Colorado vydřelo s Dallasem sedmý zápas, Francouz nebyl ani na střídačce

Autor: iSport.cz, ČTK, jab
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Hokejisté Colorada zvítězili i bez zraněného českého brankáře Pavla Francouze, který nebyl ani na střídačce, v Edmontonu nad Dallasem 4:1 a vyrovnali stav série 2. kola play off NHL Západní konference na 3:3 na zápasy. Gólem a asistencí se na výhře Avalanche podíleli spoluhráči z elitní útočné formace Mikko Rantanen a Nathan MacKinnon.

Dallas, který měl náskok už 3:1 na utkání, se v 18. minutě zásluhou branky finského obránce Mira Heiskanena ujal vedení a Colorado muselo dotahovat. Ještě v první třetině ale vyrovnal Nikita Zadorov.

Hráči Avalanche zlomili utkání na svou stranu v 28. minutě, kdy se prosadil bek Cale Makar. Ve třetí části přidal celek z Denveru ještě dvě branky a poslal sérii do rozhodujícího sedmého duelu.

Záskok za Francouze Michael Hutchinson předvedl spolehlivých 27 zákroků a byl vyhlášen třetí hvězdou duelu. Záda mu kryl ze střídačky 25letý "farmář" Hunter Miska.