15. února 2016 • 22:07

Židlický pomohl gólem zdolat Detroit, Mrázek to sledoval z lavičky

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Obránce Marek Židlický podpořil jedním gólem vítězství hokejistů New York Islanders nad Detroitem 4:1 v odpoledním programu NHL. Devětatřicetiletý mistr světa z Vídně 2005 skóroval počtvrté v sezoně, když v 37. minutě zvýšil na 3:0. Místo Petra Mrázka, jenž odchytal nedělní přestřelku s Bostonem (6:5), nastoupil v detroitské brance Jimmy Howard.

Islanders otevřeli skóre v polovině druhé třetiny a v rozmezí osmi minut překonali Howarda třikrát. Před Židlickým to byli Brock Nelson a Josh Bailey. Český obránce pohotově prostřelil detroitského gólmana zblízka po odrazu puku od zadního mantinelu.

Hostům svitla naděje po střele ruského veterána Pavla Dacjuka, čerstvě vyhlášeného největší hvězdou uplynulého týdne NHL, jenže ve zbývajících 11 minutách už skóroval jen Ryan Strome a vítězství domácích pojistil.

VIDEO | Gól Marka Židlického proti Detroitu

NHL:

NY Islanders - Detroit 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
Branky: 29. Nelson, 35. Bailey, 37. Židlický, 53. Strome - 50. Dacjuk. Střely na branku: 32:29. Diváci: 15.795. Hvězdy zápasu: 1. Nelson, 2. Strome, 3. Greiss (všichni Islanders).