Bílé rukavice stále žijí! Pucher hraje krajský přebor, má nabídku z první ligy | iSport.cz
Adam Lacek
29. října 2018 • 17:55

Bílé rukavice stále žijí! Pucher hraje krajský přebor, má nabídku z první ligy

TOP VIDEA
TOP góly 22. kola: Buchova paráda nebo Teclův ťukes
Baník - Jablonec: Trenér Rada končil zápas v emocích a hrozil kameramanovi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jeho bílé rukavice se staly legendou. Když se řekne jméno Peter Pucher, vybaví se většině fanoušků jako první právě ne úplně tradiční barva výstroje. Legendární útočník Znojma stále válí, aktuálně nastupuje v Jihočeském krajském přeboru za Jindřichův Hradec. „Zvažuji i nabídku z druhé nejvyšší české soutěže,“ překvapil. I ve 44 letech ho stejně jako Jaromíra Jágra neopouští vášeň pro hraní, po konci kariéry chce trénovat.Na databázi hokejových statistik Elite Prospects je už sice vedený jako „retired“, tedy doslova v důchodu. Není to tak ale úplně pravda, po rozvázání smlouvy v Moravských Budějovicích zakotvil na začátku aktuální sezony v Jindřichově Hradci, týmu z Krajské ligy Jihočeského kraje, tedy až čtvrté nejvyšší soutěže v Česku.

Ještě v sezoně 2016/17 hrál EBEL za Znojmo, kde prožil nejlepší hokejová léta. Poslední ročník už ale strávil v dresu žihadel z Moravských Budějovic ve druhé lize (3. nejvyšší), kde dělal i kapitána. Na začátku toho nového se ale týmu nedařilo, s Pucherem v sestavě prohrál všechna tři utkání. „Dohodl jsem se s majitelem, že spolupráci ukončíme,“ uvedl pro hokej.sk k nečekanému konci.

Zamířil do Jindřichova Hradce, kam ho zlanařil bývalý spoluhráč a dlouholetý extraligový hráč Zdeněk Ondřej. „Je to velmi férový chlap a můj dobrý kamarád. Vymyslel projekt, na kterém společně pracujeme. Chci mu pomoct přilákat fanoušky na hokej v Jindřichově Hradci,“ vytvořil si novou výzvu. „Svého času hrál tento tým českou extraligu. Zdeněk chce posunout hokej v tomto městě dopředu,“ dodal. Zároveň překvapivě prozradil, že má nabídku z Chance ligy. Od koho přesně neupřesnil.

Do nového angažmá vlétl jako uragán, hned v prvním zápase řídil čtyřmi body (1+3) výhru 6:2 nad Milevskem, v dalších čtyřech utkáních zapsal další čtyři body (2+2). Ve Vajgaru s ním hraje i jeho 21letý syn Peter, který nastupuje v obraně.

Peter Pucher:
v české extralize: 551 zápasů 430 bodů (147+283)
v EBEL: 325 zápasů 251 bodů (71+180)
ve slovenské extralize: 353 zápasů 305 bodů (130+175)
na MS: 48 zápasů 14 bodů (5+9)

S Moravskými Budějovicemi se nerozešel ve zlém, nadále tam trénuje mládež. „Baví mě to. Když vidím, jak se tito chlapci rozvíjejí a jak se snaží, prožívám skvělé pocity. Snažím se jim odevzdat něco ze svého hokejového umění,“ těší Puchera.

Trénování se chce věnovat i nadále po konci kariéry. Má sice restauraci v Rakousku, o tu se ale stará manželka. „Takže mám čas se věnovat hokeji, ať už z pozice hráče nebo trenéra. Trenéřina je něco, co by mě mohlo bavit i v budoucnu.“

Pucher pořád rád vzpomíná na léta ve Znojmě, kde se stal legendou. „Zažil jsem tam nejkrásnější roky v hokejovém životě. Už jsem se tam zabydlel, je to můj druhý domov,“ prozradil.

Tamní fanoušci doteď vzpomínají na jeho památnou souhru s Markem Uramem. „Člověka to zahřeje na srdci, protože to znamená, že hokej byl z naší strany dobrý,“ těší ho. Se svým vrstevníkem, který pořád hraje slovenskou extraligu za Liptovský Mikuláš, odehrál na jihu Moravy necelých osm sezon.

V roce 2002 vyhrál Pucher mistrovství světa, o dva roky předtím bral stříbro, s Košicemi se stal i mistrem Slovenska. Titul se Znojmem ale vybojovat nedokázal. „Samozřejmě to mrzí. Jako hráč to už bohužel nestihnu. Možná někdy jako trenér, pokud se budu velmi snažit, tvrdě na sobě pracovat a dostanu šanci,“ přeje si. Se Znojmem byl zisku poháru nejblíže před dvěma lety, kdy Orli prohráli finále EBEL. V extralize bral v roce 2006 bronz, o rok později s Pardubicemi stříbro.

S Markem Uramem válel Peter Pucher ve Znojmě necelých osm sezon, oba se stali legendami Orlů
S Markem Uramem válel Peter Pucher ve Znojmě necelých osm sezon, oba se stali legendami Orlů

 


Články odjinud


Články odjinud