5. června 2018 • 10:42

Legendárního Sundina těší Ovečkin: Mužstvo teď vede jako skutečný lídr

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
SESTŘIH: Sparta - Trenčín 4:2. Výhru zařídil Stanciu, trefil se i Ristič SESTŘIH: Sparta - Trenčín 4:2. Výhru zařídil Stanciu, trefil se i Ristič
Český hokej mění design. Co je za tím? Kdo ho vymyslel? Český hokej mění design. Co je za tím? Kdo ho vymyslel?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Příběh těchto dvou hokejových legend má jedno společné - oba toho tolik dokázali, že patří do sorty, kterým mnohdy i nezaujatý fanoušek přál vítězství ve Stanley Cupu. Jenže zatímco švédská legenda Mats Sundin se k němu nikdy pořádně nepřiblížila, Alexandr Ovečkin už s Washingtonem potřebuje jednu jedinou výhru.Generace hokejových fanoušků vyrůstajících v 90. letech tohle jméno bude mít s NHL navždy spojené. Mats Sundin byl společně s Stevem Yzermanem, Mikem Modanem, Patrickem Royem, Pavlem Burem a mnoha dalšími jednou z tváří soutěže. V Torontu dělal dlouhé roky kapitána a i když jeho Leafs někdy měli špatnou sezonu na blonďatého vikinga byl vždycky spoleh.

Každopádně na Stanley Cup to nikdy nestačilo, vlastně ani na finále. „Za 18 let hraní v NHL můžu být skutečně šťastný, ale nejdál z toho bylo jen Finále konference," vzpomíná Sundin na roky 1999 a 2002.

Na závěr kariéry pak urostlý rodák z Brommy zamířil na jednu sezonu do Vancouveru, ale ani tam se nezadařilo a dlouhou aktivní kariéru tak v roce 2009 zakončil bez cenné trofeje. Tak trochu i proto teď dvaatřicetiletému Ovečkinovi vítězství přeje.

„Hráče, kteří jsou v lize tak dlouho a zanechají v ní takovou stopu prostě chcete vidět bojovat o Stanley Cup. „Pokud se to Alexovi povede bude to skvělé," říká.

Alexandr Ovečkin se z gólu v play off radoval už čtrnáctkrátAlexandr Ovečkin se z gólu v play off radoval už čtrnáctkrát

Erupce hokejové radosti už může ve Washingtonu propuknout ve čtvrtek, Capitals hrají na ledě Vegas a narozdíl od Golden Knights potřebují jednu jedinou výhru. Takhle důležitý zápas před sebou lídr týmu z hlavního města ještě neměl.

V přirozeného šéfa se podle Sundina v průběhu let Ovečkin terpve vyvinul, on sám si ho z jedenácti vzájemných zápasů ještě pamatuje. „Vůdce se z něj stal až v posledních letech, to je jasně vidět," poukazuje v rozhovoru pro NHL.com.

„Když jsme proti němu hrávali, backchecking a podobné věci mu ještě moc neříkaly. Teď svoje mužstvo skutečně táhne a záleží mu na tom, jak si vede a jak jsou na tom jeho spoluhráči," všiml si Sundin.

A mužstvo má Washington skutečně skvělé. Jádro drží dlouho pohromadě, na každé pozici je výtečný hráč a zbytek se podařilo vhodně doplnit. Například sezonními přichody Michala Kempného či Devante Smith-Pellyho. I proto jsou podle Sundina Caps ve finále.

A kdy bude zase mezi nejlepšími Toronto? Naposledy se tak stalo v roce 1967 a poslední dvě vyřazovací části znamenaly pro Maple Leafs konec v prvním kole. Každopádně klub má jádro plné mladých nadějných hráčů a farmářský tým Marlies hraje v těchto dnech v AHL o Calder Cup.

„Management v posledních letech odvedl skvělou práci. Nejlepším hráčům je mezi 20-22 lety, pokud to takhle bude pokračovat dál je velká šance, že tohle mužstvo se bude nahoře držet hodně dlouho," předpovídá,

Alexandr Ovečkin se z gólu v play off radoval už čtrnáctkrát
Alexandr Ovečkin se z gólu v play off radoval už čtrnáctkrát

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze