Kubalík vystřelil bod Chicagu, Nečas kvůli zranění nedohrál zápas Caroliny

Autor: iSport.cz
0
Co musí Češi změnit, aby za týden uspěli a kdo si řekl o místo do Prahy?
Varaďa by nedopustil chyby, které stály Pardubice titul. Kabina má příliš velkou moc

Hokejový útočník Chicaga Dominik Kubalík poslal svou šestou trefou této sezony NHL zápas v Dallasu do prodloužení, ve kterém ale domácí rozhodli o výhře 4:3. Martin Nečas stihl jen pět střídání a kvůli zranění v horní části těla z utkání odstoupil. I bez něj Carolina zvítězila 5:1 nad Los Angeles. Filip Hronek asistoval u první branky Detroitu, který doma porazil i díky hattricku Dylana Larkina New Jersey 5:2. V dresu vítězů chyběl kvůli covidovému protokolu Filip Zadina.

Dallas vedl po první třetině 2:0. Oba góly vstřelil v pětiminutové přesilové hře Joe Pavelski a potrestal tím ostrý zákrok Bretta Connollyho, po němž se Tanner Kero nekontrolovatelným pádem na záda udeřil hlavou o led. Domácí útočník byl ošetřován zhruba pět minut, než opustil hrací plochu na nosítkách s otřesem mozku.

„Zažil jsem to na vlastní kůži,“ řekl Pavelski, jemuž před dvěma lety v play off po úderu do hlavy předčasně skončila sezona. „V takových situacích se jen modlíte za rychlé uzdravení,“ dodal lídr Dallasu, který byl u všech branek týmu (2+2). Stars ještě před koncem úvodní třetiny oznámili, že je Kero při vědomí a že byl převezen do nemocnice na podrobnější vyšetření.

Chicago ve 26. minutě snížilo po pohledné kombinaci, na jejíž konci stál Alex DeBrincat. Už za čtrnáct sekund ale kontroval zblízka Jason Robertson. Ještě v prostřední třetině dal z přečíslení kontaktní branku Dylan Strome a v 52. minutě vyrovnal Kubalík tečí. Český útočník potvrdil, že se mu proti Dallasu daří, bodoval v každém z posledních šesti vzájemných utkání (4+2). Prodloužení rozhodl v početní převaze obránce John Klingberg.

„Zápas vůbec neměl jít do prodloužení. Měli jsme více ze hry, vypracovali jsme si více gólových šancí. Bylo to o naši neschopnosti v koncovce a výborném výkonu jejich gólmana,“ prohlásil kouč Dallasu Rick Bowness.

Trenér Caroliny Rod Brind´Amour neměl po utkání informace o zdravotním stavu Nečase. Kouč měl problémy se složením sestavy už před startem duelu, kvůli covidovému protokolu postrádal podruhé za sebou šest hráčů včetně nejproduktivnějšího Sebastiana Aha. Před dvěma dny hrál jen s deseti útočníky, tentokrát si pomohl pěti forvardy z farmy.

„Kdybyste mi před těmito dvěma zápasy řekli, že je oba vyhrajeme, nebyl bych překvapený, ale odpověděl bych, že je to velké. Kluci dřeli, každý přispěl svým dílem,“ řekl Brind´Amour. Jeho svěřenci skvěle začali: po 96 sekundách vedli 2:0 a v polovině utkání 4:0.

Hronek si připsal přihrávku u kuriózní branky. Český bek nahodil z obranného pásma puk do rohu kluziště a gólman New Jersey Akira Schmid se jej vydal k zadnímu mantinelu zastavit. Kotouč se ale nečekaně odrazil před branku a Larkin zakončoval do prázdné. S hosty gól neotřásl, ještě v úvodní třetině vyrovnali. Detroit rozhodl o výhře třemi góly v rozmezí 32. až 36. minuty, v níž Larkin zkompletoval trefou na 4:1 svůj první hattrick v NHL.

„Už je to hodně dávno, kdy jsem dal tři góly v zápase. Myslím si, že se mi to nepovedlo ani v juniorech,“ řekl Larkin, který je v soutěži sedmou sezonu. „Vzpomněl jsem si na mou babičku, která mi za každou branku dávala pět dolarů a vždy očekávala, že dám hattrick. Vysvětloval jsem jí, že to není tak jednoduché,“ doplnil s úsměvem. New Jersey prohrálo podeváté z posledních deseti utkání.

Edmonton ztrácel v Seattlu v polovině úvodní třetiny 0:2, ale zápas otočil a vyhrál 5:3. Pod vítězství se podepsal Warren Foegele dvěma góly včetně rozdílového ze 49. minuty, kterým zlomil stav 3:3. Také Philadelphia neudržela rychlé vedení 2:0 a ještě v 55. minutě prohrávala s Ottawou 2:3, ale nakonec soupeře udolala 4:3 v prodloužení.

Zbývajících pět zápasů sobotního programu NHL bylo kvůli nákaze koronavirem odloženo.

Domácí: 15:39. Dylan Larkin, 31:48. Dylan Larkin, 32:27. Bertuzzi, 35:47. Dylan Larkin, 54:07. Bertuzzi

Hosté: 19:11. M. McLeod, 37:25. Mercer

Domácí: Greiss (Pickard) – Seider, DeKeyser (A), Hronek, Leddy, G. Lindström, M. Staal (A), Oesterle – L. Raymond, Dylan Larkin (C), Bertuzzi – P. Suter, Naměstnikov, Erne – Hirose, Veleno, Gagner – Criscuolo, Barber.

Hosté: A. Schmid (J. Gillies) – D. Hamilton, Ty Smith, Severson, Siegenthaler, Bahl, Geertsen – J. Hughes, Zacha, Tatar – Mercer, A. Johnsson, Studenič – Šarangovič, Kuokkanen, Bastian – M. McLeod, Vesey.

O´Donnell, St. Pierre – Tobias, Toomey.

Little Caesars Arena, Detroit

19 015 diváků

Domácí: 04:19. Giroux, 07:32. Lindblom, 54:35. Farabee, 61:35. Sanheim

Hosté: 22:09. Stützle, 23:22. Formenton, 53:43. Zub

Domácí: M. Jones (Sandström) – Provorov (A), Braun, Sanheim, Ristolainen, Yandle, Connauton – Farabee, Couturier (A), Konecny – Lindblom, Giroux (C), Atkinson – Laughton, K. Hayes, J. van Riemsdyk – J. Cates, P. Brown, MacEwen.

Hosté: A. Forsberg (F. Gustavsson) – Chabot (A), Zub, Holden, Bernard-Docker, Heatherington, Mete – B. Tkachuk (C), Norris, Batherson – Formenton, Stützle, C. Brown – Sanford, Tierney, Ennis – N. Paul (A), Gambrell, Watson.

Syvret, Brenk – Baker, Apperson.

Wells Fargo Center, Philadelphia

18 437 diváků

Domácí: 00:37. Kotkaniemi, 01:36. Fast, 22:38. Pesce, 29:36. T. Teräväinen, 54:29. Drury

Hosté: 35:33. B. Lizotte

Domácí: F. Andersen (Raanta) – A. DeAngelo, Slavin (A), Pesce, Skjei, Bear, Brendan Smith – M. Nečas, Trocheck, Niederreiter – Fast, Kotkaniemi, T. Teräväinen – Noesen, Stepan, Drury – Leivo, Poturalski.

Hosté: Quick – M. Anderson, Wolanin, M. Roy, O. Määttä, Durzi, Björnfot – D. Brown (A), Kopitar (C), A. Kempe – Arvidsson, Danault, Iafallo – T. Moore, Kupari, Grundström – Kaliyev, B. Lizotte, B. Lemieux.

Sutherland, Walsh – Deschamps, Berg.

PNC Arena, Raleigh

16238 diváků

Domácí: 05:16. Pavelski, 07:24. Pavelski, 25:21. J. Robertson, 62:13. J. Klingberg

Hosté: 25:04. DeBrincat, 26:47. D. Strome, 51:55. D. Kubalík

Domácí: Oettinger (Holtby) – J. Klingberg, R. Suter, M. Heiskanen, Lindell, Hakanpää, Harley – Pavelski, Hintz, J. Robertson – Gurjanov, Jamie Benn, Seguin – Glendening, Faksa, M. Raffl – A. Radulov, Kero, Tufte.

Hosté: Lankinen (M.-A. Fleury) – S. Jones, C. Murphy, C. Jones, McCabe, E. Gustafsson, R. Stillman – P. Kane, D. Strome, DeBrincat – Entwistle, J. Toews, Hagel – Kurashev, Dach, D. Kubalík – R. Carpenter, Jo. Slavin, Brett Connolly.

O´Rourke, Hanson – Marquis, McNamara

American Airlines Center, Dallas

18 532 diváků

Domácí: 04:12. Donato, 09:07. McCann, 36:33. Soucy

Hosté: 13:05. Bouchard, 17:03. Foegele, 32:52. Sceviour, 48:54. Foegele, 59:08. McDavid

Domácí: Driedger (Grubauer) – A. Larsson (A), Vince Dunn, Giordano (C), Borgen, H. Fleury, Lauzon, Soucy – Jordan Eberle, McCann, Schwartz (A) – Appleton, Wennberg, Marcus Johansson – Järnkrok, Geekie, B. Tanev – Donskoi, True, Donato.

Hosté: S. Skinner (Koskinen) – Bouchard, Nurse (A), Ceci, Koekkoek, Barrie, Lagesson – Kassian, McDavid (C), Foegele – Yamamoto, Draisaitl (A), Brendan Perlini – D. Ryan, Sceviour, Benson – Marody, Griffith.

McCauley, McIsaac – Kelly, Gibbons

Climate Pledge Arena, Seattle

1751 diváků

Výsledky NHL

Philadelphia - Ottawa 4:3 v prodl. (2:0, 0:2, 1:1 - 1:0)
Branky: 5. Giroux, 8. Lindblom, 55. Farabee, 62. Sanheim - 23. Stützle, 24. Formenton, 54. Zub. Střely na branku: 38:31. Diváci: 18.437. Hvězdy zápasu: 1. Sanheim, 2. Lindblom (oba Philadelphia), 3. Formenton (Ottawa).

Carolina - Los Angeles 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
Branky: 1. Kotkaniemi, 2. Fast, 23. Pesce, 30. T. Teräväinen, 55. Drury - 36. Lizotte. Střely na branku: 33:33. Diváci: 16.238. Hvězdy zápasu: 1. Fast, 2. Kotkaniemi, 3. Skjei (všichni Carolina).

Detroit - New Jersey 5:2 (1:1, 3:1, 1:0)
Branky: 16., 32. a 36. D. Larkin (na první Hronek), 33. a 55. Bertuzzi - 20. McLeod, 38. Mercer. Střely na branku: 30:33. Diváci: 19.015. Hvězdy zápasu: 1. D. Larkin, 2. Bertuzzi, 3. Seider (všichni Detroit).

Dallas - Chicago 4:3 v prodl. (2:0, 1:2, 0:1 - 1:0)
Branky: 6. a 8. Pavelski, 26. Robertson, 63. J. Klingberg - 26. DeBrincat, 27. D. Strome, 52. Kubalík. Střely na branku: 39:23. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Pavelski, 2. J. Klingberg (oba Dallas), 3. Hagel (Chicago).

Seattle - Edmonton 3:5 (2:2, 1:1, 0:2)
Branky: 5. Donato, 10. McCann, 37. Soucy - 18. a 49. Foegele, 14. Bouchard, 33. Sceviour, 60. McDavid. Střely na branku: 17:41. Diváci: 17.151. Hvězdy zápasu: 1. Foegele (Edmonton), 2. Donato, 3. Eberle (oba Seattle).

Centrální divize:

1. Minnesota 29 19 2 8 108:85 40
2. Nashville 30 19 1 10 89:79 39
3. St. Louis 30 17 5 8 104:81 39
4. Colorado 27 17 2 8 115:91 36
5. Winnipeg 29 13 5 11 86:85 31
6. Dallas 28 14 2 12 75:81 30
7. Chicago 30 11 4 15 72:97 26
8. Arizona 29 6 2 21 56:109 14