Chaos! Stupidní! Nový formát prodloužení hráče v NHL děsí

Méně nájezdů, více rozhodnutých utkání ze hry. To bylo přání NHL a vedení soutěže se rozhodlo realizovat ho změnou formátu prodloužení. Pět minut po základní hrací době se tedy hraje za stavu 3 na 3. I když málokdy dojde k tomu, že by prodloužení skončilo bez puku v některé ze sítí... Fanoušci jsou nadšení, nový způsob hry je opravdu zábavný, ale ne všichni hráči sdílí jejich radost.
Nekoordinované bláznovství - tak většinou prodloužení vypadá. Když sedíte v hledišti nebo u televizních obrazovek, musí vás bavit. Celý led je najednou plátnem pro umělce na bruslích a jejich hokejovou tvorbu. A když je puk před bránou, často situace končí neskutečným brankářským zákrokem. Ale ještě častěji brankou.
Za všechny případy mluví hned první prodloužení v novém ročníku, To rozhodl 8. října obránce Tampy Jason Garrison, který se sám v brejku řítil na bránu Philadelphie. Bek sám tváří v tvář gólmanovi? To se nestává každý den...
VIDEO: První prodloužení 3 na 3 rozhodl obránce
Právě Flyers už během října absolvovali dvě nastavení a obě prohráli. Naposledy v úterý proti Buffalu v poměru 4:3. Duel tehdy rozhodl, opět z brejku, útočník Zemgus Girgensons.
"Je to totální chaos. Pro brankáře to není zrovna moc přátelské," mračil se Steve Mason, jenž byl v obou případech v bráně. Zastal se ho také spoluhráč Jakub Voráček. "Myslím, že se tenhle způsob hry nelíbí žádnému brankáři. Vždycky je tam hodně šancí na obou stranách," řekl pro NJ.com.
VIDEO: Flyers neuspěli, Buffalo obratem skórovalo
Ale nejen gólmani láteří, spokojení nejsou ani někteří hráči. Množství prostoru na ledě vyžaduje u hokejistů zkušenosti, šikovnost a především rychlost. Možná se tedy nelze divit, že si postěžoval Dustin Byfuglien z Winnipegu, dle statistik se 120 kilogramy nejtěžší hráč ligy.
"Je to hrozné, s hokejem to nemá nic společného. Je to jako když hodíte dětem puk a necháte je hrát. Zkrátka stupidní, není to hokej," řekl americký obránce pro Winnipeg Free Press.
Podobný názor sdílí i jeho spoluhráč Bryan Little, i když ten už není tak kritický. Ale ani jemu se moc nelíbí hektická hra a množství šancí, které se přelévají ze strany na stranu. Sám by uvítal spíše návrat ke hře 4 na 4, nebo 5 na 5.
"Není příjemné takhle prohrát, ale pořád lepší, než prohrát na nájezdy," vysvětloval a dodal, že zatím není příznivcem nového formátu hry. "Ale až si zvykneme a získáme pár výher, možná na to budeme nahlížet jinak," řekl.