned nenaskakovaly. Teď se to otočilo. Modlíme se, aby to vydrželo. Máme to dobře rozehrané. Strašnou vzpruhou je poslední vítězství v derby ve Vsetíně. To se ve Zlíně bere úplně jinak. Atmosféra na Lapači mě zase vzala. Chytával jsem tam a proti mně neoficiální nároďák. Teď jsem ale zjistil, že jsem nervóznější než v bráně.“

Proč to nešlo dřív?
„Musíme si na rovinu říct, že problém tady byl. Řešení, se kterým přišel Miloš Říha, se nedá zrealizovat ze dne na den. Pokud by přišla série šesti výher hned po jeho příchodu a stáli za ní hráči, nebylo by to normální.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit
Vstoupit do diskuse
1
Aktuální zápasy
Články odjinud