Miroslav Horák
29. června 2022 • 04:50

Colorado znovu v extázi. Tenhle tým je lepší, než byl náš, přiznává Hejduk

Vstoupit do diskuse
4
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
SESTŘIH: Nottingham - West Ham 1:0. Souček a Coufal stále bez bodu
SESTŘIH: Sparta - Olomouc 2:0. Jasný zápas pro Letenské, trefili se Karabec a Höjer
VŠECHNA VIDEA ZDE

Colorado Avalanche = Milan Hejduk. Vždycky to platilo, platí pořád a platit bude. „Mám obrovskou radost, že to letos konečně vyšlo!“ hlásí nadšeně do telefonu v rozhovoru pro deník Sport bývalá ikona týmu z Denveru, jehož ulicemi od nedělní noci proudí karneval. Může za to dovoz Stanley Cupu pod Skalisté hory po úmorně dlouhých 21 letech. Přesně tolik roků uplynulo do chvíle, kdy pohár zvedal nad hlavu český kanonýr.V časech zlých si v Denveru často připomínali bájnou éru, kdy tým kolem Patricka Roye, Petera Forsberga a Joea Sakica patřil k absolutní špičce NHL. Možná se slzou v oku. Ale pak tu byla i sezona 2016/17, nejčernější v klubových dějinách. Monumentální ostuda. Colorado nebylo jen nejhorší ze všech, ale totálně nejhorší, úplný odpadlík. A slavný Sakic byl u toho v roli GM. „Joe o tom, co dělá, celkem pochyboval. Nebyl si jistý, zda udělal dobře, když tu práci vzal,“ vzpomíná 46letý Milan Hejduk. Panovalo temno, z něhož Sakic a spol. našli výstup.

Z hlasu cítím, že i vás zalila euforie, která se rozlila po celém Coloradu. Mám pravdu?
„No jasně! Jednadvacet let čekání na Stanley Cup je strašně dlouhá doba. Navíc poslední roky už jsme tu doufali, že by to mohlo vyjít. Colorado minimálně poslední tři sezony disponuje výborným týmem, prakticky bez slabiny. K vítězství v play off se nějaký ten pátek schylovalo, nakonec se ukázalo, že si kluci musí projít i těžkými porážkami, aby vystoupali až na vrchol. I když i v minulých sezonách patřili mezi favority na Pohár, pokaždé vypadli ve druhém kole. Bolelo to, ovšem i ty smutné prožitky byly k něčemu dobré. V zisku Stanley Cupu to sehrálo důležitou roli.“

Zapůsobilo i na vás, v jakém stylu Colorado uchvátilo nejcennější hokejovou trofej? Nejen, že vyhrálo 16 z 20 duelů play off, navíc nadchlo skvělým hokejem.
„Souhlasím. Kluci předváděli parádní výkony. Stanley Cup je ve správných rukách. Vyhrálo nejlepší mužstvo, v play off byli dominantní. Osobně jsem se byl podívat na druhém utkání finálové série, které skončilo výhrou 7:0.

Dočtěte si celý článek a užijte si další exkluzivní obsah a videa bez reklam na 8 webech díky
PREMIUM PLUS  

Odemknout článek
Vstoupit do diskuse
4
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud