TOP taháky přestupové uzávěrky NHL: Brankářské duo, český střelec i tvrďák | iSport.cz
29. ledna 2020 • 04:50

TOP taháky přestupové uzávěrky NHL: Brankářské duo, český střelec i tvrďák

Autor: mto
 • Kdo všechno během měsíce změní dres? Kdo všechno během měsíce změní dres?FOTO:

  Přestupová uzávěrka NHL patří každoročně mezi nejatraktivnější termíny sezony, a ta pro ročník 2019/20 už se pomalu blíží. Datum, kdy generální manažeři naposledy mohou trejdovat, je stanoveno na 24. února, a do té doby se dá očekávat množství rošád. Server iSport.cz vybral 10 zajímavých jmen, a v seznamu nechybí i jedno české!

 • Corey Crawford a Robin Lehner, Chicago, brankáři

  Kdo z brankářů Chicaga bude měnit dres?Kdo z brankářů Chicaga bude měnit dres?Foto Profimedia

  Crawford

  Věk: 35 let
  Sezona: 25 zápasů, 9-13-2, 2,96 gólů na zápas, 91,0%
  Cap-hit: 6 milionů dolarů do konce sezony

  Lehner:

  Věk: 28 let
  Sezona: 29 zápasů, 15-8-4, 2,86 gólu na zápas, 92,2%
  Cap-hit: 5 milionů dolarů do konce sezony

  Oběma končí po sezoně smlouva a logická cesta ukazuje jedinou možnost - nechat si mladšího Lehnera, který o svém umění přesvědčil. Samozřejmě v případě, že by Chicago mělo zájem o řádnou protihodnotu, za Švéda by se dalo něco získat. Crawford si díky klauzuli o nevyměnitelnosti může vybrat 10 klubů kam jít, a mohl by pomoci na místě, kde chybí zkušený gólman.

 • Brenden Dillon, San Jose, obránce

  Brenden Dillon je pořádně ostrý chlapíkBrenden Dillon je pořádně ostrý chlapíkFoto AP Photo/Jeff Chiu

  Věk: 29 let
  Sezona: 51 zápasů, 1+11
  Cap-hit: 3,27 milionu do konce sezony

  Tenhle zadák ze staré školy je skvělou výpomocí pro tým, který potřebuje někoho, kdo se stará čistě o obranu a neštítí se nějaké té rány. Navíc má plno zkušeností i s vyřazovacími boji, kde odehrál už 62 utkání a s Sharks byl před čtyřmi lety dokonce ve finále Stanley Cupu. Prý se o něj zajímají Toronto, Carolina a Boston.

 • Ondřej Kaše, Anaheim, útočník

  Ondřej Kaše není ve střelecké forměOndřej Kaše není ve střelecké forměFoto AP Photo/Marcio Jose Sanchez

  Věk: 24 let
  Sezona: 43 zápasů, 6+13
  Cap-hit: 2,6 milionu dolarů do konce sezony 2020/21

  Že na NHL má už dávno dokázal. Stejně jako to, že má čich na góly a umí hrát v útoku s těmi nejlepšími. Jenže hráči, který má být kanonýrem, to v tomto ročníku prostě nestřílí. S šesti brankami je až sedmým nejlepším střelcem trápícího se Anaheimu, jeho procentuální úspěšnost střelby ho v mužstvu dokonce řadí až na 18. místo. Ale slabší sezonu může mít každý, Kaše je mladý a šikovný, půjde zase nahoru. Cena za něj bude celkem vysoká.

 • Chris Kreider, NY Rangers, útočník

  Chris Kreider během Utkání hvězdChris Kreider během Utkání hvězdFoto AP Photo/Jeff Roberson

  Věk: 28 let
  Sezona: 48 zápasů, 17+15
  Cap-hit: 4 miliony dolarů do konce této sezony

  To by bylo, aby se nějaká spekulace v posledních letech obešla bez debaty ohledně tohoto jména. Devatenáctý hráč draftu 2009 je bodově rozjetý na nejlepší sezonu kariéry, jenže to je tak trochu problém. Výbornému bruslaři s perfektní kondičkou končí po sezoně smlouva, a u Rangers bude napilno. Jestli se pokusí si ho v New Yorku nechat se zatím neví... Má ve smlouvě listinu s jedenácti týmy, kam nemůže být vyměněn.

 • Alec Martinez, Los Angeles, obránce

  Alec Martinez v sezoně vstřelil jedinou brankuAlec Martinez v sezoně vstřelil jedinou brankuFoto AP Photo/John Locher

  Věk: 32 let
  Sezona: 32 zápasů, 1+5
  Cap-hit: 4 miliony dolarů do konce sezony 2020/21

  Když Kings v roce 2014 mířili za svým druhým Stanley Cupem za poslední dva roky, byl americký obránce s hispánskými předky důležitou součástí. Nejprve trefil v prodloužení postup do finále, a to pak následně také rozhodl gólem v prodloužení. Je na něm vidět, že stárne, ale v dobrém týmu by pořád měl najít solidní uplatnění.

 • Jean-Gabriel Pageau, Ottawa, útočník

  Jean-Gabriel Pageau ještě v NHL dres neměnilJean-Gabriel Pageau ještě v NHL dres neměnilFoto Sean Kilpatrick/The Canadian Press via AP

  Věk: 27 let
  Sezona: 48 zápasů, 20+12
  Cap-hit: 3,1 milionu dolarů do konce sezony

  Výtečně si kanadský centr uměl naplánovat nejlepší ročník kariéry. Už teď v polovině sezony překonal o gól své čtyři roky staré maximum a dokonce se spekuluje o tom, že by za něj některý z týmů mohl obětovat volbu v prvním kole draftu. Se čtyřmi vítěznými góly se řadí do TOP 20 celé NHL.

 • Kyle Palmieri, New Jersey, útočník

  Kyle Palmieri hraje pátým rokem za DevilsKyle Palmieri hraje pátým rokem za DevilsFoto Reuters / Jerome Miron-USA TODAY Sports

  Věk: 28 let
  Sezona: 45 zápasů, 17+15
  Cap-hit: 4,65 milionu dolarů do konce sezony 2020/21

  Nejproduktivnější hráč týmu, který trochu překvapivě po velkém letním posilování patří mezi největší zklamání sezony. Generální manažer Ray Shero údajně nechtěl vůbec debatovat o tom, že by Palmieriho vyměnil, jenže ten dostal nedávno padáka. A Tom Fitzgerald už je prý všemu otevřenější. Také on má klauzuli o nevyměnitelosti, do té si může vybrat osm týmů, kam nechce být vyměněn.

 • Tomáš Tatar, Montreal, útočník

  Tomáš Tatar poslední roky hodně cestujeTomáš Tatar poslední roky hodně cestujeFoto Reuters / Eric Bolte-USA TODAY Sports

  Věk: 29 let
  Sezona: 51 zápasů, 17+27
  Cap-hit: 4,8 milionu dolarů do konce 2020/21 (+500 tisíc platí Vegas)

  Ze slovenského forvarda se začíná stávat pořádný cestovatel. V únoru 2018 se stěhoval z Detroitu do Vegas, v září zase do Montrealu... Přitom u Canadiens byste teď nenašli produktivnějšího jedince, než je on! Kanadský klub se ho vyměnit nesnaží, však je ještě rok pod smlouvou, ale zájem už prý projevil Pittsburgh...

 • Tyler Toffoli, Los Angeles, útočník

  Tyler Toffoli zatím hrál jen za Los AngelesTyler Toffoli zatím hrál jen za Los AngelesFoto Reuters / Jayne Kamin-Oncea-USA TODAY Sports

  Věk: 27 let
  Sezona: 49 zápasů, 12+15
  Cap-hit: 4,6 milionu dolarů do konce sezony

  O odchodu vítěze Stanley Cupu z roku 2014 se začalo mluvit už na podzim a šance, že k němu dojde, je vysoká. Kings totiž čeká nepopulární přestavba a mistr světa s Kanadou z roku 2015 už toho nejspíš nebude součástí. V NHL nikdy nehrál jinde než za Los Angeles a má solidní potenciál. Před pár lety dal v jedné sezoně 31 branek.

 • Jason Zucker, Minnesota, útočník

  Jason Zucker má smlouvu na další tři rokyJason Zucker má smlouvu na další tři rokyFoto AP Photo/Craig Lassig

  Věk: 28 let
  Sezona: 40 zápasů, 14+14
  Cap-hit: 5,5 milionu dolarů do konce sezony 2022/23

  Tady nejde o výpomoc, ale o investici. Americký střelec odkrajuje teprve druhý rok z pětileté smlouvy, ale už téměř odešel během loňské uzávěrky. Blízko měl tehdy do Calgary a také do Pittsburghu, který o něj stojí kvůli rozsáhlé marodce i teď. Co hráč nabízí? Rychlost a kvalitu na obou stranách kluziště.

 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud