WOW! Malí hokejisté se ocitli na scéně NHL. Dostali je i Kubalík s Kämpfem | iSport.cz
Adam Lacek
3. října 2019 • 14:00

WOW! Malí hokejisté se ocitli na scéně NHL. Dostali je i Kubalík s Kämpfem

Autor: Adam Lacek
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Lipsko - Atlético 2:1. Schick a spol. v semifinále Ligy mistrů
Nejlepší přestupová období historie: Kdy se nejvíc zaskvěly Barca nebo AC Milán?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Exkluzivní zážitek mají za sebou mladíci z Hvězdy Praha. V rámci Adidas NHL Experience si ve středu zatrénovali v dresech Chicaga Blackhawks v O2 areně, jen krátce po tom, co svůj trénink dokončily hvězdy NHL jako Patrick Kane či Jonathan Toews. „Dojmy? Prostě WOW! Totálně jsme netušili, že tam bude takové překvapení. Fakt je to zážitek,“ usmíval se 14letý obránce Adam Richtr. V průběhu tréninku se navíc k žákům deváté třídy na chvilku přidali i Dominik Kubalík a David Kämpf.Zprvu šlo o středu jako každou jinou. Deváťáci z hokejové Hvězdy ráno zamířili do školy, po vyučování na trénink. U stadionu už ale stál připravený autobus, který naděje menšího pražského klubu odvezl do největšího hokejového chrámu v republice.

„Stalo se to hrozně rychle. Z ničeho nic nám řekli, že jedeme do O2 areny a že prostě tohle všechno. Byli jsme z toho hrozně překvapení,“ žasl Adam Richtr. „A šťastný,“ dodal jeho spoluhráč z obrany David Bartheldy.

Mimořádný zážitek v rámci Adidas NHL Experience pokračoval v útrobách bezmála dvacetitisícového stánku. V šatně našli mladíci připravené tréninkové dresy Blackhawks, kteří celou akci pomohli společně s Adidasem zorganizovat. „Nádherný,“ sklonil Bartheldy poklonu trikotům jednoho z největších klubů světa. „Asi nejlepší šatna, jakou jsme měli,“ dodal s úsměvem.

Životní zážitek mají za sebou žáci Hvězdy Praha, ve středu si zatrénovali na ledu O2 areny v rámci Adidas NHL Experience

Trénink na ledě O2 areny začal krátce po 16. hodině, jen půl hodiny poté, co z něj slezl kompletní tým Chicaga, který se připravuje na páteční zápas proti Philadelphii. Po krátkém úvodu přišlo další velké překvapení. Když trenéři u plexiskla vysvětlovali následující cvičení, na led k poslouchajícím hráčům přiskočili čeští útočníci Chicaga – Dominik Kubalík a David Kämpf.

„Zase jsme byli hrozně překvapení,“ komentovali Bartheldy s Richtrem shodně situaci. Jediní čeští zástupci Blackhawks si s deváťáky střihli pár cvičení, před svým odchodem se s celým týmem ještě vyfotili a mladíkům s trenéry rozdali lístky na páteční zápas.

„Bylo to fajn. Nevěděli, že přijdeme, takže doufám, že jsme jim udělali radost,“ těšilo Kubalíka, který si v pátek i před zraky svých chvilkových spoluhráčů odbude premiéru v NHL. „Myslím, že se to klukům líbilo. Byli překvapení, nečekali to. Kdyby se tohle stalo mně v jejich věku, tak bych z toho byl určitě nadšenej,“ dodal Kämpf.

Při spolupráci s hvězdami NHL byla u některých mladíků viditelně znát nervozita, což někteří i sami přiznali

U některých mladíků byla patrná nervozita, další se chtěli na hvězdách NHL vytáhnout. „Nervozita? Jo, byla,“ přiznal Richtr. „Velká,“ doplnil Bartheldy. Neklid z překvapených žáků vycítil i Kämpf. „Bylo vidět, že jsou trošku nervózní. Nevěděli, jestli mají říct ‚ahoj‘ nebo ‚dobrý den‘. Určitě byli překvapení,“ usmál se 24letý odchovanec Chomutova.

O vyjukanosti mluvil i Kubalík. „Přišli jsme tam, když trenér kreslil cvičení. Klekli jsme si za nimi, teď na nás koukali: jako co se děje? Proč tam vůbec jsme? Nikdo nic neříkal, takže myslím, že vyjukaní byli,“ uvedl s úsměvem český reprezentant.

A komu budou deváťáci z Hvězdy v pátek fandit? „Teď nemůžeme říct, že Philadelphii,“ začal se smát Bartheldy. „Hlavně, aby to byl hezký hokej,“ zakončili oba 14letí hoši.

David Kämpf stihl během tréninku s mladými kluky z Hvězdy Praha i chvilku pokecat
David Kämpf stihl během tréninku s mladými kluky z Hvězdy Praha i chvilku pokecat

Speciální Sport Magazín ke startu NHL vychází v pátek 4. října: najdete v něm kompletní soupisky či rozhovor s Tomášem Hertlem...Speciální Sport Magazín ke startu NHL vychází v pátek 4. října: najdete v něm kompletní soupisky či rozhovor s Tomášem Hertlem...Foto Archiv Sportu

Chicago trénovalo v Praze! Příprava na pátek prý bude bez piva

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud