Zacha gólem pomohl porazit favorita, uspěl i Sedlák, nahrával Faksa

Autor: mto, ČTK
0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

SOUHRN | Svým třetím gólem a prvním od 25. listopadu pomohl český zelenáč Pavel Zacha k výhře New Jersey 4:3 nad rozjetou Minnesotou. Gól a výhru bral i další český nováček Lukáš Sedlák, jehož Columbus porazil Carolinu 4:1. Dvě asistence posbírali Radek Faksa z Dallasu a Michael Frolík z Calgary.

Zacha se prosadil v přesilové hře, ve které ho pěkným křížným pasem uvolnil Kyle Palmieri, a český hráč střelou z levého kruhu do poloodkryté branky snížil ve 34. minutě na 1:2. Devatenáctiletý útočník skóroval poprvé od 25. listopadu a nabudil tým, který v závěrečné části zúročil aktivitu a zápas otočil. Vítězný gól vstřelil v 58. minutě Beau Bennett.

Jakoby Columbus vyprovokovala branka soupeře v 19. minutě a ještě v první třetině překlopili vedení na svou stranu. Během 35 sekund se o obrat zasloužili Boone Jenner a Brandon Dubinsky, který na začátku druhé třetiny ještě přidal i třetí gól. V polovině zápasu uzavřel skóre pohotovou bekhendovou dorážkou Sedlák.

New York Rangers otevřel skóre už v první minutě, ale po úvodní periodě prohrával 1:3 a dvou třetinách 3:7. Druhý gól Dallasu připravil hezkou přihrávkou Radek Faksa pro Patricka Sharpa. Český útočník, který se v zápase blýskl i 16 vyhranými vhazováními, se podepsal ještě pod pátou branku týmu. Vstřelil ji opět Sharp, když rychlým manévrem zpoza branky překvapil gólmana Henrika Lundqvista, který se přemístil k opačné tyčce. Vzápětí asistoval Jiří Hudler u šesté branky hostí.

Hokejisté Floridy vedli dvěma góly Vincenta Trochecka po úvodní třetině 2:1, ale v rozmezí 25. až 32. minuty třikrát inkasovali. Na vyrovnávací gól přihrál Frolík, který zpoza branky našel mezi kruhy skórujícího Marka Giordana. Další dvě branky Calgary vstřelil Mikael Backlund během 13 sekund a při jeho druhé trefě si opět připsal asistenci i Frolík.

Výsledky:

NY Rangers - Dallas 6:7 (1:3, 2:4, 3:0)
Branky: 1. a 46. Stepan, 30. a 48. Zibanejad, 33. Bučnevič, 44. Kreider - 13. a 33. Sharp (na obě Faksa), 13. Eaves, 18. Ja. Benn, 25. Roussel, 36. Cracknell (Hudler), 38. Eakin. Střely na branku: 40:31. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Sharp (Dallas), 2. Stepan (NY Rangers), 3. Eaves (Dallas).

Columbus - Carolina 4:1 (2:1, 2:0, 0:0)
Branky: 19. a 24. Dubinsky, 19. Jenner, 30. Sedlák - 19. Aho. Střely na branku: 36:25. Diváci: 14.274. Hvězdy zápasu: 1. Dubinsky, 2. Jenner, 3. Murray (všichni Columbus).

Toronto - Buffalo 4:3 (0:2, 3:0, 1:1)
Branky: 21. Komarov, 29. Martin, 30. Matthews, 54. Van Riemsdyk - 11. Okposo, 20. Kane, 58. Carrier. Střely na branku: 32:27. Diváci: 19.122. Hvězdy zápasu: 1. Matthews (Toronto), 2. Kane (Buffalo), 3. Zajcev (Toronto).

St. Louis - Ottawa 4:6 (1:1, 1:2, 2:3)
Branky: 10. Stastny, 40. Shattenkirk (Jaškin), 42. Steen, 60. Berglund - 34. a 54. Hoffman, 43. a 59. Stone, 4. Pageau, 35. Ryan. Střely na branku: 23:24. Diváci: 18.922. Hvězdy zápasu: 1. Hoffman, 2. Pageau (oba Ottawa), 3. Shattenkirk (St. Louis).

Minnesota - New Jersey 3:4 (1:0, 1:1, 1:3)
Branky: 18. Spurgeon, 30. Zucker, 50. Haula - 34. Zacha, 46. Henrique, 50. Palmieri, 58. Bennett. Střely na branku: 35:26. Diváci: 19.051. Hvězdy zápasu: 1. Palmieri (New Jersey), 2. Spurgeon, 3. Zucker (oba Minnesota).

Colorado - Chicago 4:6 (1:2, 3:1, 0:3)
Branky: 8. a 35. Duchene, 30. Comeau, 31. Nieto - 46. a 49. Hinostroza, 31. a 60. Kero, 3. Schmaltz, 13. Seabrook. Střely na branku: 23:26. Diváci: 18.007. Hvězdy zápasu: 1. Hinostroza (Chicago), 2. Duchene (Colorado), 3. Kero (Chicago).

Calgary - Florida 5:2 (1:2, 3:0, 1:0)
Branky: 32. a 32. Backlund (na druhou Frolík), 7. Versteeg, 25. Giordano (Frolík), 58. Monahan - 4. a 9. Trocheck. Střely na branku: 28:22. Diváci: 18.137. Hvězdy zápasu: 1. Backlund, 2. Giordano, 3. Tkachuk (všichni Calgary).

Vancouver - Nashville 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka: 53. H. Sedin. Střely na branku: 26:30. Diváci: 18.312. Hvězdy zápasu: 1. Miller, 2. H. Sedin (oba Vancouver), 3. Rinne (Nashville).

Anaheim - Tampa Bay 2:1 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 25. Getzlaf, 61. Rakell - 25. Filppula. Střely na branku: 21:28. Diváci: 14.763. Hvězdy zápasu: 1. Rakell, 2. Gibson (oba Anaheim), 3. Drouin (Tampa Bay).