12. prosince 2017 • 06:45

Pavelec zářil, byl první hvězdou zápasu. Nájezdy ale ovládl Dallas

Lípa o prověřování prvního gólu Rusů: To nebyla otázka pro videorozhodčího Lípa o prověřování prvního gólu Rusů: To nebyla otázka pro videorozhodčího
Vrba: Postup je důležitý pro nás i pro český fotbal kvůli koeficientu Vrba: Postup je důležitý pro nás i pro český fotbal kvůli koeficientu

SOUHRN | Ondřej Pavelec z New York Rangers se díky 44 zákrokům stal první hvězdou večera, prohře s Dallasem 1:2 po nájezdech ale nezabránil. V dalších utkáních pondělního programu NHL New York Islanders porazili Washington 3:1, Winnipeg Vancouver 5:1, Colorado uspělo v Pittsburghu 2:1 a Florida zvítězila na ledě Detroitu 2:1 v prodloužení.

Třicetiletý Pavelec se do branky postavil po šesti dnech, v předchozím zápase vychytal vítězství 4:3 nad Pittsburghem. Proti Dallasu si kladenský odchovanec v první a druhé třetině připsal po 16 zákrocích, úspěšnost zákroků se mu vyšplhala na 97,8 procent. Jediný gól ze hry inkasoval v 27. minutě, kdy ho finský obránce Julius Honka překonal tvrdou střelou, jež se odrazila od horní tyče.

Vyrovnání obstaral v 57. minutě Rick Nash. V nájezdech na Pavelce vyzráli Alexandr Radulov a Jason Spezza.

NHL:

NY Islanders - Washington 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
Branky: 3. B. Nelson, 21. Ladd, 22. Tavares - 49. Orlov. Střely na branku: 29:32. Diváci: 11.053. Hvězdy zápasu: 1. Halák, 2. Ladd, 3. Nelson (všichni NY Islanders).

NY Rangers - Dallas 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 57. Rick Nash - 27. Honka, rozhodující sam. nájezd Spezza. Brankář Ondřej Pavelec (NY Rangers) odchytal celé utkání, z 45 střel jednou inkasoval a úspěšnost zákroků měl 97,8 procent. Střely na branku: 25:45. Diváci: 17.667. Hvězdy zápasu: 1. Pavelec (NY Rangers), 2. Lehtonen, 3. Honka (oba Dallas).

Detroit - Florida 1:2 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 19. Zetterberg - 51. Trocheck, 63. Matheson. Střely na branku: 35:29. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. Matheson, 2. Reimer (oba Florida), 3. Zetterberg (Detroit).

Winnipeg - Vancouver 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)
Branky: 25. a 60. Perreault, 2. Kulikov, 35. Ehlers, 52. Morrissey - 7. Boeser. Střely na branku: 24:26. Diváci: 15.321. Hvězdy zápasu: 1. Perreault, 2. Ehlers, 3. Armia (všichni Winnipeg).

Pittsburgh - Colorado 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
Branky: 60. Kessel - 47. Barberio, 59. Comeau. Střely na branku: 40:28. Diváci: 18.411. Hvězdy zápasu: 1. Bernier (Colorado), 2. Jarry (Pittsburgh), 3. Barberio (Colorado).

Anaheim - Carolina 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Branky: 6. D. Grant, 40. Silfverberg, 42. L. Shaw - 2. J. Williams, 58. V. Rask. Střely na branku: 23:30. Diváci: 16.198. Hvězdy zápasu: 1. J. Gibson, 2. Silfverberg, 3. L. Shaw (všichni Anaheim).

Ondřej Pavelec zlikvidoval 44 střel Dallasu.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>