Poruba prohrála, Vsetín zabral, zlínský pád doma. Uspěla i poslední Slavia

Autor: ČTK, adl
0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

Hokejisté vedoucí Poruby prohráli v 38. kole první ligy na ledě třetího Prostějova 0:3 a jejich náskok v čele tabulky se před druhým Vsetínem snížil na 19 bodů. Valaši totiž po sérii čtyř porážek uspěli a vyhráli v Kolíně 5:1. Čtvrtá Třebíč podlehla poslední pražské Slavii 2:4, pátý Sokolov také doma prohrál s Jihlavou 0:3, šesté Litoměřice neuspěly ve Frýdku-Místku po výsledku 2:3 a sedmý Zlín musel strávit na vlastním ledě porážku s Přerovem 1:2.

Poruba po sérii sedmi vítězství prohrála dva z posledních tří duelů. Jestřábi, kteří se drží o čtyři body za Vsetínem, doma vyhráli počtvrté za sebou. V čase 12:33 otevřel skóre ve vlastním oslabení Tomáš Jiránek, před polovinou utkání upravil na 2:0 Jiří Fronk a v 55. minutě dovršil výsledek David Ostřížek. Brankář Marek Štipčák udržel díky 36 úspěšným zákrokům podruhé v sezoně čisté konto.

Vsetín za minulé čtyři zápasy získal jen dva body, zatímco devátý Kolín třikrát za sebou vyhrál. Rozhodla druhá třetina, ve které hosté získali náskok 3:0. Ve 23. minutě otevřel skóre Adam Hořanský, v polovině utkání přidal druhý gól Valachů Pavel Klhůfek a 39 sekund před druhou pauzou skóroval také Štěpán Bláha. V čase 46:04 sice snížil ve vlastním oslabení Matěj Chalupa, ale v 52. pojistil náskok svým druhým gólem v utkání Hořanský a výsledek ještě dovršil 56 sekund před koncem v přesilovce pěti proti třem obránce Robin Staněk.

Pátý Sokolov si připsal třetí porážku z posledních čtyř zápasů. Jihlavská Dukla se prosadila ve všech třech třetinách díky Janu Strejčkovi, Šimonu Baťovi a Šimonu Jelínkovi. Gólman Filip Maláč pochytal všech 25 střel a v desátém duelu v první lize v kariéře udržel poprvé nulu.

Obhájce triumfu v první lize Zlín vyšel bodově naprázdno poprvé po čtyřech zápasech, z nichž tři vyhrál. Doma si Berani připsali druhou prohru za sebou. Zubři vyhráli čtvrtý z uplynulých pěti duelů. Dvoubrankový náskok jim zajistili ve druhém dějství Daniel Ministr a Antonín Pechanec, který využil přesilovku. V 53. minutě zkorigoval výsledek Fin Jesse Paukku.

Frýdek-Místek uspěl potřetí za sebou a posunul se z 12. na 11. místo. Gólem a asistencí pomohl k vítězství nad Litoměřicemi Rostislav Marosz. Třinácté Znojmo na vlastním ledě porazilo Pardubice B 3:2, oslavilo čtvrtou výhru za sebou a drží si pětibodový náskok před poslední pražskou Slavií. Záložní tým Dynama prohrál posedmé za sebou, získal při této sérii jediný bod a klesl na 12. pozici. Pražská Slavia zabrala po čtyřech porážkách, dvěma góly to zařídil Matěj Beran.

Chance liga - 38. kolo:

Kolín - Vsetín 1:5 (0:0, 0:3, 1:2)
Branky: 46. M. Chalupa - 23. a 53. Hořanský, 30. Klhůfek, 40. Š. Bláha, 60. Staněk. Rozhodčí: Barek, Pilný - Roischel, Hájková. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1450.

Sokolov - Jihlava 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 12. Strejček, 28. Báťa, 53. Š. Jelínek. Rozhodčí: Horák, Valenta - Belko, Kotlík. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 621.

Prostějov - Poruba 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 13. Jiránek, 28. Fronk, 55. Ostřížek. Rozhodčí: Obadal, Čáp - Otáhal, Vašíček. Vyloučení: 4:3, navíc O. Šedivý - T. Jáchym oba 5 min. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 1892.

Frýdek-Místek - Litoměřice 3:2 (0:0, 3:2, 0:0)
Branky: 24. Doktor, 30. Macháček, 33. Marosz - 26. P. Svoboda, 35. Jícha. Rozhodčí: Skopal, Šico - Komínek, Kráľ. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1039.

Třebíč - Slavia Praha 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)
Branky: 42. Bořuta, 59. Psota - 20. a 26. M. Beran, 31. Průžek, 57. J. Brož. Rozhodčí: Wagner, Petružálek - Polák, L. Sýkora. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:1. Diváci: 951.

Zlín - Přerov 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Branky: 53. Paukku - 24. Ministr, 37. Pechanec. Rozhodčí: Jechoutek, Šudoma - Štofa, Zídek. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Diváci: 3395.

Znojmo - Pardubice B 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
Branky: 3. Matuš, 9. T. Svoboda, 29. P. Beránek - 22. a 50. Hrníčko. Rozhodčí: T. Veselý, Maršálek - Augusta, Jindra. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1693.

1. Poruba 2011 52 31 9 4 8 178:113 115
2. Vsetín 52 29 3 3 17 174:137 96
3. Prostějov 52 26 6 2 18 151:130 92
4. Litoměřice 52 23 4 6 19 163:160 83
5. Třebíč 52 20 5 11 16 130:132 81
6. Zlín 52 19 6 11 16 130:134 80
7. Přerov 52 20 8 3 21 116:118 79
8. Jihlava 52 18 7 4 23 139:151 72