Zpět za týden! Bek Pittsburghu už je po odstranění nádoru na ledě | iSport.cz
12. listopadu 2014 • 13:42

Zpět za týden! Bek Pittsburghu už je po odstranění nádoru na ledě

Autor: mto
Olli Määttä by se brzy mohl vrátit do hry.
TOP VIDEA
Ochutnávka z pohledu za kulisy hokejové Plzně. Jak se připravují brusle na zápas? Ochutnávka z pohledu za kulisy hokejové Plzně. Jak se připravují brusle na zápas?
SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje? SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Minulý týden teprve dvacetiletý finský bek Olli Määttä z Pittsburghu musel podstoupit nečekaný operační zákrok. Lékaři mu kvůli podezření na rakovinu štítné žlázy museli odstranit nádor z krku. Hodně nepříjemná situace především pro psychiku mladého beka. Předpokládaná doba rekonvalescence? Zhruba měsíc. Realita? Včera už Määttä znovu stál na bruslích.Hokejisté mají tuhý kořínek, to není žádná novinka. Pamatujete na americkou superstar Mikea Modana? Ten například odehrál slušnou část finále Stanley Cupu v roce 1999 se zlomeným zápěstím. Kanadský útočník Patrice Bergeron zase ve finále 2013 odehrál jedno utkání s utrženou chrupavkou, podvrtnutým ramenem, zlomeným žebrem a dírou v plíci. Jonathan Ericsson z Detroitu před lety naskočil do zápasu jen 3 dny po operaci slepého střeva. Rakovina, to je ale jiné téma.

Přesto když Penguins v úterý zavítali do Madison Square Garden na led NY Rangers, bruslil s nimi už i Määttä. Finský zadák se sice už před operací cítil dobře, takhle rychlý návrat do tréninkového procesu ale čekal málokdo. "Takhle jsme na něj zvyklí," chválil rychlé uzdravení a poctivý přístup svého parťáka kapitán týmu Sidney Crosby pro NHL.com.

Udivený, ale ne překvapený, byl i trenér Chris Johnston, který obdivoval především duševní stránku bronzového medailisty z OH v Soči. "Na to, jak je mladý, je už vážně obrovsky vyspělý. Je neskutečné, jak celou tu situaci zvládá," kroutil hlavou kouč Pens.

Na led byl dvaadvacátý hráč draftu z roku 2012 vpuštěn po týdnu, trénovat na kole už chtěl po třech dnech, ale tenhle dril mu lékaři ještě zakázali. "Je skvělé, že je zase na ledě. Vidíte na něm, jak mu hokej obrovsky chybí. Všichni jsme rádi, že je zpátky," řekl Crosby.

 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud