Vrbata málem zaspal nabídku od Vancouveru. Vzbudila ho až manželka | iSport.cz
3. července 2014 • 17:34

Vrbata málem zaspal nabídku od Vancouveru. Vzbudila ho až manželka

Autor: mir
Radim Vrbata skončil ve Phoenixu, bude hrát ve Vancouveru
TOP VIDEA
RENTGEN: Bucha jako produktivnější Darida. Rozhodne šlágr s Jabloncem?
TOP 5 týmů NHL pro play off: Tampa už nevyhoří, neodepisujte Pittsburgh
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pondělní a úterní noc probděl u počítače a při komunikaci se svým agentem. Radim Vrbata (33) se jako volný hráč probíral množstvím možností ohledně dalšího upíchnutí v NHL. Věděl, že si vybere kvalitní štaci, věděl, že to bude stát za to. Jen netušil, kdy přesně na dohodu dojde.Když ho ve středu večer přemohla únava, domluvil se s agentem Richem Evansem, že půjde spát, on mezitím za oceánem nabere konkrétní nabídky a ráno se jimi českým útočník začne zaobírat na mailu.

Frontální útok Vancouveru však donutil agenta změnit plány a do Česka svému klientovi volat ve chvíli, kdy tu byla hluboká noc. Jenže Vrbatu nemohl zastihnout.

Mistra světa z Vídně 2005 dokázala vzbudit až manželka Petra. „Volal ji agent, že je to urgentní. Já měl od něj asi sedm nepřijatých hovorů. Došlo mi rychle, že na stole leží konkrétní nabídka. Klika byla, že Petra zrovna šla krmit malýho, mrkla na telefon a hned šla pro mě,“ popisoval pro iSport.cz Radim Vrbata s úsměvem, jak se rodil dvouletý kontrakt na 10 milionů dolarů.

Co by se stalo, kdyby se hráčský zástupce Evans v noci nedovolal? „Asi by počkali,“ míní Vrbata. „Agent jim sám říkal, že se potřebuju pořádně vyspat, že už toho bylo na mě moc. Ale nikdy nevíte, lepší je být připravený.“

Po šesti letech strávených v Arizoně a pěti štacích v USA se 33letý osvědčený kanonýr prvně stěhuje za prací do Kanady. A těší se! „Poprvé v kariéře budu hrát v Kanadě, to je samo o sobě velká věc. Navíc klub mě bere, abych hrál s bratry Sedinovými. To je taky velká výzva. Generální manažer mi sám říkal, že hledali někoho, kdo by k nim mohl pasovat. A věří mně, to je fajn pocit. Vancouver je navíc krásné město. Mám z toho vážně dobrý dojem.“

Rozhovor s Radimem Vrbatou čtěte v pátečním vydání deníku Sport

 

 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud