Jaroslav Kalina
20. srpna 2021 • 11:26

TOP nepodepsaní hráči NHL: české eso i Rus, který se nechce stát milionářem

Vstoupit do diskuse
0
 • Mohlo by se zdát, že dění v NHL po vydrancování trhu s volnými hráči utichlo, kluby však naopak stále intenzivně řeší podpisy nových smluv s dosavadními oporamiMohlo by se zdát, že dění v NHL po vydrancování trhu s volnými hráči utichlo, kluby však naopak stále intenzivně řeší podpisy nových smluv s dosavadními oporamiFOTO: koláž iSport.cz

  Mohlo by se zdát, že po rychlém vydrancování trhu volných hráčů, už předsezonní dění v NHL utichlo a není tak žhavé. Nenechte se však uvést v omyl, nejeden zámořský klub po podepsání nových posil možná i daleko víc zneklidňují jednání o smlouvě s dosavadními mladými oporami. Mezi chráněnými volnými hokejisty (RFA), jimž po sezoně skončil stávající kontrakt, je stále celá řada borců, kteří se s kluby ještě nedohodli na délce pokračování spolupráce a výši odměny. V článku iSport.cz se podívejte na nejzajímavější jména.

 • Quinn Hughes

  obránce (Vancouver Canucks)
  věk: 21
  původ: USA
  minulá sezona: 56 zápasů, 41 bodů (3+38)
  poslední odměna:  925 tisíc dolarů

  Vancouverský klenot s velice ofenzivními choutkami, ale nepříliš oslnivými čísly v obraně. Člena amerického rodinného klanu Hughesů v NHL zdobí už v 21 letech úžasná produktivita. Ve 129 odehraných zápasech základní části nasbíral 97 bodů (11+86), dalších 16 (2+14) přidal v 17 duelech předposledního play off. Strašákem je však Američanova všestranná hra a statistika pravdy, z níž naposledy vyšel s bilancí - 24 bodů. Přesto Canucks na rodáka z Orlanda nedají dopustit a po konci jeho nováčkovské smlouvy řeší plnohodnotný kontrakt. V zámoří předpokládají, že Hughes podepíše šestiletou smlouvu s odměnou okolo 7 milionů dolarů.

 • Kirill Kaprizov

  útočník (Minnesota Wild)
  věk: 24
  původ: Rusko
  minulá sezona: 55 zápasů, 51 bodů (27+24)
  poslední odměna: 925 tisíc

  Jednou by mohl ruský střelec napsat knihu s názvem „Jak jsem se nechtěl stát milionářem“. O podivném jednání mezi vítězem poslední Calder Trophy a Minnesotou se již napsalo velmi mnoho, celá situace však zůstává nejasná. Obecně se již ví, že vedení Wild nabízí Kaprizovovi luxusní kontrakt na sedm až osm let s ročním platem 9 milionů dolarů, hráč s agenty však pohádkovou smlouvu odmítají! Rodák z Novokuzněcku po úvodní senzační sezoně požaduje kratší kontakt ze zřejmých strategických důvodů, když by chtěl odejít za zajímavějším angažmá. Minnesotě hrozí, že se vrátí do KHL, kde údajně na forvarda čeká CSKA Moskva s otevřenou náručí a velkým pytlem peněz. Pokud však chce Kaprizov zůstat  v NHL, jedinou možností je dohodnout se s Wild.

 • Elias Petterson

  útočník (Vancouver Canucks)
  věk: 22
  původ: Švédsko
  minulá sezona: 26 zápasů, 21 bodů (10+11)
  poslední odměna: 925 tisíc dolarů

  Nachází se v podobné situaci jako parťák Hughes. Švédský centr oslnil celou NHL, když ve své nováčkovské sezoně překonal klubový rekord Ivana Hlinky a dva ročník po sobě nasbíral 66 bodů. Naposledy kvůli zranění a covidu vynechal skoro polovinu sezony, během nováčkovského kontraktu však Canucks víc než dobře ukázal, že na něm mohou v budoucnu stavět. Je hráčem, který by si bezpochyby zasloužil dlouholetý kontrakt, možná ještě víc než Hughes, v zámoří se ale domnívají, že se dohodne na kratší smlouvě za přibližně 5 milionů dolarů.

 • Andrej Svečnikov

  útočník (Carolina Hurricanes)
  věk: 21
  původ: Rusko
  minulá sezona: 55 zápasů, 42 bodů (15+27)
  poslední odměna: 925 tisíc dolarů

  Nováčkovská smlouva skončila už i dvojce draftu 2018. Po třech letech, během kterých se z ruského šikuly stal jeden z tahounů Hurricanes, má nyní bezpochyby nárok na mnohem větší odměnu. Současný trend vedení Canes však spoluhráči Martina Nečase úplně nepřeje. Klub, jenž má pod palcem miliardář Tom Dundon, šetří, kde může. Nicméně se očekává, že Svečnikov podepíše podobnou smlouvu jako finský parťák Sebastian Aho před dvěma roky. Odchovanec Kazaně by měl zřejmě dostat čtyřletý kontrakt za přibližně 6 milionů dolarů ročně.

 • Rasmus Dahlin

  věk: 21
  původ: Švédsko
  minulá sezona: 56 zápasů, 23 bodů (5+18)
  poslední odměna:  925 tisíc dolarů

  Nepočítaje další bídný ročník, zřejmě největším trápením Buffala je bezpochyby situace kolem zraněného kapitána Jacka Eichela, neméně zásadní význam však má i smlouva jedničku draftu NHL 2018. Při Švédově příchodu do NHL se strhl velký humbuk. Takřka všichni byli přesvědčení, že právě účastník olympiády v Pchjongčchangu bude hráčem, který vyvede zbídačené Sabres z krize. Zatím se tak ale nestalo. Pro zámořské experty je Dahlin trošku zklamání vzhledem k velkým očekáváním. I přes velké trápení Buffala si však dokázal udržet pravidelnou produktivitu. Vedení „Šavlí“ se musí rozhodnout. Pokud věří, že ještě naplní svůj potenciál, nebudou mít problém nabídnout mu delší kontrakt.

 • Filip Hronek

  obránce (Detroit Red Wings)
  věk:
  23
  původ: Česko
  minulá sezona: 56 zápasů, 26 bodů (2+24)
  poslední odměna: 700 tisíc dolarů

  Čísla mluví jasně. Český bek se stal minulou sezonu nejlepším hráčem Detroitu. Ve stále trápícím se týmu táhl obranu i přes nepříznivou statistiku pravdy (-18), řídil přesilovky, dokonce i ovládl klubové bodování. V uplynulých třech letech si vybudoval silnou pozici. Kouč Jeff Blashill na hradeckého odchovance spoléhá, zná ho již z farmy v Grand Rapids. Nyní však nejvíce záleží na velkém šéfovi Red Wings. Nedávno se Steve Yzerman zaskvěl, když se stihl vyhnout arbitráži a domluvit se na smlouvě s Jakubem Vránou, nyní potřebuje vyřešit i české eso v defenzivě. V NHL zatím bral „jen“ přes 700 tisíc dolarů, dočká se mnohem tučnější smlouvy? To je momentálně nejasné. Stejně pravděpodobnou variantou je i kratší kontrakt na dva až tři roky. 

 • Ilja Sorokin

  brankář (New York Islanders)
  věk: 26
  původ: Rusko
  minulá sezona: 22 zápasů, úspěšnost zákroků 91,8 %
  poslední odměna: 925 tisíc dolarů

  V 26 letech má dlouholetý fantom CSKA Moskva za sebou premiérový ročník v NHL, který zakončil se solidními statistikami. Víc než dobře doplňoval zkušenějšího krajana Semjona Varlamova, kterého v následující sezoně může klidně i předčit. Nejprve ale musí vyřešit prodloužení smlouvy. Na arbitráž odmítl přistoupit, od začátku se chtěl s Islanders v klidu dohodnout. V zámoří se spekuluje o tom, že vítěz KHL i olympijský šampion uzavře podobnou smlouvu jako ruský Ranger Igor Šesťjorkin, jenž u rivala z New Yorku podepsal na čtyři roky za 5,5 milionu dolarů na sezonu.

 • Další hráči na seznamu RFA

  Brady Tkachuk (útočník, Ottawa)

  Robert Thomas (útočník, St. Louis)

  Jesperi Kotkaniemi (útočník, Montreal)

  Casey Mittelstadt (útočník, Buffalo)

  Kailer Yamamoto (útočník, Edmonton)

  Nolan Patrick (útočník, Vegas)

  Anthony Beauvillier (útočník, NY Islanders)

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud