Miroslav Horák
6. června 2022 • 04:50

Hudler ostře proti proudu: Bronz jde za pár hráči, Jalonen tomu nedal nic

Vstoupit do diskuse
27
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
SESTŘIH: Srbsko - Anglie 0:1. Birmančevič prohře s Albionem nezabránil
Upoutávka na rozhovor se Schickem a Součkem: Musíme být TÝM
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kdo sledoval studia iSport.cz během mistrovství světa, tvář Jiřího Hudlera mu nemohla uniknout. A kdo měl napnuté uši, pochopil, že někdejší dlouholetý útočník Red Wings nepatří do tábora obdivovatelů Kariho Jalonena. „Všechna čest pár klukům, kteří bronz vydřeli sobě a ostatním, ale to je tak všechno,“ říká otevřeně vítěz Stanley Cupu s Detroitem.Dekádu let bez lesklé odměny odvála bronzová výprava do Tampere. Podepsal se pod ní nedávno najatý finský expert Kari Jalonen. Bývalého útočníka Jiřího Hudlera, jenž v NHL strávil třináct sezon, však jeho práce neuchvátila.

„Je obdivován za nic,“ tvrdí účastník necelých osmi set bitev v elitní světové lize a jejího play off. „Kde vznikl ten nápad slavit bronz? Buď vítězství, nebo nic. Viděl jste někdy někoho slavit druhé místo ve Stanley Cupu?“ ptá se.

Česko se unáší na vlně bronzového úspěchu. Jen sem tam někdo zvedne varovný prst s tím, že medaile náš hokej nespasí a nezlepší. Co si myslíte vy?
„Z bronzu náš hokej nevyprodukuje vůbec nic. O tom jsem přesvědčený.“

Podle čeho soudíte?
„Vede mě k tomu víc důvodů. Lidi na svazu se po volbách částečně změní, bude nový šéf, ale zatím to vypadá tak, že celý výkonný výbor zůstane. To je špatně, nedává to vůbec žádný smysl. Nový hokejový prezident by měl k ruce své lidi, ne ty, které po někom zdědí. A zvlášť když ve stávajícím výkonném výboru najdete minimum lidí, kteří hokeji rozumí. Osmdesát procent výboru netuší,

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit
Vstoupit do diskuse
27
Play off
Články odjinud


Články odjinud