Voráčkův večer: dvě asistence a vítězný nájezd, bodoval i Nečas

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

Hokejový útočník Jakub Voráček rozhodl v NHL gólem v rozstřelu o výhře Columbusu 4:3 po nájezdech v New Jersey. Kladenský odchovanec přihrál v základní hrací době i na dva góly a byl zvolen třetí hvězdou utkání. Na straně poražených jednou asistoval Pavel Zacha. Martin Nečas se gólem a asistencí zasloužil o vítězství Caroliny 2:1 nad Arizonou a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Hostům nepomohlo ani 37 zákroků Karla Vejmelky a prohráli i deváté utkání sezony.

Columbus otočil po přihrávkách Voráčka v úvodní třetině skóre na 2:1. Český hráč při prvním gólu posunul puk v přesilové hře mezi kruhy Oliveru Bjorkstrandovi, který vyrovnal. Druhý bod si připsal po rychlém protiútoku, ve kterém se po jeho pasu prosadil Patrik Laine z levého kruhu střelou bez přípravy.

New Jersey překlopilo v prostředním dějství dvěma brankami vedení na svou stranu a u gólu na 3:2 zaznamenal druhou asistenci Zacha. Chybnou rozehrávku domácích ale potrestal v 55. minutě Boone Jenner a Voráček zařídil Columbusu výhru ve třetím kole nájezdů precizně provedeným bekhendovým blafákem. Zkušený útočník byl jediným, kdo skóroval v rozstřelu.

Vejmelka dlouho držel Arizonu, která vedla od šesté minuty trefou Christiana Fischera. Překonal jej až ve 37. minutě bývalý spoluhráč z Komety Brno, jehož prudkou střelu od modré čáry i kvůli teči Fischera nedokázal český brankář chytit. Nečas si tím připsal první gól sezony a v čase 57:33 přihrál v přesilové hře na vítěznou branku Bretta Pesceho, který také propálil Vejmelku od modré čáry. Carolina tak vyhrála i osmý zápas sezony.

Domácí: 36:57. M. Nečas, 57:33. Pesce

Hosté: 05:44. Ch. Fischer

Domácí: F. Andersen (Raanta) – Bear, Slavin (A), Pesce, Skjei, A. DeAngelo, Cole – T. Teräväinen, Aho (A), A. Svečnikov – M. Nečas, Trocheck, Kotkaniemi – Fast, J. Staal (C), Jarvis – Lorentz, Stepan, Martinook.

Hosté: K. Vejmelka (Prosvetov) – Strälman, Chychrun (A), Mayo, Gostisbehere, V. Söderström, Ljubuškin – Keller, Hayton, Crouse – Kessel, Johan Larsson, Jaškin – Ladd (A), L. Eriksson, Roussel – Ch. Fischer, Beagle (A), L. O'Brien.

Halkidis, Schlenker – Murray, McNamara.

PNC Arena, Raleigh

Domácí: 03:39. Henrique, 12:47. Lettieri, 50:10. T. Terry, 58:50. S. Carrick

Hosté: 04:12. M. Hoffman, 38:05. Evans

Domácí: J. Gibson (Stolarz) – H. Lindholm, Drysdale, Fowler, Manson, Benoit, Shattenkirk – Groulx, Getzlaf, T. Terry – Henrique, Zegras, Milano – Comtois, Lundeström, Lettieri – Deslauriers, D. Grant, S. Carrick.

Hosté: Montembeault (J. Allen) – Chiarot, Petry, A. Romanov, D. Savard, Kulak, Ch. Wideman – M. Hoffman, Suzuki, Toffoli – Drouin, Dvorak, Josh Anderson – Armia, A. Brooks, Caufield – Lehkonen, C. Paquette, Evans.

Rooney, Kozari – Rody, Fournier

Honda Center, Anaheim

Domácí: 28:39. Grundström, 44:50. Kopitar, 53:41. Iafallo

Hosté: 23:07. R. Asplund, 27:39. V. Olofsson

Domácí: Quick (C. Petersen) – M. Anderson, Björnfot, M. Roy, O. Määttä, Clague, Edler – D. Brown (A), Kopitar (C), Grundström – A. Kempe, Danault, L. Andersson – Kaliyev, Kupari, T. Moore – Iafallo (A), B. Lizotte, B. Lemieux.

Hosté: Tokarski (C. Anderson) – Butcher, Dahlin, C. Miller, Bryson, Pysyk, Hägg – V. Olofsson, Tage Thompson, R. Asplund – Hinostroza, Cozens, Bjork – Okposo (A), Girgensons (A), J. Skinner – Caggiula, Ruotsalainen, B. Murray.

Hanson, Mclsaac – Gibbons, Smith

Staples Center, Los Angeles

12 101 diváků

Domácí: 01:07. A. Johnsson, 28:37. Mercer, 29:54. D. Hamilton

Hosté: 11:55. O. Bjorkstrand, 14:54. Laine, 54:35. Jenner, . J. Voráček

Domácí: J. Bernier (Wedgewood) – Graves, D. Hamilton, Ty Smith, Severson, Siegenthaler, P. K. Subban – Zacha, N. Hischier, Tatar – A. Johnsson, Mercer, Bratt – Šarangovič, M. McLeod, Vesey – Kuokkanen, F. Gauthier, Studenič.

Hosté: Korpisalo (Merzlikins) – Werenski, Bean, Gavrikov, Peeke, G. Carlsson, Harrington – Laine, Jenner, J. Voráček – Hofmann, Roslovic, O. Bjorkstrand – Nyquist, Sillinger, Domi – E. Robinson, Kuraly, Texier.

Syvret, Furlatt – Marquis, Barton

Prudential Center, Newark

10 239 diváků

Domácí: 33:46. Jordan Eberle

Hosté: 03:38. Kreider, 52:10. A. Fox, 58:21. Goodrow

Domácí: Grubauer (Daccord) – Vince Dunn, Giordano (C), A. Larsson, Lauzon, Oleksiak, H. Fleury – Järnkrok, Gourde (A), B. Tanev – Schwartz, Wennberg, Donskoi – Jordan Eberle (A), McCann, Geekie – Donato, Sheahan, Bastian.

Hosté: Šesťorkin (A. Georgijev) – A. Fox, R. Lindgren, Trouba, K'A. Miller, Tinordi, Nemeth – Goodrow (A), Zibanejad, Kreider (A) – Kakko, R. Strome, Panarin (A) – Blais, Chytil, Lafreniere – K. Rooney, McKegg, Dryden Hunt.