Říha mladší hodnotí Plekance: Jeho práce bez kotouče je vynikající | iSport.cz
Miloš Říha mladší
19. října 2018 • 15:50

Říha mladší hodnotí Plekance: Jeho práce bez kotouče je vynikající

TOP VIDEA
Jablonec - Opava: Vatajelu natáhl ke střele zpoza vápna a posílá domácí do vedení! Jablonec - Opava: Vatajelu natáhl ke střele zpoza vápna a posílá domácí do vedení!
Třinec - Kometa Brno: Střela Němce od modré skončila za zády Kantora, 0:1 Třinec - Kometa Brno: Střela Němce od modré skončila za zády Kantora, 0:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Od začátku sezony seděl Tomáš Plekanec mezi náhradníky, do hry šel až při posledních dvou domácích výhrách proti Pittsburghu a Detroitu. Tam zazářil, ve svém 1000. zápase v NHL vstřelil gól a ukázal, že může být i v pětatřiceti letech prospěšný. „Výborně čte hru, proto je tak platný pro tým,“ říká trenér Miloš Říha mladší, který se v nové rubrice deníku Sport zaměřil na výkon zkušeného středního útočníka.Práce bez kotouče

V této situaci (obrázek číslo 1) se dostal z pozice křídla do forčeku (napadání). Následně se vrací do pozice centra a zůstává na pozici F3 (forward 3, tedy třetí útočník od branky soupeře) tak, že zajišťuje situaci směrem do obrany (obrázek číslo 2). Po vyhraném souboji jeho spoluhráčů na mantinelu se dostává do střelecké pozice „vysokého“ útočníka (obrázek číslo 3), přichází od spoluhráče nahrávka a střela. Situace z první třetiny nám ukazuje perfektní čtení hry v podání Tomáše Plekance. Podobné momenty můžeme u českého útočníka vidět během celého utkání.

Miloš Říha mladší se v nové rubrice deníku Sport zaměřil na výkon zkušeného středního útočníka Tomáš Plekance.Miloš Říha mladší se v nové rubrice deníku Sport zaměřil na výkon zkušeného středního útočníka Tomáš Plekance.

Gól a ukázka herní inteligence

Na začátku situace před gólem vidíme vynikající práci Tomáše Plekance bez kotouče, a to na úrovni středního pásma, kdy jde sprintem do rychlého protiútoku (4). Po přijetí přihrávky přichází perfektní řešení situace 2 na 1, kdy viděl, že druhý útočník je obsazený, takže vzal situaci na sebe a vyřešil ji individuálně. Jak se dostával do střelecké pozice, viděl, že střelecký úhel má zmenšený (5), proto následuje výborné krátké naznačení střely. Tím si brankáře vytáhl z brány. V závěru akce vidí volného spoluhráče Matthewa Pecu před brankou a jeho přihrávku mu zblokoval obránce Detroitu Filip Hronek (6), pro sebe nešťastně, přímo do gólu. Je ale krásně vidět, že nahrávka mířila přímo na hokejku spoluhráče, takže i kdyby nezasáhla Hronka, byla stejně finální a gólová.

Miloš Říha mladší se v nové rubrice deníku Sport zaměřil na výkon zkušeného středního útočníka Tomáš Plekance.Miloš Říha mladší se v nové rubrice deníku Sport zaměřil na výkon zkušeného středního útočníka Tomáš Plekance.

Závěr

Pokud byste sledovali celé utkání Montrealu s Detroitem a zaměřili se na všechna střídání Tomáše Plekance, vyjde vám, že odehrál výborný zápas. V několika sekvencích byla vidět vynikající práce bez kotouče, což platí směrem do obrany i do útoku. Výborně čte hru, a proto je velmi platný pro celý tým. Pro Tomáše to bylo tisící utkání v NHL, což se mu povedlo jako jedenáctému českému hráči v historii, a takový zápas, ve kterém jeho Montreal vyhrál nad Detroitem 7:3, si zasloužil.

Odehrál výborné utkání, a navíc dal velmi důležitý gól pro vývoj utkání. O jeho efektivitě hry také hovoří nasazování od trenéra Clauda Juliena, kde se dostal z pozice čtvrtého centra na ice-time 13:08 minut, tedy o pět víc než proti Pittsburghu, a ke třem střelám na branku. Jeho velkou sílou je pak výborná práce ve speciální formaci na oslabení, kde odehrál 1 minutu a 28 sekund.

Tomáš Plekanec by se mohl po třech zápasech strávených na tribuně poprvé v sezoně objevit v sestavě Montrealu.
Tomáš Plekanec by se mohl po třech zápasech strávených na tribuně poprvé v sezoně objevit v sestavě Montrealu.

 

TIPSPORT extraliga – nejvyšší hokejová liga 2018/2019

Aktuální kolo Kompletní rozpis zápasů Tabulka Kanadské bodování hráčů Statistiky brankářů Program v TV Nová pravidla a tresty Přestupy ONLINE Sazka Fantasy extraliga

Nejvyšší domácí hokejová soutěž Tipsport extraliga nabízí celkem 52 kol základní části, po které následuje play off, skupina o udržení a baráž o extraligu. Nově Tipsport extraligu vysílá vedle ČT sport i program O2 TV Sport. Program extraligy v TV sledujte zde >>

MS v hokeji 2019 (Slovensko)Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

Speciály 2019: MS v biatlonu * MS v alpském lyžování

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud