Laine chce větší roli. Každý, kdo rozumí hokeji, by to měl vědět, řekl | iSport.cz
Jan Denemark
19. září 2019 • 17:55

Laine chce větší roli. Každý, kdo rozumí hokeji, by to měl vědět, řekl

Autor: Jan Denemark
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Hancko je neformální lídr. Kolem něj se vytvořila parta, chválí stopera Kotal
PRVNÍ DOJMY: Dva hlavní důvody, proč se Sparta zvedla a vyhrála pohár
VŠECHNA VIDEA ZDE

Málo peněz? Nevhodná délka smlouvy? Kdepak, to nejsou hlavní důvody, proč Patrik Laine, hvězda Winnipegu, stále nemá smlouvu. Hlavní překážkou je rozdílný pohled na pozici, kterou by měl v týmu zastávat. „Pokud jde o postavení, které mám, tak v jiných organizacích bych dostal příležitost hrát s nejlepšími hráči. Každý, kdo rozumí hokeji, by to měl vědět.“ To nejsou diplomatická slova, která se běžně v podobných situacích říkají. Na co přesně Laine naráží?Nová oblíbená destinace pro finské hokejové hvězdy? V současné chvíli to rozhodně lze prohlásit o Bernu. Ve švýcarském klubu se totiž Laine, dvojka draftu z roku 2016, připravuje. A nebál se tam rozpovídat o tom, co doprovází licitování o podmínkách nového kontraktu s Jets. Jak je vidno, pozice v hierarchii týmu je jedno z nejdůležitějších témat u vyjednávacího stolu. „Když jednám o kontraktu, chci vždy vědět to, s kým budu hrát v lajně,“ uvedl pro finský web Iltalehti.

Finskému snajprovi se očividně nezamlouvá, že by neměl mít jisté místo v elitní formaci Winnipegu. V minulé sezoně při vyrovnaném počtu hráčů na ledě odehrál drtivou většinu zápasů v druhé lajně vedle centra Bryana Littla a pravého křídla Nikolaje Ehlerse. A chce výš.

S místem ve druhé formaci se spokojit nechce a pouze místo v elitní přesilovce je mu málo. Chce do prvního útoku vedle kapitána Blakea Wheelera a Marka Scheifeleho, což jsou společně s Lainem hlavní tváře celé organizace a nejlepší hráči. Laine má pocit, že pokud by hrál vedle nich, jeho výkony by šly ještě nahoru. A že by mohl nasázet více než padesát bodů v minulé sezoně. Chce slyšet od vedení ujištění, že to vidí stejně. „Z mého pohledu je to dobrá vlastnost,“ uvedl v reakci na Laineho vyjádření Wheeler. „Chtít víc minut. Chtít být víc na ledě. Chtít víc hrát. Tohle jsou za mě dobré věci. Je dobře, když je hráč hladový, a ne když je spokojený s tím, jak je na tom teď. Ale jsem přesvědčený, že tohle nedělá sám od sebe.“ Tedy i jeho evidentně Laineho vyjádření zaskočilo.

Především se ale čekalo, jakým způsobem bude reagovat kouč Paul Maurice. Ten z celé věci nedělá žádnou velkou vědu. „To, co se snaží udělat Patrik, se snaží dělat i ostatní. Třeba Ehlers nebo Connor. Chtějí se prostě za nějaký čas otočit a říct mi: Vidíš, já ti říkal, že jsi mě měl stavět víc. A já odpovím svým řidičským přirovnáním: Nikdo přece nedostane klíčky od auta, když je mu čtrnáct,“ nechal se slyšet Maurice.

Do Bernu se mezitím za Lainem přesunula další finská superstar, Mikko Rantanen z Colorada, který také čeká na nový kontrakt. Zatímco tréninkové kempy týmů NHL probíhají již několik dní, obě křídla se budou nadále připravovat ve švýcarském azylu a čekat na posun ve svých vyjednáváních. Pomůže Lainemu plamenné vyjádření k tomu, aby se co nejdříve stal opět hráčem NHL?

O Patrika Laineho údajně stojí několik klubů z Východní konference. Dokážete si ho představit třeba v New Jersey?
O Patrika Laineho údajně stojí několik klubů z Východní konference. Dokážete si ho představit třeba v New Jersey?

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud