Selhání Poruby, vítěz základní části končí. V semifinále Vsetín - Jihlava

1
SESTŘIH: Olomouc - Sparta 1:4. Kanonáda hostů, rozhodl skvělý Krejčí
Olomouc - Sparta: Krejčího hlavička jako kulka za Stoppenova záda, 0:2!

Hokejisté Vsetína zvítězili ve čtvrtém utkání čtvrtfinále play off první ligy v Přerově 6:2, vyhráli sérii 3:1 na zápasy a postoupili popáté za sebou mezi nejlepší čtyři. Naopak už na startu vyřazovací části se rozloučil suverén základní části Poruba, která podlehla v Pelhřimově domácí Jihlavě 3:5 a v sérii prohrála 1:3 na utkání. Třebíč porazila doma Litoměřice 3:2 v prodloužení a vynutila sobotní rozhodující pátý duel. Vsetín se v semifinále utká s Jihlavou a Zlín, který postoupil přes Prostějov už ve středu, na svého soka čeká.

Poražený finalista druhé nejvyšší soutěže z minulých dvou sezon Vsetín po dvou domácích výhrách ve středu neproměnil první mečbol, ale dnes na porážku 1:2 zareagoval a je v semifinále popáté za sebou. Valaši otevřeli skóre v čase 14:23 brankou obránce Robina Staňka, ve 24. minutě zvýšil v přesilové hře Miroslav Holec a v polovině utkání upravil Ondřej Machala už na 3:0. V 35. minutě sice snížil Daniel Ministr, v závěrečné třetině však Machala, Vít Jonák a v oslabení Holec zvýšili náskok Valachů na 6:1.

Poruba poprvé v historii vyhrála základní část první ligy, vytvořila se 115 body klubový rekord a o 19 bodů předčila druhý Vsetín, ale v play off její účinkování skončilo už po čtyřech zápasech. V Pelhřimově se ujala vedení ve 4. minutě, kdy využil přesilovou hru Marek Tvrdoň. V čase 7:26 odpověděl také v početní výhodě Tomáš Harkabus. V 16. minutě otočil stav ve prospěch Dukly Richard Cachnín, ale za 35 sekund vyrovnal Kanaďan Aaron Berisha.

V 38. minutě vrátil Dukle vedení v další přesilovce Harkabus, který v sedmém utkání v letošním play off vstřelil už 11. branku. V čase 53:30 zvýšil náskok Matouš Menšík. V 58. minutě sice ještě vykřesal Ostravanům naději obránce Jiří Klimíček, ale 12 sekund před koncem při přesilovce Jihlavy a porubské power play dovršil výsledek dvaačtyřicetiletý Tomáš Čachotský.

Třebíč i podruhé v sérii vyrovnala. V čase 18:07 ji dostal do vedení obránce Ondřej Baláž, v 28. minutě srovnal stav bek Jiří Jebavý, ale 56 sekund před koncem druhé třetiny vrátil Horácké Slavii vedení Matěj Psota. V polovině třetí třetiny vynutil prodloužení Přemysl Svoboda, ale v čase 63:41 odmítl konec sezony domácí Martin Dočekal.

Čtvrtfinále play off první hokejové ligy - 4. zápasy:

Přerov - Vsetín 2:6 (0:1, 1:2, 1:3)
Branky: 35. Ministr, 58. Pechanec - 24. a 54. Holec, 31. a 51. Machala, 15. Staněk, 53. Jonák. Rozhodčí: Zavřel, Barek - Otáhal, Bezděk. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2267. Konečný stav série: 1:3.

Jihlava - Poruba 5:3 (2:2, 1:0, 2:1)
Branky: 8. a 38. Harkabus, 16. Cachnín, 54. Menšík, 60. Čachotský - 4. Tvrdoň, 16. Berisha, 58. Klimíček. Rozhodčí: Pilný, Jaroš - Kráľ, Dědek. Vyloučení: 6:7, navíc T. Šoustal (Poruba) 10 min. Využití: 3:1. Diváci: 1608. Konečný stav série: 3:1.

Třebíč - Litoměřice 3:2 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 19. O. Baláž, 40. Psota, 64. Dočekal - 28. Jebavý, 50. P. Svoboda. Rozhodčí: Vrba, Kosnar - Štěpánek, Pěkný. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 1648. Stav série: 2:2.