Povedené MS a směr NHL! Blümel jde z Dynama do Dallasu, smlouva na 2 roky

Český útočník Matěj Blümel pózuje s bronzovou medailí
Německý brankář Philipp Grubauer likviduje velkou šanci českého útočníka Matěje Blümela
Český útočník Matěj Blümel v souboji s německým reprezentantem Danielem Fischbuchem
Čeští útočníci David Krejčí (vlevo) a Matěj Blümel se radují z gólu
Česká střídačka oslavuje gól společně se střelcem Davidem Pastrňákem
O vítězství Česka nad USA rozhodl jedinou trefou utkání Matěj Blümel
Čeští hokejisté se radují z trefy Matěje Blümela proti USA
Matěj Blümel využil přihrávky Hynka Zohorny a otevřel skóre
24
Fotogalerie
ČTK, iSport.cz
NHL
Začít diskusi (0)

Hokejový útočník Matěj Blümel podepsal v NHL dvouletý nováčkovský kontrakt s Dallasem. Dvaadvacetiletý bronzový medailista z květnové mistrovství světa v Tampere a Helsinkách působil poslední tři sezony v extralize v mateřských Pardubicích. Uzavření smlouvy oznámil generální manažer Stars Jim Nill na klubovém webu.

Blümela v NHL draftoval v roce 2019 ve čtvrtém kole na 100. pozici Edmonton, ale kontrakt s ním neuzavřel a ztratili na něj práva. Teď si mohl účastník mistrovství světa i z loňska z Rigy vybírat z nabídek jakéhokoliv týmu NHL.

Blümel byl na nedávném šampionátu v Finsku, kde Češi dosáhli na první medaili po deseti letech, se čtyřmi brankami třetím nejlepším střelcem týmu za Davidem Pastrňákem (7) a Romanem Červenkou (5). S osmi body z 10 utkání byl čtvrtým nejproduktivnějším hráčem za Červenkou (17), Davidem Krejčím (12) a Pastrňákem (10).

V uplynulé sezoně si za Pardubice připsal ve 49 zápasech základní části extraligy 24 bodů za 12 gólů a stejný počet asistencí. V pěti utkáních play off nebodoval. V celé sezoně sehrál za národní týn 27 utkání a připsal si 18 bodů (9+9). V únoru byl s týmem jako náhradník na olympijských hrách v Pekingu.

V extralize má na kontě za tři sezony celkem 142 utkání a 65 bodů za 35 branek a 30 asistencí. V reprezentaci stihl za dvě sezony 43 utkání s bilancí 27 bodů (14+13). Syn bývalého mezinárodního čárového rozhodčího Petra Blümela působil v letech 2017 až 2019 v zámořské juniorské USHL v celku Waterloo Black Hawks.

Zprávy ze dne 25. března 2025

Důležitý moment
St. Louis
25. března 2025 · 15:57

Další nadějný český hokejista má v kapse smlouvu v NHL! Útočník Adam Jecho, který patřil mezi bronzové hrdiny uplynulého šampionátu juniorů, podepsal tříletý nováčkovský kontrakt se St. Louis. Devatenáctiletý rodák ze Zlína, jenž rozhodl o senzačním vyřazení Kanady ve čtvrtfinále mistrovství světa dvacítek, byl Blues vybrán při loňském draftu ve 3. kole. Ve stejném klubu uzavřel svoji první smlouvu také obránce Lukas Fischer, syn bývalého českého reprezentanta Jiřího Fischera.

Zprávy ze dne 8. března 2025

Důležitý moment
Florida
8. března 2025 · 00:32

Výměna mezi Bostonem a Floridou byla oficiálně potvrzena. Brad Marchand je Panther! Bruins si v rámci výměny ponechali 50 % Marchandova platu ve svých rukách, tedy 3 062 500 dolarů.

Zprávy ze dne 7. března 2025

St. Louis
7. března 2025 · 22:02

St. Louis Blues už také žádnou transakci dnes neudělají. To stejné platí i o Minnesotě.

Florida
7. března 2025 · 21:07

Nakonec to nebude Vegas. Brad Marchand je blízko trejdu z Bostonu do týmu Florida Panthers! Pokud se to potvrdí, Bruins budou bez kapitána. Je šance, že ho ve funkci nahradí David Pastrňák.

LA Kings
7. března 2025 · 20:57

Los Angeles a Philadelphia jsou s přestupy už hotovy.

LA Kings
7. března 2025 · 18:08

Flyers si v rámci výměny ponechávají 50 % Kuzmenkova platu ve svých rukách. Tedy 2,75 milionu dolarů. Ruský útočník má kontrakt do konce sezony. Philadelphia od Los Angeles získala výběr ve 3. kole draftu 2027.

LA Kings
7. března 2025 · 18:03

Los Angeles získává první posilu dnešního dne. Z Philadelphie získává Andreje Kuzmenka. Čekáme na další detaily.

LA Kings
7. března 2025 · 16:18

Dalším zájemcem o Brada Marchanda jsou Los Angeles Kings.

Zprávy ze dne 6. března 2025

St. Louis
6. března 2025 · 21:03

Špatné zprávy pro St. Louis Blues. Klíčový obránce Colton Parayko se podrobil operaci levého kolene a je vyřazen ze hry na dlouhou dobu, pravděpodobně až do konce sezony.

LA Kings
6. března 2025 · 20:59

Los Angeles patřili mezi zájemce o Mikko Rantanena. Finský útočník ale prý dal najevo, že s Kings by kontrakt neprodloužil. To by znamenalo, že do Los Angeles vytrejdován nebude.

Florida
6. března 2025 · 20:27

Panthers mají za sebou další trejd. Získali dalšího brankáře. Vyměnili Chrise Driedgera do Winnipegu za Kaapo Kähkönena. Oba gólmani v aktuální sezoně chytali doposud převážně na farmě.

Florida
6. března 2025 · 19:33

Další výměna. San Jose vytrejdovalo Nico Sturma na Floridu společně s výběrem v 7. kole draftu 2027. Panthers do Kalifornie poslali výběr ve 4. kole draftu 2026.

Florida
6. března 2025 · 12:36

Florida se prý ze všech sil snaží získat Mikko Rantanena z Caroliny! O Rantanena má ale pochopitelně zájem několik dalších týmů. Pokud by si Hurricanes ponechali 50 % jeho platu do konce sezony, novému týmu by finský útočník v platovém stropu zabíral pouze ~2,3 miliony dolarů.

 

Klub z Raleigh se ovšem stále nerozhodl, zda si Rantanena ponechá do konce sezony s rizikem, že v létě ho ztratí bez náhrady, nebo ho pošle na jinou adresu před pátečním deadlinem.

Zprávy ze dne 5. března 2025

LA Kings
5. března 2025 · 21:57

Poslední zápasy Kings pouze z tribuny sledovat Brandt Clarke. Talentovaný obránce je nabízen k výměně. Cena je ale vysoká.

Důležitý moment
Florida
5. března 2025 · 18:20

Brankář Vítek Vaněček se v NHL stěhuje ze San Jose na Floridu do týmu úřadujících vítězů Stanleyova poháru! Panthers českého gólmana získali před páteční uzávěrkou přestupů výměnou za útočníka Patricka Gilese. V týmu Panthers by měl Vaněček plnit roli dvojky za Sergejem Bobrovským.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů