Sekáč v KHL dvěma góly porazil svůj bývalý klub, Šustr debutoval výhrou | iSport.cz
3. září 2019 • 21:07

Sekáč v KHL dvěma góly porazil svůj bývalý klub, Šustr debutoval výhrou

Magazín ICE TIME na O2 TV Sport! Nebudou chybět tradiční rubriky ani pořad Se Simonou Magazín ICE TIME na O2 TV Sport! Nebudou chybět tradiční rubriky ani pořad Se Simonou
SESTŘIH: Atlético - Juventus 2:2. Vyrovnání na poslední chvíli SESTŘIH: Atlético - Juventus 2:2. Vyrovnání na poslední chvíli

Útočník Jiří Sekáč rozhodl v Kontinentální hokejové lize dvěma góly o vítězství obhájce titulu CSKA Moskva 3:2 nad Kazaní, v jejímž dresu strávil předchozí tři sezony. Obránce Andrej Šustr při své premiéře v KHL přispěl asistencí k výhře Kunlunu nad Ufou 4:3 po samostatných nájezdech.

CSKA začal nový ročník nedělní porážkou 1:3 s Omskem, ale druhý zápas už zvládl, i když dvakrát prohrával. Na 1:1 vyrovnal v 39. minutě Sekáč a 64 sekund před koncem třetí třetiny dal tečí střely Nikity Nestěrova i vítězný gól. Kazaň, s níž český útočník získal loni Gagarinův pohár, dostala všechny tři branky v oslabení.

Bývalý obránce Tampy Bay a Anaheimu Šustr, který skončil v zámoří po deseti letech, se podílel v polovině zápasu mezi Kunlunem a Ufou na gólu Wojteka Wolského na 2:1 při hře čtyři na čtyři. Wolski pak skóroval ještě jednou, rozhodující nájezd a tři asistence v utkání zaznamenal další kanadský útočník Gilbert Brulé.

Brankář Šimon Hrubec, který odešel do KHL po zisku extraligového titulu s Třincem, zůstal jen na střídačce Kunlunu.

Jiný český gólman Marek Langhamer nezabránil porážce Chabarovsku 1:2 na ledě Novosibirsku, přestože pochytal 40 střel.

KHL:

Kunlun Red Star - Ufa 4:3 po sam. nájezdech (za domácí Šustr 0+1), Novosibirsk - Chabarovsk 2:1, Barys Nur-Sultan - Vladivostok 1:3, Jokerit Helsinky - Omsk 1:3, CSKA Moskva - Kazaň 3:2 (za domácí Sekáč 2+0).

Témata:  sport, hokej, khl, Andrej Šustr