Voráček: Chci být koučem nároďáku! Za jaké podmínky se vrátí na Kladno? | iSport.cz
25. dubna 2020 • 11:06

Voráček: Chci být koučem nároďáku! Za jaké podmínky se vrátí na Kladno?

Autor: ČTK, jab
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
iSport podcast: Je Baroš největší postavou v dějinách Baníku? Co jeho role po kariéře?
MOMENTY 4. nadstavbového kola: Baroš se loučil, boj o korunu střelců a Boleslav do Evropy?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jakub Voráček by jednou rád trénoval hokejovou reprezentaci. Věří, že před koncem kariéry ještě oblékne i dres mateřského Kladna. Nic z toho zatím není aktuální, neboť třicetiletý hráč Philadelphie má v NHL smlouvu do roku 2024 a rozhodně se ještě nechystá končit.„Můj sen, jak stárnu a rok od roku se blíží konec kariéry, i když ho ještě nevidím, je, že bych jednou chtěl trénovat národní tým. Být hlavní trenér,“ řekl Voráček v rozhovoru na facebookové stránce platformy Meltingpot.

„Samozřejmě, že pocity se mohou změnit s tím, jak mi budou růst děti. Třeba bych chtěl být nějakým způsobem u nich. Ale můj sen je být jednou trenérem národního týmu na mistrovství světa,“ uvedl.

Hvězda Philadelphie chce ještě dlouho úspěšně působit v NHL, zároveň by si však jednou rád zahrál za mateřské Kladno. Středočeský klub opustil již jako junior v roce 2006, kdy zamířil do zámoří.

„Když jsem chodil v mládí na hokej, tak jsem vždy chtěl být jako hráči áčka, kteří jdou po schodech z kabiny nahoru a nastupují na písničku od Yo Yo Bandu 'To Kladno'. Lidi, bubny, plný stadion. Mám to v sobě a jednou bych chtěl nastoupit doma, kde by hrála tahle písnička,“ řekl Voráček s tím, že by se ale musel domluvit s majitelem klubu Jaromírem Jágrem na změně hudebního doprovodu. „Protože teď tam hraje Daniel Landa . Museli bychom se domluvit, že se vrátím jen pod touto podmínkou,“ pousmál se Voráček a promluvil i o aktuální situaci kolem koronaviru.

Varianta dohrání NHL bez diváků se mi nelíbí

„Myslím si, že se sezona nedohraje. To je můj názor, třeba se mýlím. Mluví se o tom, že ji chtějí dohrávat v létě, ale nedovedu si představit, že všechny týmy budou sezonu dohrávat po tříměsíční pauze.“

„Doufám jen, že pokud by se dohrávalo, tak by se hrálo normálně ve Philadelphii, v Chicagu. Na stadionech plných lidí, to je mé přání,“ uvedl třicetiletý útočník. Varianta, že by týmy hrály jen na vybraných třech čtyřech stadionech a bez diváků, se mu nelíbí.

Hvězda Philadelphie a kapitán české reprezentace na loňském mistrovství světa si momentálně užívá volno doma a je připraven v případě, že se zámořská soutěž opět rozběhne, začít intenzivně trénovat.Hvězda Philadelphie a kapitán české reprezentace na loňském mistrovství světa si momentálně užívá volno doma a je připraven v případě, že se zámořská soutěž opět rozběhne, začít intenzivně trénovat.Foto profimedia.cz

Každopádně nevěří, že se začne hrát v dohledné době. „Myslím si, že se nezačne dříve než v červnu nebo červenci, takže máme více než dva tři měsíce čas, abych se dal dohromady. Teď jsem doma, relaxuju a kdyby se to začalo hýbat k lepšímu, měl bych osm týdnů času na přípravu. Teď je to pro mě normální letní přestávka, jen o dva tři měsíce dříve,“ řekl Voráček.

Mistr světa z roku 2010 se z USA vrátil v polovině března a věnuje se rodině a kamarádům. „Rozhodně se nenudím. Když nejsem doma, tak jsem na golfu,“ pousmál se Voráček, který i s ohledem na svůj věk bere vynucenou přestávku s nadhledem.

„Kdyby mi bylo dvaadvacet třiadvacet a rval se o nový kontrakt, bylo by to jiné. Je mi ale třicet a mám dvě zdravé děti. Beru to jinak, mám jiné životní priority. Stane se, život běží dál. Není to jen o hokeji,“ řekl Voráček, jenž si jaro v Česku užívá. „Po dlouhé době je krásné vidět rozkvétat Českou republiku, třináct let jsem tady v této době nebyl.“

Stále podporuje svou nadaci, kvůli pandemii koronaviru však musle zrušit tradiční letní charitativní fotbalový turnaj „Hokejky pro kluka Puka“.

Deník Sport, Sport Magazín i časopis GÓÓÓL kupujte pohodlně ONLINE na iKiosek.cz »

Titulní strana, deník Sport, 25. dubnaTitulní strana, deník Sport, 25. dubnaFoto Sport

Hvězda Philadelphie a kapitán české reprezentace na loňském mistrovství světa si momentálně užívá volno doma a je připraven v případě, že se zámořská soutěž opět rozběhne, začít intenzivně trénovat.
Hvězda Philadelphie a kapitán české reprezentace na loňském mistrovství světa si momentálně užívá volno doma a je připraven v případě, že se zámořská soutěž opět rozběhne, začít intenzivně trénovat.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud