Miroslav Horák
6. června 2022 • 04:50

Hudler ostře proti proudu: Bronz jde za pár hráči, Jalonen tomu nedal nic

Vstoupit do diskuse
27
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Famózní bitva! Muchová ve finále Roland Garros padla, slaví Šwiateková
Hovorka bilancuje po kariéře: Mám před sebou čistý stůl. Co řekl o potyčce s Kangou?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kdo sledoval studia iSport.cz během mistrovství světa, tvář Jiřího Hudlera mu nemohla uniknout. A kdo měl napnuté uši, pochopil, že někdejší dlouholetý útočník Red Wings nepatří do tábora obdivovatelů Kariho Jalonena. „Všechna čest pár klukům, kteří bronz vydřeli sobě a ostatním, ale to je tak všechno,“ říká otevřeně vítěz Stanley Cupu s Detroitem.Dekádu let bez lesklé odměny odvála bronzová výprava do Tampere. Podepsal se pod ní nedávno najatý finský expert Kari Jalonen. Bývalého útočníka Jiřího Hudlera, jenž v NHL strávil třináct sezon, však jeho práce neuchvátila.

„Je obdivován za nic,“ tvrdí účastník necelých osmi set bitev v elitní světové lize a jejího play off. „Kde vznikl ten nápad slavit bronz? Buď vítězství, nebo nic. Viděl jste někdy někoho slavit druhé místo ve Stanley Cupu?“ ptá se.

Česko se unáší na vlně bronzového úspěchu. Jen sem tam někdo zvedne varovný prst s tím, že medaile náš hokej nespasí a nezlepší. Co si myslíte vy?
„Z bronzu náš hokej nevyprodukuje vůbec nic. O tom jsem přesvědčený.“

Podle čeho soudíte?
„Vede mě k tomu víc důvodů. Lidi na svazu se po volbách částečně změní, bude nový šéf, ale zatím to vypadá tak, že celý výkonný výbor zůstane. To je špatně, nedává to vůbec žádný smysl. Nový hokejový prezident by měl k ruce své lidi, ne ty, které po někom zdědí. A zvlášť když ve stávajícím výkonném výboru najdete minimum lidí, kteří hokeji rozumí. Osmdesát procent výboru netuší,

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací
Vstoupit do diskuse
27

MS hokej 2023 ONLINE - Mistrovství světa v ledním hokeji

Výsledky MS v hokeji 2023 Tabulky skupin Český tým Stadiony Medaile Rozhodčí Výsledky MS v hokeji 2022 MS v hokeji žen MS v hokeji U20 MS v hokeji U18 MS v hokeji 2024 Hokej dnes v TV

Mistrovství světa v hokeji 2023 se konalo od 12. do 28. května ve Finsku a Lotyšsku. Zápasy elitní skupiny MS hostí Riga a Tampere, kde se odehrála i většina zápasů vyřazovací části turnaje. Česká hokejová reprezentace se ve skupině B postupně utkala se Slovenskem, Kazachstánem, domácím Lotyšskem, Slovinskem, Norskem, Švýcarskem a Kanadou a zajistila si postup do čtvrtfinále, ve kterém podlehla výběru USA 0:3.

Zápasy české reprezentace na MS:
Česko - Slovensko 3:2  
Česko - Kazachstán 5:1  
Česko - Lotyšsko 3:4p  
Česko - Slovinsko 6:2  Česko - Norsko 2:0 Česko - Švýcarsko 2:4 Česko - Kanada 1:3 Čtvrtfinále: Česko - USA 0:3

Základní výbava fanouška MS v hokejiHokejové dresy reprezentace ČR * Vlajky ČR

Play off
Články odjinud


Články odjinud