NHL škrtla 326 zápasů. (Zatím) se nebude hrát do 30. listopadu | iSport.cz
26. října 2012 • 20:16

NHL škrtla 326 zápasů. (Zatím) se nebude hrát do 30. listopadu

Autor: rou
Šéf hráčských odborů Donald Fehr (vlevo), za ním uprostřed stojí Sidney Crosby
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap
SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje? SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vedení hokejové NHL v pátek oznámilo, že ruší všechny plánované zápasy do konce listopadu 2012. Jedná se o celkem 326 utkání, číslo ovšem nemusí být konečné, protože dohoda mezi hráčskými odbory a majiteli klubů o nové kolektivní smlouvě je zatím v nedohlednu."NHL hluboce lituje toho, že musí sáhnout k tomuto opatření," uvedl v prohlášení zastupující komisionář Bill Daly. Vedení zámořské soutěže v pátek stáhlo svůj poslední návrh nové smlouvy, která měla rozdělovat zisky mezi hráče a majitele rovnoměrně 50 na 50.

"Doufali jsme, že se nám podaří dosáhnout shody a dohodnout se na dlouhodobé kolektivní smlouvě, čímž by se podařilo zachránit všech 82 zápasů v základní části pro naše fanoušky. Bohužel se to nepovedlo," stojí dále v dokumentu.

Vedení NHL počítalo s tím, že pokud se má odehrát nezkrácená základní část, musí se začít nejpozději 2. listopadu. Čtvrtek pak označila za nejzazší termín, do kdy musí být podepsána nová smlouva.

V pátek pak šéfové soutěže svůj poslední návrh stáhli a oznámili zrušení dalších zápasů, minimálně se nebude hrát do 30. listopadu.

Témata:  sport, hokej, nhl, výluka
 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud