Patrik Czepiec
6. října 2022 • 04:50

NHL baví Evropu: Hertlova štědrost i show, pohled do Prahy či pocta Josimu

Vstoupit do diskuse
0
 • Praha už volá! Co ale zatím zažili hráči San Jose a Nashvillu na své evropké tour?Praha už volá! Co ale zatím zažili hráči San Jose a Nashvillu na své evropké tour?FOTO: Koláž iSport.cz

  Jako věrozvěstové, kteří přišli rozdávat hokejovou moudrost. Hráči Nashvillu a San Jose těší Evropany nejen svým sportovním nadáním. Už jen zastávky v Bernu, respektive v Berlíně přinesly řadu unikátních, vtipných a úchvatných momentů. Vrcholem budou dvě partie v pražské O2 areně, kde Predators a Sharks během pátku a soboty zahájí základní část nadcházejícího ročníku NHL. Velkolepá show. Vždyť si na ni fanoušci ze Starého kontinentu taky museli počkat dlouhých 35 měsíců. Až teď, po odeznění nejhorších covidových časů, znovu přičichli k pozlátku. V článku iSport.cz najdete ty nejlepší okamžiky z dosavadní poutě obou týmů, které směřují do Prahy.

 • Meier vyučuje němčinu

  I když na soupisce San Jose v létě přistál německý útočník a čerstvý vítěz Stanley Cupu Nico Sturm, pobyt v Berlíně si náležitě užíval i Švýcar Timo Meier. Jedna z největších hvězd jinak spíše průměrných Sharks dokonce vzala své spoluhráče do města a představila jim krásy němčiny. Zatímco zadák Jaycob Megna se poměrně držel, kolega z útoku Noah Gregor měl s výslovností větší potíže. Z povídání vzniklo vtipné instagramové video.

 • Další zastávka: Praha

  Nashville si přípravu ve Švýcarsku vychutnal, a to hlavně díky hlasité podpoře, která se dostávala domácím miláčkům Romanu Josimu a Ninu Niederreiterovi. Zájem o Predators v Praze nemusí být tak ohromný, s odchodem brankáře Davida Ritticha skrze trh volných hráčů česká stopa v klubu téměř vychladla. Útočník Jáchym Kondelík ani gólman Tomáš Vomáčka šanci debutovat před zraky svých krajanů nedostanou. Přesto se Preds na hlavní město těší a skrze sociální sítě poslali do Prahy virtuální pohlednici.

  Predators poslali z Berlína do Prahy virtuální pohledniciFoto Instagram / Nashville Predators

 • Sharks vyrazili na fotbal

  Když elita hledí na elitu. Hokejisté San Jose se během své návštěvy v Berlíně podívali na nejvyšší německou fotbalovou ligu. Domácí Hertha vyzvala Hoffenheim, čemuž přihlíželi i Češi Tomáš Hertl a Radim Šimek. Nejintenzivněji utkání prožíval Timo Meier, který byl sice jako fanoušek na bundeslize poprvé, jinak ji ovšem sleduje kvůli svému fantasy týmu.

  „Jsem vážně nadšený, že jsme tam mohli jít. Přestože člověk byl po dlouhém letu unavený, tohle mě opravdu nadchlo. Myslím, že je skvělé být v hledišti se všemi kluky a společně sledovat zápas,“ liboval si Švýcar ve službách Sharks. „Do fantasy ligy jsem zažraný. Takže jsem si trochu okousal nehty,“ přiznal zároveň.

  Švýcarský hokejový útočník Timo Meier ze San Jose si jako nadšenec do fantasy náramně užil fotbalový zápas Herthy s HoffenheimemFoto twitter.com/@SanJoseSharks

 • Josi jako švýcarský superman

  Až Tomáš Hertl znovu vstoupí na led O2 areny, půjde o velkolepou záležitost. Fanoušci budou u vytržení. Jak jen se jim odvděčit? Inspiraci může český útočník čerpat v řadách soupeře. Elitní zadák Roman Josi si totiž fenomenální chvíle slávy vychutnal už v pondělí, kdy s Nashvillem vyzval v přípravném utkání „svůj“ SC Bern. Vyhecoval se ke grandióznímu představení, nasázel dva góly, přidal asistenci, stal se hvězdou zápasu. Lépe to zrežírovat ani nemohl.

  „Chtěl bych vám jen krátce poděkovat. Pro mě i Nina (Niederreitera) to hodně znamená. Upřímně, nedokážu ani zcela vyjádřit svůj vděk, protože se mnou cloumají emoce. Bylo skvělé, jak jste nás podpořili. Přesně proto miluju tenhle tým, kvůli takovým maličkostem. Třeba to, že jste se včera vyfotili s mou rodinou, byla z toho nadšená. Jsme skvělá parta. Každý se bavil, teď se pojďme připravit na sezonu,“ vyznal se spoluhráčům v kabině kapitán Josi.

 • Wow! Hertl v Berlíně zosnoval kouzelnou akci

  Už přípravná klání v zámoří ukázala, že Tomáš Hertl ani po podpisu osmileté smlouvy nezlenivěl. Naopak, nabírá formu. A to, co předvedl s Timem Meierem na ledě Eisbärenu, bylo doslova dechberoucí. Rychlá narážečka, chladnokrevné zakončení. Akce připomínala Messiho parády v kombinaci s Xavim během jejich nejplodnějších let v Barceloně. A fanoušci, kteří při přesilovkách Sharks hlasitě pískali, najednou začali spontánně tleskat. Že domácí do té doby vedli 1:0? Tohle byla paráda, která zaslouží respekt.

  „Chtěli jsme si z toho zápasu odnést dobrý pocit. Věděli jsme, že to s Berlínem jednoduché nebude. Ta akce nám dodala sebevědomí. S Timem už nějakou dobu hrajeme, strávili jsme spolu i celou předsezonní přípravu. Vyměnili jsme si puk, dobře mi ho poslal a já jsem zakončil. To nám pomohlo,“ popsal vyvedenou kombinaci samotný autor branky.

 • Štědrý dar pro fanouška

  Takový moment se nezapomíná. Po utkání s Eisbärenem, které skončilo vítězstvím San Jose v poměru 3:1, si Tomáš Hertl vyhlédl malého fanouška v Mercedes Benz Areně a obdaroval ho svou hokejkou. Vstřelil s ní nádhernou vyrovnávací trefu, která nakopla Sharks k obratu. Cenný artefakt, ale také důkaz, že rodák z Prahy je srdcařem a stále skromným mužem, co myslí na své příznivce.

  O to speciálnější bude jeho comeback do O2 areny. „Doufám, že v Praze budou fanoušci na naší straně, když jsme v týmu dva Češi. Navíc hraju ve své budově,“ sdělil Hertl novinářům a odkázal tak na své slávistické angažmá před vstupem do NHL.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud