Rittich v pohodě bere druhou výhru v řadě, Tampa má klubový rekord

Autor: ČTK, mto
0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
Draft NFL bude honbou na quarterbacky, můžou být hvězdy i propadáky

SOUHRN | Brankář David Rittich zastavil v NHL na ledě New Jersey devatenáct střel a dovedl Calgary k výhře 2:1. Kanadský klub vyhrál posedmé v řadě. Lídr soutěže z Tampy Bay vyhrál na ledě New York Rangers 4:3 v prodloužení a díky desátému vítězství za sebou vytvořil nový klubový rekord.

Výsledek z New Jersey kopíruje druhou třetinu. Calgary si vypracovalo dvougólový náskok brankami Eliase Lindholma a Marka Giordana, který se blýskl krásnou hokejovou akcí. Kapitán Flames naznačil střelu a gólmana MacKenzieho Blackwooda obelstil bekhendovou kličkou. "Následoval jsem instinkt. Celou dobu jsem chtěl vystřelit, ale čekal to, tak jsem šel ze zoufalství do blafáku," uvedl Giordano.

Domácí snížili v oslabení, když Rittichova lapačka máchla proti střele Kevina Rooneyho z levého kruhu do prázdna. "Všiml jsem si, že se přemisťuje, tak jsem chtěl vystřelit nahoru do protipohybu. Snažil jsem se také pálit co nejrychleji, aby se na střelu nemohl připravit. Byl jsem i v dobrém úhlu a měl jsem trochu štěstí," řekl Rooney.

Český gólman ve zbytku zápasu tým podržel a připsal si v této sezoně 22. výhru z 32 startů. "Měli pár dobrých akcí, několik přečíslení. Moc střel jsme jim ale jinak nedovolili a dobře jsme je ve vlastním pásmu bránili. To je důležité, pokud se chcete dostat do play off," uvedl Rittich.

New Jersey opět postrádalo Pavla Zachu, který kvůli zranění nehraje od poloviny února. Fanouškům Devils navíc v utkání zatrnulo, když Mirco Mueller ztratil rovnováhu po souboji o puk s Michaelem Frolíkem a narazil hlavou do mantinelu. Domácí útočník opustil hrací plochu na nosítkách.

Tampa má náskok 13 bodů

Tampa Bay dominovala v úvodní třetině zápasu proti Rangers, šla do vedení 2:0, ale po druhém dějství byl stav nerozhodný 3:3. Utkání rozhodl v čase 63:25 obránce Victor Hedman. "Kluci si zaslouží uznání, že opět našli způsob, jak vyhrát. Dělají to celý rok a týmům, které se nás snaží dohnat, to ztěžují. Nejdůležitější a nejcennější je to, jak vyhrávají," řekl kouč Jon Cooper. Tampa Bay vede soutěž o 13 bodů před Calgary.

Rangers přiznali, že začali s přílišným respektem. "Nechali jsme jim hodně času a prostoru. Ale v dalších dvou třetinách jsme ukázali, že náš tým má sílu," řekl útočník Mike Zibanejad, který si v utkání připsal 27. gól sezony. Je prvním hráčem Rangers po Jaromíru Jágrovi, který dal tolik branek ve dvou ročnících po sobě.

Do sestavy Rangers se nevešel Filip Chytil, který v každém z předchozích tří zápasů zaznamenal jeden záporný bod do statistiky +/-.

Patrick Kane rozhodl čtyřicátým gólem v sezoně o výhře Chicaga 4:3 v Anaheimu. Lídr týmu udeřil 17 sekund před koncem a zpříjemnil návrat do sestavy brankáři Coreymu Crawfordovi, který kvůli otřesu mozku vynechal 28 zápasů.

Výsledky:

Toronto - Edmonton 6:2 (1:1, 4:0, 1:1)
Branky: 23. a 29. Johnsson, 19. Marleau, 22. Marner, 25. Nylander, 41. Tavares - 12. Draisaitl, 57. Nugent-Hopkins. Střely na branku: 36:36. Diváci: 19.356. Hvězdy zápasu: 1. Johnsson, 2. Marner, 3. Andersen (všichni Toronto).

New Jersey - Calgary 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
Branky: 37. Rooney - 22. Lindholm, 34. Giordano. Střely na branku: 20:35. Brankář David Rittich odchytal za Calgary celé utkání, inkasoval jeden gól z 20 střel a úspěšnost zásahů měl 95 procenta. Diváci: 12.019. Hvězdy zápasu: 1. Gaudreau (Calgary), 2. Blackwood (New Jersey), 3. Giordano (Calgary).

NY Rangers - Tampa Bay 3:4 v prodl. (0:2, 3:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 21. Zibanejad, 24. Vesey, 35. Nieves - 8. Johnson, 15. Miller, 23. Girardi, 64. Hedman. Střely na branku: 36:30. Diváci: 17.012. Hvězdy zápasu: 1. Hedman, 2. Kučerov (oba Tampa Bay), 3. Vesey (NY Rangers).

Colorado - Vancouver 3:2 po sam. nájezdech (2:1, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 9. MacKinnon, 19. Rantanen, rozhodující sam. nájezd Söderberg - 10. Roussel, 57. Leivo. Střely na branku: 45:32. Diváci: 14.867. Hvězdy zápasu: 1. MacKinnon (Colorado), 2. Markström (Vancouver), 3. Landeskog (Colorado).

Anaheim - Chicago 3:4 (0:0, 2:2, 1:2)
Branky: 25. Shore, 39. Rowney, 46. Terry - 21. a 56. DeBrincat, 37. Anisimov, 60. Kane. Střely na branku: 32:35. Diváci: 16.689. Hvězdy zápasu: 1. Kane (Chicago), 2. Terry, 3. Lindholm (oba Anaheim).