Desátá výhra v řadě! Poruba zdolala i Jihlavu, před Vsetínem vede o 13 bodů

Autor: ČTK, adl
0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

Hokejisté Poruby vyhráli ve 22. kole první ligy v Pelhřimově nad domácí Jihlavou 7:4 a po desátém vítězství za sebou zvýšili náskok v čele tabulky na rozdíl 13 bodů před Vsetínem, který prohrál v pátek ve valašském derby na ledě Zlína 4:5. Třetí místo si upevnily Litoměřice, jež vyhrály v hale Sokolova 4:2. Baník klesl ze čtvrtého na páté místo za Prostějov, který doma porazil Kolín 5:2.

Dukla se proti Porubě ujala vedení po 84 sekundách při vyloučení Filipa Dundáčka ve vlastním oslabení, při kterém po akci Matouše Menšíka zamířil do prázdné branky Tomáš Harkabus. V 5. minutě se radoval z branky na trestné lavici také hostující obránce Michal Gutwald, po přihrávce Vojtěcha Střondaly v přečíslení vyrovnal Tomáš Šoustal.

Za 136 sekund vrátil Jihlavě vedení Richard Cachnín, ale v polovině úvodní části odpověděl z dorážky Vít Christov. V 17. minutě se radoval opět tým z Vysočiny, protože přesilovku pěti proti třem využil Tomáš Čachotský. V čase 25:02 při pobytu Fabiena Kočího na trestné lavici Dukla podruhé skórovala v oslabení a postaral se o to po vhazování z pravého kruhu Tomáš Havránek.

Vedení 4:2 ale domácí neudrželi a ještě ve druhé části smazali ztrátu Střondala s Ondrejem Šedivým, který využil přesilovku. Po 99 sekundách třetí třetiny dovršil obrat Gutwald a dvěma góly ještě pojistil výsledek Tomáš Gřeš. Nejprve se trefil v oslabení a pak v 56. minutě i v power play do prázdné branky. Dukla prohrála pátý z posledních šesti zápasů.

Litoměřice po sérii tří porážek vyhrály potřetí za sebou, Baník už potřetí v řadě nebodoval. Stadion v Sokolově už v čase 3:03 vedl 2:0 díky gólům Fina Rikua Sihvonena a obránce Michaela Krutila. Hned v 6. minutě snížil Daniel Vrdlovec a krátce před polovinou utkání vyrovnal Vojtěch Kysela. V 35. minutě vrátil Litoměřicím v početní výhodě náskok Josef Koláček. Výsledek zpečetil sedm sekund před koncem při power play do prázdné branky Filip Kuťák, jemuž přenechal puk Josef Jícha.

Prostějov naplno bodoval i ve třetím utkání pod novým trenérem Martinem Janečkem. Po 99 sekundách otevřel skóre Jan Veselý a od 10. do 14. minuty stihl během 221 sekund hattrick Zdeněk Doležal. Kozly vrátil do hry před polovinou utkání bek Jakub Šedivý a ve 44. minutě snížil v početní výhodě Josefa Skořepa na 2:4. Výhru Jestřábů ale pojistil Tomáš Jiránek.

Pardubice B zdolaly Přerov 4:1 a ve svém působišti v Chrudimi uspěly popáté v řadě. Brankou a přihrávkou se na tom podílel zadák Karel Nedbal.

Možnost posunout se z posledního místa nevyužil Frýdek-Místek, který podlehl Třebíči 2:4 a připsal si desátou domácí prohru z 12 duelů v sezoně. Vedl sice 2:0, ale Horácká Slavia výsledek otočila. Gólem a asistencí k tomu pomohli obránci Antonín Bořuta s Davidem Michálkem i útočník Michal Vodný.

Předposlední Slavia prohrála na ledě dvanáctého Znojma 1:3 a po osmé porážce z posledních devíti utkání má před Frýdkem-Místkem stále tříbodový náskok. Znojmo doma vyhrálo potřetí za sebou a uniklo Pražanům na rozdíl čtyř bodů.

Chance liga - 22. kolo:

Jihlava - Poruba 4:7 (3:2, 1:2, 0:3)
Branky: 2. T. Harkabus, 7. Cachnín, 17. Čachotský, 26. T. Havránek - 5. a 29. Střondala, 52. a 55. Gřeš, 10. Christov, 37. O. Šedivý, 42. Gutwald. Rozhodčí: Horák, T. Veselý - Baxa, Pěkný. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. V oslabení: 2:2. Diváci: 789.

Prostějov - Kolín 5:2 (4:0, 0:1, 1:1)
Branky: 10., 12. a 14. Z. Doležal, 2. J. Veselý, 57. Jiránek - 29. J. Šedivý, 44. Skořepa. Rozhodčí: Pilný, Kosnar - Malý, Vašíček. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:1. Diváci: 1373.

Sokolov - Litoměřice 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)
Branky: 6. Vrdlovec, 29. V. Kysela - 3. Sihvonen, 4. Krutil, 35. J. Koláček, 60. Kuťák. Rozhodčí: Hucl, Zeliska - Štofa, L. Sýkora. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:1. Diváci: 675.

Frýdek-Místek - Třebíč 2:4 (1:0, 1:1, 0:3)
Branky: 5. Ramik, 26. R. Veselý - 38. Bittner, 49. D. Michálek, 51. Vodný, 59. Bořuta. Rozhodčí: Skopal, Kubičík - Bezděk, Tvrdý. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 855.

Znojmo - Slavia Praha 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 11. T. Svoboda, 37. L. Adámek, 54. Šťovíček - 21. T. Knotek. Rozhodčí: Petružálek, Barek - Kokrment, Augusta. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 1461.

Pardubice B - Přerov 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)
Branky: 15. Pochobradský, 26. Nedbal, 29. T. Urban, 31. T. Kaut - 15. T. Doležal. Rozhodčí: Wagner, Jechoutek - Kotlík, Juránek. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 422.

Středa 22. listopadu - 23. kolo:
17:30 Přerov - Sokolov, Vsetín - Frýdek-Místek, Litoměřice - Zlín, Třebíč - Kolín,
18:00 Poruba - Znojmo, Slavia Praha - Prostějov, Pardubice B - Jihlava.