Skinner řádil: 4 góly! Montreal padl podesáté v řadě téměř po 100 letech

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Útočník Jeff Skinner se blýskl v NHL čtyřmi góly a asistencí při vítězství hokejistů Buffala 5:3 na ledě Montrealu. Devětadvacetiletý Kanaďan ještě více prohloubil krizi Canadiens, kteří prohráli desátý zápas v řadě, což se jim stalo poprvé od roku 1926. Buffalo uspělo po třech porážkách.

Skinner otevřel skóre ve 4. minutě a v polovině zápasu poslal hosty do vedení 2:1. Domácí pak vývoj zápasu otočili, ale po Skinnerově asistenci v závěru druhé třetiny vyrovnal na 3:3 Tage Thompson. Závěrečná část patřila Skinnerovi, který po přihrávkách Alexe Tucha přidal další dvě branky. Byl to jeho první čtyřgólový zápas v NHL, hattrick se mu povedlo dát po více než třech letech.

Na střídačce Montrealu prohrál i třetí zápas bývalý hvězdný útočník Martin St. Louis, který v týdnu vystřídal odvolaného trenéra Dominiquea Ducharmea.

Pavel Zacha asistoval u prvního gólu zápasu mezi New Jersey a Pittsburghem, kterému jeho tým nakonec podlehl 2:4. Skóre otevřel ve 28. minutě Jack Hughes, jenž zmeškal předchozí tři utkání kvůli covidu-19.

Hosté v úvodu třetí třetiny zápas otočili zásluhou Bryana Rusta, který se trefil v pátém duelu v řadě. New Jersey vzápětí vyrovnalo, ale závěr patřim Pittsburghu. Dvěma asistencemi k výhře Penguins přispěl kapitán Sidney Crosby, ale na jubilejní 500. gól v NHL dál čeká.

Colorado bodovalo v 19. zápase v řadě. Nejlepší tým soutěže vyhrál v Dallasu 4:0 a zvítězil v 17 z posledních 19 utkání. Dvěma góly k tomu přispěl Gabriel Landeskog. Čisté konto udržel díky 23 zákrokům Darcy Kuemper, kterému kryl ze střídačky záda Pavel Francouz.

Ottawa vyhrála 4:1 ve Washingtonu, který dokázala porazit po deseti zápasech. Na ledě Capitals uspěla dosud naposledy v lednu 2014. Jediný gól domácích dal Nicklas Backström, který v druhé třetině snížil na 1:2 i za asistence Alexandra Ovečkin. Ruský kanonýr se opět nedočkal 30. branky v sezoně, neskóroval v šestém utkání za sebou.

Domácí: 20:46. Bäckström

Hosté: 05:34. Formenton, 15:11. Gaudette, 38:24. B. Tkachuk, 50:29. C. Brown

Domácí: Samsonov (Copley) – Carlson (A), Fehérváry, Nick Jensen, D. Orlov, J. Schultz, T. van Riemsdyk – Sheary, Bäckström (A), Ovečkin (C) – T. Wilson, Kuzněcov, Snively – Sprong, Eller, McMichael – Hathaway, N. Dowd, Hagelin.

Hosté: A. Forsberg (M. Murray) – N. Zajcev, Chabot (A), Zub, Holden, J. Brown, Brännström – Sanford, Stützle, B. Tkachuk (C) – C. Brown (A), N. Paul, Formenton – C. Bishop, P. Kelly, Ennis – Gaudette, Kastelic, Tierney.

Rank, MacDougall – Rody, Berg

Capital One Arena, Washington

Domácí: 21:11. M. Hoffman, 31:13. Petry, 36:09. Armia

Hosté: 03:41. J. Skinner, 30:15. J. Skinner, 38:24. Tage Thompson, 48:16. J. Skinner, 58:14. J. Skinner

Domácí: Montembeault – Kulak, Petry, Schueneman, A. Romanov, Clague, Ch. Wideman – Caufield, Suzuki (A), Toffoli – M. Hoffman, Byron (A), B. Gallagher (A) – R. Pitlick, Evans, Josh Anderson – Lehkonen, Poehling, Armia.

Hosté: C. Anderson (Tokarski) – Dahlin, Jokiharju, M. Samuelsson, Fitzgerald, Hägg, Bryson – J. Skinner, Tage Thompson, Tuch – Krebs, Cozens, V. Olofsson – R. Asplund, Eakin, Okposo (A) – Bjork, Jankowski, Hayden.

Rooney, Dwyer – Galloway, Toomey

Bell Centre, Montreal

Domácí: 27:02. J. Hughes, 42:51. N. Hischier

Hosté: 33:16. Matheson, 40:36. Rust, 46:58. Boyle, 58:53. Guentzel

Domácí: J. Gillies (Daws) – Siegenthaler, Severson (A), Ty Smith, P. K. Subban, Colton White, Graves – N. Hischier (C), J. Hughes (A), Šarangovič – Tatar, Zacha, Vesey – A. Johnsson, J. Boqvist, Mercer – Geertsen, M. McLeod, Bastian.

Hosté: Jarry (DeSmith) – Dumoulin, Letang (A), M. Pettersson, Marino, Matheson, Ruhwedel – Guentzel, Crosby (C), Rust – B. McGinn, Malkin (A), Kasperi Kapanen – D. Heinen, J. Carter, Rodrigues – Aston-Reese, Boyle, D. Simon.

Lambert, Hanson – Marquis, Johnson.

Prudential Center, Newark

11 242 diváků

Domácí:

Hosté: 05:31. Landeskog, 11:51. Kadri, 53:50. Aube-Kubel, 58:10. Landeskog

Domácí: Holtby (Oettinger) – Lindell (A), Harley, R. Suter, M. Heiskanen, Hanley, Hakanpää – J. Robertson, Hintz, Pavelski – Jamie Benn (C), Seguin (A), Gurjanov – Kiviranta, Peterson, A. Radulov – M. Raffl, Glendening, Kero.

Hosté: Kuemper (Francouz) – D. Toews, Makar, J. Johnson, Girard, R. Murray, E. Johnson – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen (A) – Ničuškin, Kadri, Burakovsky – Compher, Newhook, L. O'Connor – Aube-Kubel, Jost, Helm.