Jágr poslal vzkaz do zámoří: Návrat do NHL? Chci se uzdravit, pak uvidíme | iSport.cz
8. dubna 2018 • 10:19

Jágr poslal vzkaz do zámoří: Návrat do NHL? Chci se uzdravit, pak uvidíme

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Po třech porážkách Kometa zabrala: Vzali jsme si boty a šli do práce, popsal Erat Po třech porážkách Kometa zabrala: Vzali jsme si boty a šli do práce, popsal Erat
INSIDER: Česká jízda na Australian Open. Bude Kvitová nebo Plíšková světovou jedničkou? INSIDER: Česká jízda na Australian Open. Bude Kvitová nebo Plíšková světovou jedničkou?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na tenhle pohled si český fanoušek v posledních týdnech už zvykl. Jaromír Jágr stojí na střídačce Kladna a rozdává rady hráčům během prvoligového play off i extraligové baráže. Ale co další sezona? V rozhovoru pro New York Times se hokejový veterán připomněl zámořským fanouškům a oznámil, že rozhodně konec kariéry neplánuje. Ve hře je i návrat do NHL!Zatím poslední smlouvu v NHL získal Jágr až se startem sezony a přesun z vyhřáté Floridy do chladného Calgary mu nevyšel podle představ. Český útočník se pak rozhodl pro návrat do Kladna, jeho boj ve vysněné baráži ale sleduje kvůli zranění po únorovém střetu s havířovským Markem Sikorou jen pasivně.

„To víte, že bych teď raději byl v NHL, ale pro Kladno jsem se sám rozhodl," řekl útočník pro New York Times s koncem základní části nejprestižnější hokejové soutěže světa.

Flames, kterým do 1. července šestačtyřicetiletý hokejista patří, sice v sobotu smetli nováčka z Las Vegas 7:1, ale jinak má kanadský tým za sebou bídný ročník. Do play off se nedostal, ztráta činila celých 11 bodů... Jágra už na této adrese trápily potíže s kolenem, a ty se s ním táhnou celý ročník.

„Ale teď už pomalu sám trénuju, zatím dost opatrně," vysvětloval. „Chci se úplně uzdravit a pak uvidíme, co dál. Končit kariéru rozhodně nechci, tady v Kladně můžu přece hrát vždycky. Teď se prostě musím dát dohromady a pak se uvidí, co všechno ještě zvládnu," řekl útočník.

A když zámoří neklapne, Jágr si ho vždycky může připomenout na Kladně. Jak? Velikostí hřiště. To nechal už před lety z širšího mezinárodního předělat na užší zámořské. Přesně jako v NHL.

„Myslím, že jsme jediný tým v České republice, který má tak úzké hříště. Udělal jsem to tak trochu kvůli sobě, abych mohl hrát déle a je to také lepší pro fanoušky. Víc se hituje, dostáváme se do většího množství šancí, je to prostě větší zábava," dodal.

 

TIPSPORT extraliga – nejvyšší hokejová liga 2018/2019

Aktuální kolo Kompletní rozpis zápasů Tabulka Kanadské bodování hráčů Statistiky brankářů Program v TV Nová pravidla a tresty Přestupy ONLINE Sazka Fantasy extraliga

Nejvyšší domácí hokejová soutěž Tipsport extraliga startuje v pátek 14. září. Na fanoušky čeká celkem 52 kol plus play off, skupina o udržení a baráž o extraligu. Nově Tipsport extraligu vysílá vedle ČT sport i program O2 TV Sport. Program extraligy v TV sledujte zde >> Současně se v hokejové extralize zavádí nová pravidla, jejich přehled najdete zde >>

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud