Kubalík do Chicaga! Podepíšeme ho, řekl GM. Debutovat může v Praze | iSport.cz
28. března 2019 • 13:55

Kubalík do Chicaga! Podepíšeme ho, řekl GM. Debutovat může v Praze

Autor: ČTK, adl
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Mistrovské oslavy v plném proudu! Hasiči u Edenu ale i jízda s pohárem po Praze
Sešívaní po derby se Spartou přebírají pohár pro mistra ligy!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Přesun Dominika Kubalíka do Chicaga se zdá být jako hotová věc. Blackhawks získali na českého útočníka práva lednovou výměnou s Los Angeles, v posledních týdnech se jeho jméno s přesunem za moře před příští sezonou hojně zmiňovalo. Akvizici nyní potvrdil i generální manažer Stan Bowman, reprezentační útočník by měl podepsat smlouvu po mistrovství světa. Debut v NHL by si tak mohl odbýt v říjnovém utkání v Praze proti Philadelphii.„Očekáváme, že příští rok bude v našem týmu. Podepíšeme ho,“ uvedl Bowman pro The Athletic s tím, že Kubalík by měl dostat v Chicagu možnost prosadit se do kádru.

Kubalík prožívá vydařenou sezonu, ve které se stal v dresu celku Ambri-Piotty nejproduktivnějším hráčem švýcarské ligy a následně byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem soutěže. Zároveň byl zvolen i nejlepším útočníkem a figuruje také v ideální sestavě ligy.

Odchovanec Plzně se ve středu zapojil do přípravy české reprezentace na vrchol sezony. Pokud se nestane nic mimořádného, neměl by Kubalík chybět v konečné nominaci trenéra Miloše Říhy na šampionát v Bratislavě a Košicích. V rozhovoru s novináři přiznal, že o zájmu ze zámoří ví, ale momentálně se chce soustředit na národní tým.

„Debata o tom je. Všichni ví, že se vytrejdovala moje práva a něco se tam dělo, ale já jsem se na to vůbec nezaměřoval a ani jsem o tom nechtěl vědět,“ poukázal Kubalík na fakt, že Chicago získalo jeho hráčská práva od Los Angeles letos v lednu. „Teď jsem tady a soustředím se, abych byl stoprocentně připravený, zase se do toho dostal a hrál co nejlíp,“ uvedl Kubalík v Praze.

Dominik Kubalík má v Ambri smlouvu do roku 2020, otázkou však je, zda ji dodrží.
Dominik Kubalík má v Ambri smlouvu do roku 2020, otázkou však je, zda ji dodrží.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud