Kovář vychytal čtvrtou nulu v sezoně, Jekatěrinburg si připsal 18. výhru

0
Plekanec promluvil o Kladně: Když se pořád opakují stejné chyby, tak…
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana

Český brankář Jakub Kovář pomohl v KHL čtvrtým čistým kontem v sezoně k prodloužení vítězné série hokejistů Jekatěrinburgu. Avtomobilist dnes porazil doma 1:0 Ufu a vyhrál i osmnáctý zápas od začátku sezony.

Třicetiletý Kovář byl jednou z hlavních hvězd utkání, pochytal všech 33 střel hostů. Písecký rodák zaznamenal čtvrtou nulu v sezoně, což byla jeho bilance za celý minulý ročník. Zvládl to za posledních osm zápasů, v nichž nastoupil.

Jediný gól zápasu vstřelil už v 9. minutě Jevgenij Gračov. Další branka už nepadla ani v dramatickém závěru, kdy Ufa vytvořila před Kovářem velkou skrumáž a ani český gólman nevěděl, kde je puk. Jekatěrinburg si připsal osmou výhru v normální hrací době v řadě.

Naopak potřetí za sebou v prodloužení zvítězil Slovan Bratislava, jenž i díky českému příspěvku porazil 4:3 Kunlun. Gól a přihrávku si připsal Michal Řepík, jenž je s osmi góly nejlepším českým střelcem v KHL. Hosté z Číny si brankou v čase 59:44 vynutili prodloužení, v kterém po necelé minutě ukončil duel Rudolf Červený.

Omsk - Barys Astana 5:3,
Slovan Bratislava - Kunlun Red Star 4:3 v prodl. (za domácí Řepík 1+1, Červený 1+0).