Mrázek dostal dva góly od Ovečkina, ke skalpu šampionů pomohl i Nečas

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Petr Mrázek se i ve třetím vystoupení v přípravě na nový ročník NHL v dresu Caroliny podílel na vítězství. V pátek poprvé bývalý hráč Detroitu a Philadelphie odchytal za Hurricanes celý zápas a přispěl 25 úspěšnými zákroky k výhře na ledě letošního vítěze Stanleyova poháru Washingtonu 5:4 v prodloužení. Jednou asistencí k tomu pomohl také devatenáctiletý útočník Martin Nečas.

Šestadvacetiletý Mrázek, který s Carolinou podepsal na začátku července jako nechráněný volný hráč roční kontrakt na 1,5 milionu dolarů, nejdříve inkasoval v deváté minutě. Capitals v přesilové hře otevřeli skóre díky kapitánovi Alexandru Ovečkinovi.

Ještě v první třetině ale otočili stav Teuvo Teräväinen a Sebastian Aho a v polovině utkání zvýšil náskok hostů v početní výhodě Andrej Svečnikov, jemuž asistoval Nečas. Dvanáctý hráč draftu z loňského roku, který se před rokem po jednom startu v NHL vrátil do Komety Brno, v letošní přípravě bodoval i ve třetím duelu. Bilanci si vylepšil na dvě branky a jednu asistenci.

Do konce druhého dějství smazali ztrátu Jayson Megna a druhou trefou v utkání letošní držitel Conn Smythe Trophy pro nejužitečnějšího hráče play off Ovečkin. Carolině vrátil vedení ve 45. minutě v přesilovce Valentin Zykov, nastavení vynutil André Burakovsky a v něm rozhodl po 19 sekundách druhým gólem večera finský útočník Aho.

Mrázek si vychutnal i třetí úspěšný duel za Carolinu. V prvním vystoupení minulý týden v úterý za první polovinu utkání na ledě Tampy Bay při výhře 4:1 z devíti střel neinkasoval. O tři dny později při domácím vítězství nad Washingtonem 5:1 dostal prostor na úvodní dvě třetiny a dostal jednu branku z deseti pokusů Capitals.

Jednou asistencí přispěl v duelu hraném v Oshawě k výhře Buffala nad New York Islanders 5:4 v prodloužení útočník Vladimír Sobotka. Jednatřicetiletý někdejší hráče Bostonu a St. Louis se podílel ve 32. minutě na trefě Jeffa Skinnera, který zvýšil na 4:2.

Sobotka má ze čtyř vystoupení v dresu Buffala v přípravě na kontě tři body za gól a dvě asistence. Sabres jej získali na začátku června ze St. Louis spolu s útočníky Patrikem Berglundem a Tagem Thompsonem i dvěma volbami v draftu výměnou za útočníka Ryana O'Reillyho.

Přípravné zápasy před startem NHL:

Washington - Carolina 4:5 v prodl. (1:2, 2:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 9. a 38. Ovečkin, 30. Jayson Megna, 53. Burakovski - 19. a 61. Aho, 10. Teräväinen, 30. A. Svečnikov (Nečas), 45. Zykov. Brankář Petr Mrázek (Carolina) odchytal 60:07 minuty, inkasoval čtyři branky z 29 střel a měl úspěšnost zákroků 86,2 procenta.

Columbus - Pittsburgh 7:6 (3:3, 2:2, 2:1)
Branky: 1. a 6. Panarin, 13. Jenner, 28. Atkinson, 31. N. Foligno, 51. Kukan, 57. O. Bjorkstrand - 18. a 23. D. Brassard, 7. Crosby, 7. Hagelin, 25. Hörnqvist, 43. Rust.

New York Islanders - Buffalo 4:5 (1:1, 2:4, 1:0), hráno v Oshawě
Branky: 25. a 56. A. Lee, 8. Josh Bailey, 36. Pulock - 32. a 34. Skinner (na první Sobotka), 9. Girgensons, 23. C. Nelson, 24. Dahlin.

Toronto - Detroit 6:2 (1:1, 4:0, 1:1)
Branky: 33. a 56. J. Gardiner, 2. Kadri, 35. Tavares, 36. Marleau, 37. P. Lindholm - 11. Nyquist, 42. D. Larkin.

St. Louis - Dallas 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Branky: 21. R. O'Reilly, 42. Schwartz, 60. Tarasenko - 59. Comeau.

Colorado - Minnesota 4:3 v prodl. (1:0, 1:1, 1:2 - 1:0)
Branky: 14. Kerfoot, 22. Jost, 47. Calvert, 62. Rantanen - 21. Mikael Granlund, 49. Niederreiter, 59. Zucker.

Vegas - Los Angeles 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 27. Reaves, 60. McNabb.

Jednou asistencí pomohl k výhře také devatenáctiletý útočník Martin Nečas.