Nulaři v NHL! Mezi hráči, kteří za čtvrt sezony nebodovali, je i jeden Čech

Autor: mto
0
  • Kdo všechno v tomto ročníku NHL ještě nebodoval?Kdo všechno v tomto ročníku NHL ještě nebodoval?FOTO: Koláž: iSport.cz

Tomuto žebříčku měl vévodit dánský univerzál Frans Nielsen z Detroitu, jenže tenhle chlapík s příjmem 5,5 milionu dolarů nahrál včera na jednu ze čtyř branek Red Wings při prohře 4:5 proti Columbusu, takže je ze hry. I tak se ale najde pár tváří, u kterých byste úplně nečekali, že po první čtvrtině sezony 2019/20 budou mít v tabulce bilanci nula branek i nahrávek.

• Josh Archibald, útočník, Edmonton

Josh ArchibaldFoto Reuters / Vincent Carchietta-USA TODAY Sports

Odehrané zápasy a průměrný čas na ledě: 15 / 12:27
    Bilance v minulém ročníku: 68 zápasů, 22 bodů (12+10)
    Bilance v NHL: 135 zápasů, 36 bodů (20+16)
    Plat: 1 milion dolarů

Sedmadvacetiletý vítěz Stanley Cupu s Pittsburghem z roku 2017 přišel do týmu během června jako volný hráč z Arizony. Tam strávil celou minulou sezonu a díky dvanácti brankám a deseti asistencím si vytvořil kariérní maxima. Kanadské křídlo nebývá angažováno kvůli sběru bodů, ale s těmito ciframi se také nepočítalo. Archibald už byl také dvakrát mimo sestavu kvůli zraněním.

• Loui Eriksson, útočník, Vancouver

Loui ErikssonFoto Jonathan Hayward/the Canadian Press via AP

Odehrané zápasy a průměrný čas na ledě: 12 / 9:03
    Bilance v minulém ročníku: 81 zápasů, 29 bodů (11+18)
    Bilance v NHL: 933 zápasů, 580 bodů (244+336)
    Plat: 5 milionů dolarů

Švédské levé křídlo jsme nedávno měli v žebříčku orientovaném na léto 2016, kdy generální manažeři při podpisech s volnými hráči šlapali kriticky vedle. Čtyřiatřicetiletý majitel všech cenných kovů z mistrovství světa v tuto chvíli tráví na ledě průměrně nejméně z celého týmu a hraje ve čtvrté formaci. Celkem devět střel na branku zní taky otřesně...

• David Gustafsson, útočník, Winnipeg

David GustafssonFoto Reuters / Stephen R. Sylvanie-USA TODAY Sports

Odehrané zápasy a průměrný čas na ledě: 16 / 6:00
    Bilance v minulém ročníku: -
    Bilance v NHL: 16 zápasů, 0 bodů (0+0)
    Plat: 792 500 dolarů

Jak velkou měl asi devatenáctiletý Gustafsson radost, když se na začátku sezony dozvěděl, že se zvládl dostat do prvního týmu a nebude muset po letním příchodu ze švédského HV 71 vůbec na otrkanou do AHL. Jenže teď by tam možná chtěl. Ze všech hráčů NHL, kteří mají v sezoně odehráno minimálně 10 utkání, je v průměrném čase stráveném na ledě horší jen Micheal Haley. Těžko říct, jaký smysl podobný postup pro vedení Jets má, ale mělo by si dát pozor, aby hráči úplně nezničilo sebevědomí.

• Mark Jankowski, útočník, Calgary

Mark JankowskiFoto AP Photo/Jeff Roberson

Odehrané zápasy a průměrný čas na ledě: 22 / 10:22
    Bilance v minulém ročníku: 79 zápasů, 32 bodů (14+18)
    Bilance v NHL: 174 zápasů, 57 bodů (31+26)
    Plat: 1,75 milionu dolarů

Calgary šestkrát v řadě prohrálo a třikrát z posledních čtyř utkání nedalo ani gól. Klub je v pěkných problémech, a i když v týmu nebodují větší jména, než je Jankowski, tohle se od hráče, který se profiloval jako střelec, zrovna nečekalo. Přitom se před pár lety ještě nadšeně učil od Jaromíra Jágra, který mu nahrál na tři z jeho čtyř prvních gólů v NHL. Včetně toho prvního. Teď by se mu možná pár veteránových rad hodilo.

• Lukáš Radil, útočník, San Jose

Lukáš RadilFoto Hans Deryk/The Canadian Press via AP

Odehrané zápasy a průměrný čas na ledě: 13 / 9:39
    Bilance v minulém ročníku: 36 zápasů, 11 bodů (7+4)
    Bilance v NHL: 49 zápasů, 11 bodů (7+4)
    Plat: 700 tisíc dolarů

V minulém ročníku byl Radil výtečným doplňkem sestavy, za málo času přinesl dostatek muziky a už v průběhu ročníku si vysloužil novou smlouvu. V tom novém to ale zatím celkem vázne. Sharks nemají optimální formu a Radilovo mlčení se projevuje na jeho vytížení. V prvním utkání sezony odehrál 15 minut a 9 vteřin, v tom posledním v úterý už jen 5 minut a 53 vteřin. A občas také sedí v hledišti...