Povedené MS a směr NHL! Blümel jde z Dynama do Dallasu, smlouva na 2 roky
Hokejový útočník Matěj Blümel podepsal v NHL dvouletý nováčkovský kontrakt s Dallasem. Dvaadvacetiletý bronzový medailista z květnové mistrovství světa v Tampere a Helsinkách působil poslední tři sezony v extralize v mateřských Pardubicích. Uzavření smlouvy oznámil generální manažer Stars Jim Nill na klubovém webu.
Blümela v NHL draftoval v roce 2019 ve čtvrtém kole na 100. pozici Edmonton, ale kontrakt s ním neuzavřel a ztratili na něj práva. Teď si mohl účastník mistrovství světa i z loňska z Rigy vybírat z nabídek jakéhokoliv týmu NHL.
Blümel byl na nedávném šampionátu v Finsku, kde Češi dosáhli na první medaili po deseti letech, se čtyřmi brankami třetím nejlepším střelcem týmu za Davidem Pastrňákem (7) a Romanem Červenkou (5). S osmi body z 10 utkání byl čtvrtým nejproduktivnějším hráčem za Červenkou (17), Davidem Krejčím (12) a Pastrňákem (10).
V uplynulé sezoně si za Pardubice připsal ve 49 zápasech základní části extraligy 24 bodů za 12 gólů a stejný počet asistencí. V pěti utkáních play off nebodoval. V celé sezoně sehrál za národní týn 27 utkání a připsal si 18 bodů (9+9). V únoru byl s týmem jako náhradník na olympijských hrách v Pekingu.
V extralize má na kontě za tři sezony celkem 142 utkání a 65 bodů za 35 branek a 30 asistencí. V reprezentaci stihl za dvě sezony 43 utkání s bilancí 27 bodů (14+13). Syn bývalého mezinárodního čárového rozhodčího Petra Blümela působil v letech 2017 až 2019 v zámořské juniorské USHL v celku Waterloo Black Hawks.
Zprávy ze dne 5. března 2025
Další potvrzení, že přesun bývalého hráče Tampy Yanniho Gourdeho zpátky k Lightning spolu s jeho současným kolegou Oliverem Bjorkstrandem je na spadnutí, Seattle údajně za silnou dvojici žádá dvě volby v prvním kole draftu, což je dost vysoká cenovka. Pokud ale Bolts cítí šanci na Stanley Cup, musí něco obětovat.
Zprávy ze dne 4. března 2025
Tampa Bay umístila na tzv. waiver list útočníky Cama Atkinsona a Logana Browna. Lightning si tak pravděpodobně dělají prostor na soupisce k zisku nové posily.
Zprávy ze dne 1. března 2025
Do dnešního utkání Predators nenastoupí Gustav Nyquist. Je totiž blízko výměně. Jedním ze zájemců je Minnesota.
Zprávy ze dne 27. února 2025
Adresy si mění současní farmáři. Jesse Ylönen putuje do Nashvillu a jiný útočník Anthony Angello bude hledat štěstí v Tampě Bay. První jmenovaný byl 35. volbou draftu a vloni strávil kompletní sezonu v hlavním týmu Montrealu. Pak ovšem na trhu volných hráčů podepsal s Lightning a neprosadil se, třebaže má ve sbírce i zlato z juniorského mistrovství světa s Finskem. Angello hrál NHL naposledy ve čtyřech případech za Pittsburgh v sezoně 2021/22.
Změna se udála také na trase Minnesota (nově Tyler Madden) a Los Angeles (Joseph Cecconi), kde jde ale o případ útočníka a obránce z AHL bez jediného startu v nejlepší soutěži.
Zprávy ze dne 18. února 2025
Útočník Grigorij Denisenko se stěhuje. Vegas Golden Knights jej vytrejdovali do Nashvillu. Predators za něho obětovali tzv. budoucí vyrovnání. Získali Denisenka tedy zadarmo.
Zprávy ze dne 9. února 2025
Nové smlouvy se dočkal obránce Adam Wilsby. S Predators se domluvil na prodloužení smlouvy do léta 2027 za 775 tisíc dolarů ročně.
Zprávy ze dne 8. února 2025
Vancouver má v obraně přetlak. A proto vyměnil zadáka Marka Friedmana, který byl na pomezí sestavy mezi NHL a AHL, do Nashvillu za budoucí vyrovnání. Tedy zadarmo.
Zprávy ze dne 29. prosince 2024
V NHL došlo k výměně českého hokejisty. Ondřej Pavel se po necelých dvou letech rozloučil v Coloradu, nově bude bojovat o místo v Nashvillu. K Predators byl čtyřiadvacetiletý útočník vytrejdován společně s volbou v třetím kole draftu roku 2027, do organizace Avalanche naopak putuje Fin Juuso Pärssinen a výběr v sedmém kole draftu v roce 2026. Pavel minulou sezonu v klubu z Denveru poprvé okusil nejlepší hokejovou ligu světa, když naskočil do dvou zápasů.
Zprávy ze dne 3. července 2024
Nashville Predators podepsali roční kontrakt s útočníkem Kiefferem Bellowsem. Smlouva je dvoucestná.
Zprávy ze dne 2. července 2024
Cam Atkinson našel nového chlebodárce. Na 1 rok si plácl s Lightning. Vydělá si 900 tisíc USD.
Jak jsme avizovali už včera. Victor Hedman s ročním předstihem prodloužil smlouvu s Tampa Bay. A to na 4 roky, přičemž v platovém stropu bude zabírat 8 milionů dolarů. Kontrakt poběží od léta 2025.
Zemgus Girgensons se na 3 roky upsal Lightning. Ročně si přijde na 850 tisíc USD.
Predators se dohodli na dvouleté spolupráci se zadákem Nickem Blankenburgem. Ten si ročně přijde na 775 tisíc dolarů.
Zprávy ze dne 1. července 2024
Barry Trotz, GM Predators, by rád udělal jednu až dvě výměny, aby získal více prostoru pod platovým stropem.
Lightning s ročním předstihem prodloužili kontrakt s Emilem Lillebergem na další 2 roky za 800 tisíc dolarů ročně.