Kubalík do Chicaga! Podepíšeme ho, řekl GM. Debutovat může v Praze | iSport.cz
28. března 2019 • 13:55

Kubalík do Chicaga! Podepíšeme ho, řekl GM. Debutovat může v Praze

Autor: ČTK, adl
TOP VIDEA
Trpišovský po prohře: Stancia by chtěl každý trenér. Odejde Stoch do Řecka? Trpišovský po prohře: Stancia by chtěl každý trenér. Odejde Stoch do Řecka?
SESTŘIH: Slavia - Č. Budějovice 0:2. Podívejte se, jak mistr padl s nováčkem SESTŘIH: Slavia - Č. Budějovice 0:2. Podívejte se, jak mistr padl s nováčkem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Přesun Dominika Kubalíka do Chicaga se zdá být jako hotová věc. Blackhawks získali na českého útočníka práva lednovou výměnou s Los Angeles, v posledních týdnech se jeho jméno s přesunem za moře před příští sezonou hojně zmiňovalo. Akvizici nyní potvrdil i generální manažer Stan Bowman, reprezentační útočník by měl podepsat smlouvu po mistrovství světa. Debut v NHL by si tak mohl odbýt v říjnovém utkání v Praze proti Philadelphii.„Očekáváme, že příští rok bude v našem týmu. Podepíšeme ho,“ uvedl Bowman pro The Athletic s tím, že Kubalík by měl dostat v Chicagu možnost prosadit se do kádru.

Kubalík prožívá vydařenou sezonu, ve které se stal v dresu celku Ambri-Piotty nejproduktivnějším hráčem švýcarské ligy a následně byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem soutěže. Zároveň byl zvolen i nejlepším útočníkem a figuruje také v ideální sestavě ligy.

Odchovanec Plzně se ve středu zapojil do přípravy české reprezentace na vrchol sezony. Pokud se nestane nic mimořádného, neměl by Kubalík chybět v konečné nominaci trenéra Miloše Říhy na šampionát v Bratislavě a Košicích. V rozhovoru s novináři přiznal, že o zájmu ze zámoří ví, ale momentálně se chce soustředit na národní tým.

„Debata o tom je. Všichni ví, že se vytrejdovala moje práva a něco se tam dělo, ale já jsem se na to vůbec nezaměřoval a ani jsem o tom nechtěl vědět,“ poukázal Kubalík na fakt, že Chicago získalo jeho hráčská práva od Los Angeles letos v lednu. „Teď jsem tady a soustředím se, abych byl stoprocentně připravený, zase se do toho dostal a hrál co nejlíp,“ uvedl Kubalík v Praze.

Dominik Kubalík má v Ambri smlouvu do roku 2020, otázkou však je, zda ji dodrží.
Dominik Kubalík má v Ambri smlouvu do roku 2020, otázkou však je, zda ji dodrží.

 

Tour de France, Wimbledon, MS v basketbale

Tour de France 2019: trasa 106. ročníku, program, etapy, Češi na startu (6. - 28. července 2019)

Wimbledon 2019: travnatý tenisový grandslam (1. - 14. července 2019)

MS v basketbale mužů 2019: Češi ve skupině i s USA (31. 8. - 15. 9. 2019, Čína)

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud