Jan Barák
4. září 2017 • 14:30

Jak se děkuje za 19 SUPER let? Hvězda San Jose koupila stránku novin

Autor: Jan Barák
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Zimák awards! Poražený (i vítěz) sezony je Dědek. Jak vypadalo zákulisí cesty ke zlatu?
Kinský? Fakt rána. Největší zklamání Ševčík, co Chaloupek ve Slavii?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Věřte, nevěřte, ale je to tak. Ikonický forvard Patrick Marleau bude od příští sezony poprvé v NHL hrát za jiný tým než San Jose. Divné, viďte? Sedmatřicetiletý výborný střelec se jako nechráněný volný hráč upsal v červenci na nadcházející tři sezony Torontu. V srdci ale bude dál Žralokem, což dokázal skvělým gestem, kterým mateřskému klubu a fanouškům vzdal hold.Marleau si 3. září koupil inzerci na stránkách novin San Jose Mercury News a East Bay Times a namísto reklamy zde umístil svou děkovačku. Podobný akt díků pro něj 16. července na stránkách Mercury News udělalo i klubové vedení.

"Děkuji ti, San Jose," stojí výstižně na stránce doplněné fotografiemi v dresu Sharks i z draftu. "Od června roku 1997 to byl tady můj domov, tady se mé sny stát se hráčem NHL staly skutečností," připsal Marleau,který strávil v San Jose 19 let.

Další fakta a numera? Dvojnásobný olympijský vítěz (2010 a 2014) a mistr světa (2003 a 2004) odehrál za Sharks 1 493 zápasů v základní části a nasbíral 1 082 bodů (508+574). Ze 177 startů v play off nastřádal 120 bodů díky 68 trefám a 52 asistencím.

"Měl jsem nebývalé štěstí, že jsem mohl v této organizaci strávit skoro dvacet let, najít si zde přátele na celý život, pracovat s nejlepšími zaměstnanci, seznámit se se svojí ženou a založit rodinu, hrát před naprosto neskutečnými fanoušky. San Jose bude vždy můj domov, kde budou vyrůstat mé děti a v mém srdci bude mít navždy speciální místo," rozněžnil se rodák z Aneroidu v provincii Saskatchewan.

Marleau jako dvojka draftu v roce 1997 naskočil do NHL hned poté, co si ho Sharks vybrali. Několik sezon byl v klubu také kapitánem. V minulém ročníku nevynechal ani jeden z 82 zápasů základní části a připsal si 46 bodů za 27 gólů a 19 asistencí. V šesti duelech play off přidal tři góly a nahrávku.

"Vždycky mě San Jose podporovalo a oceňovalo, proto jim chci za vše strašně poděkovat. Byla a je tu opravdu nádherná komunita, každý v mé kariéře sehrál strašně důležitou roli, počínaje majitelem klubu a konče posledním zaměstnancem. Všichni máte mou nejhlubší úctu, obdiv a vděčnost," dodal Marleau, který si už zvyká na nové adrese.

Nové časy v Torontu

Kontrakt s Maple Leafs mu zajišťuje celkový příjem 18,75 milionu dolarů (429 milionů korun). O peníze tu ale až tolik nejde. Marleau v jednom z prvních rozhovorů připustil, že ho lákala především možnost být u rozkvětu slavného klubu, který se po neúspěšných letech snaží i díky mladým útočníkům Austonu Matthewsovi, Mitchellu Marnerovi a Williamu Nylanderovi vrátit mezi elitu NHL.

"Je úžasné, jak nahlíží na hokej. A jaké mají hráče na soupisce. Je ohromně vzrušující být toho součástí," řekl Marleau, který ve skrytu duše pomýšlí i na zisk prvního Stanley Cupu. Nejblíže mu byl na jaře 2016, kdy se Žraloci probojovali do finále Stanley Cupu, kde ale podlehli Pittsburgh Penguins 2:4 na zápasy.

Tak hodně zdaru v dalším lovu, mistře Žraloku!

Patrick Marleau se rozloučil se San Jose přes dojemný inzerát v novinách
Patrick Marleau se rozloučil se San Jose přes dojemný inzerát v novinách

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud