13. února 2023 • 21:20

Poruba i Vsetín stále ztrácí na první Třebíč. Ta přemohla Berany ze Zlína

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Hokejisté druhé Poruby i třetího Vsetína uspěli ve 46. kole první ligy a přiblížili se na rozdíl pěti bodů vedoucí Třebíči, která v nedělní předehrávka vyhrála ve Zlíně 3:1. Ostravané dnes doma porazili pražskou Slavii 5:4 a Valaši zvítězili na vlastním ledě nad Sokolovem 4:3.

Poruba se ujala vedení po 120 sekundách díky brance Vojtěcha Lednického a po vyrovnání Lukáše Žejdla jí v 17. minutě vrátil náskok Jiří Karafiát. Druhé dějství přineslo dva rychlé obraty. Nejdříve během 35 sekund poslali Pražany do náskoku Robin Všetečka s Karlem Křepelkou. Potom v rozmezí 26 vteřin zajistili domácím vedení Jan Dufek s Janem Bernovským.

V čase 48:49 zvýšil v přesilové hře kanadský bek Justin Lemcke na 5:3. Slavia upravila výsledek až tři sekundy před koncem díky zadákovi Dušanu Žovincovi. Poruba tak vyhrála potřetí za sebou, ale plného bodové zisku se dočkala poprvé po šesti utkáních, z nichž tři zvládla v nastavení a třikrát nebodovala.

Vsetín prohrával od 7. minuty po brance Filipa Helta, ale ve druhé třetině díky gólům Luboše Roba, Víta Jonáka a Lotyše Danielsem Berzinše otočil stav na 3:1. Ve 44. minutě sice snížil Stanislav Vrhel, ale Valachům vrátil za 67 sekund dvoubrankový náskok Pavel Klhůfek. Za Baník už jen zkorigoval výsledek Štěpán Csamangó.

Jihlava zdolala v Jindřichově Hradci Litoměřice 3:2 v prodloužení a oslavila třetí vítězství z posledních čtyř zápasů. Rozhodl o tom po 27 sekundách nastavení Jiří Fronk. Vítěz první ligy sice klesl z 9. na 10. místo, ale upevnil si pozici v boji o předkolo play off. Má čtyřbodový náskok před jedenáctým Kolínem i dvanáctým Sokolovem.

Stejně bodů jako Jihlava má nově devátý Frýdek-Místek, který doma porazil Kolín 5:1. Byla to pro něj druhá výhra po sérii čtyř proher. Třemi body za gól a dvě asistenci k tomu pomohl Michal Hotěk. Kozlové potřetí za sebou nebodovali.

Třinácté Pardubice B se vzdálily posledním Šumperku na rozdíl pěti bodů. Záložní tým Dynama doma porazil Přerov 6:4. Ke třetímu vítězství z uplynulých čtyř duelů přispěl čtyřmi body za gól a tři asistence Ondřej Matýs.

Šumperk doma podlehl Prostějovu 2:3 a připsal si dvanáctou prohru z posledních čtrnácti utkání. Všechny branky padly ve druhé třetině. Draci sice dvakrát smazali ztrátu, ale v čase 39:01 rozhodl Jan Veselý.

46. kolo první hokejové ligy:

Vsetín - Sokolov 4:3 (0:1, 3:0, 1:2)
Branky: 29. Rob, 33. Jonák, 36. Berzinš, 45. Klhůfek - 7. Helt, 44. Vrhel, 51. Csamangó. Rozhodčí: Cabák, Šudoma - Beneš, Kučera. Vyloučení: 2:7. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 2017.

Jihlava - Litoměřice 3:2 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 25. Dundáček, 49. V. Brož, 61. Fronk - 27. O. Procházka, 44. J. Šedivý. Rozhodčí: Kostourek, Jaroš - Zídek, Polák. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. Diváci: 503.

Poruba - Slavia Praha 5:4 (2:1, 2:2, 1:1)
Branky: 2. Lednický, 17. Karafiát, 27. Dufek, 27. Bernovský, 49. Lemcke - 12. Žejdl, 24. Všetečka, 25. Křepelka, 60. Žovinec. Rozhodčí: Zubzanda, Květoň - Vašíček, Kráľ. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 986.

Frýdek-Místek - Kolín 5:1 (1:1, 3:0, 1:0)
Branky: 15. Haas, 29. Dostálek, 30. Klimša, 37. Hotěk, 56. Doktor - 9. K. Lang. Rozhodčí: Zavřel, Micka - Otáhal, O. Veselý. Vyloučení: 6:2. Bez využití. Diváci: 793.

Pardubice B - Přerov 6:4 (2:1, 3:2, 1:1)
Branky: 15. T. Svoboda, 16. Bučko, 23. M. Machač, 34. Matýs, 40. J. Hruška, 57. Mandát - 14. Macuh, 22. Krisl, 40. Jakub Svoboda, 49. D. Indrák. Rozhodčí: Petružálek, Jechoutek - Horažďovský, Štěpánek. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváci: 377.

Šumperk - Prostějov 2:3 (0:0, 2:3, 0:0)
Branky: 27. Žálčík, 36. Vildumetz - 25. T. Jandus, 29. Slanina, 40. J. Veselý. Rozhodčí: Bejček, Čáp - Maštalíř, Roischel. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 1172.

Zlín - Třebíč 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Branky: 29. Gago - 19. Poizl, 43. Bittner, 53. Psota. Rozhodčí: Kostourek, Jaroš - Blažek, Veselý. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 2521.

1. Třebíč 52 28 6 3 15 143:118 99
2. Vsetín 52 31 1 2 18 156:120 97
3. Poruba 2011 52 23 9 5 15 167:138 92
4. Prostějov 52 25 4 8 15 155:141 91
5. Litoměřice 52 23 6 6 17 164:145 87
6. Zlín 52 21 6 5 20 140:128 80
7. Jihlava 52 22 4 6 20 132:144 80
8. Přerov 52 19 5 12 16 132:125 79