Hokejový útočník Matěj Blümel podepsal v NHL dvouletý nováčkovský kontrakt s Dallasem. Dvaadvacetiletý bronzový medailista z květnové mistrovství světa v Tampere a Helsinkách působil poslední tři sezony v extralize v mateřských Pardubicích. Uzavření smlouvy oznámil generální manažer Stars Jim Nill na klubovém webu.
Blümela v NHL draftoval v roce 2019 ve čtvrtém kole na 100. pozici Edmonton, ale kontrakt s ním neuzavřel a ztratili na něj práva. Teď si mohl účastník mistrovství světa i z loňska z Rigy vybírat z nabídek jakéhokoliv týmu NHL.
Blümel byl na nedávném šampionátu v Finsku, kde Češi dosáhli na první medaili po deseti letech, se čtyřmi brankami třetím nejlepším střelcem týmu za Davidem Pastrňákem (7) a Romanem Červenkou (5). S osmi body z 10 utkání byl čtvrtým nejproduktivnějším hráčem za Červenkou (17), Davidem Krejčím (12) a Pastrňákem (10).
V uplynulé sezoně si za Pardubice připsal ve 49 zápasech základní části extraligy 24 bodů za 12 gólů a stejný počet asistencí. V pěti utkáních play off nebodoval. V celé sezoně sehrál za národní týn 27 utkání a připsal si 18 bodů (9+9). V únoru byl s týmem jako náhradník na olympijských hrách v Pekingu.
V extralize má na kontě za tři sezony celkem 142 utkání a 65 bodů za 35 branek a 30 asistencí. V reprezentaci stihl za dvě sezony 43 utkání s bilancí 27 bodů (14+13). Syn bývalého mezinárodního čárového rozhodčího Petra Blümela působil v letech 2017 až 2019 v zámořské juniorské USHL v celku Waterloo Black Hawks.
Zprávy ze dne 8. dubna 2025
Montreal posílí v závěru sezony NHL ruský útočník Ivan Děmidov. Canadiens dnes uvedli, že s devatenáctiletým talentem podepsali tříletý nováčkovský kontrakt.

Zprávy ze dne 7. března 2025
San Jose Sharks poslali Fabiana Zetterlunda, Tristena Robinse a výběr ve 4. kole draftu do Ottawy za Zacka Ostapchuka, Noaha Gregora a výběr ve 2. kole draftu.
Joel Armia i David Savard zůstávají pak v Montrealu.
Los Angeles a Philadelphia jsou s přestupy už hotovy.
San Jose Sharks za Luka Kunina, kterého vytrejdovali do Columbusu, získali výběr ve 4. kole draftu 2025.
Jak jsme informovali už včera, San Jose se nebrání trejdu zadáka Maria Ferrara. Žádá za něj ale výběr v 1. kole draftu a prospekta.
Flyers si v rámci výměny ponechávají 50 % Kuzmenkova platu ve svých rukách. Tedy 2,75 milionu dolarů. Ruský útočník má kontrakt do konce sezony. Philadelphia od Los Angeles získala výběr ve 3. kole draftu 2027.
Los Angeles získává první posilu dnešního dne. Z Philadelphie získává Andreje Kuzmenka. Čekáme na další detaily.
O Dylana Cozense měl zájem i Montreal. Sabres za něj však nechtěli jen výběry v draftu či mladé hráče, ale hotového hokejistu. Dává tedy smysl, že Buffalo zaujala nabídka od Ottawy s Josh Norrisem.
Dalším zájemcem o Brada Marchanda jsou Los Angeles Kings.
San Jose je blízko další výměny. Nemělo by jít však o Luke Kunina, kterého trejd také zřejmě čeká. V tomto případě by se mohlo jednat o Maria Ferrara, nebo Jake Walmana. Čekáme na další informace.
Zprávy ze dne 6. března 2025
Potvrzeno. Luke Kunin nezasáhne do dnešního utkání San Jose proti Coloradu. Sharks nechtějí riskovat jeho zranění před potenciální výměnou do jiného klubu. Americký útočník má kontrakt do konce sezony za 2,75 milionu dolarů.
Do dnešního utkání San Jose zřejmě nezasáhne Luke Kunin, který byl v posledních dnech předmětem spekulací kvůli možné výměně. Čekáme na potvrzení.
Los Angeles patřili mezi zájemce o Mikko Rantanena. Finský útočník ale prý dal najevo, že s Kings by kontrakt neprodloužil. To by znamenalo, že do Los Angeles vytrejdován nebude.
Montreal naslouchá nabídkám za útočníka Joela Armiu a zadáka Davida Savarda. Canadiens jsou však ochotni vyměnit pouze jednoho z nich, neboť stále cítí šanci na play off.