Páteční uzávěrka trejdů v NHL nabídla několik zajímavých výměn včetně stěhování Čechů. Ale největší unikát byl k vidění při trejdu mezi týmy Calgary a Arizony. Ty si jako první v historii prohodily dva bratry. Útočník Nick Ritchie putoval do Flames, jeho starší sourozenec Brett Ritchie opačným směrem.
Co by to bylo za trade deadline, kdyby se nestěhoval Vladislav Naměstnikov. V poslední den před uzávěrkou ho vyměnili už počtvrté a vyrovnal novodobý rekord Alana Maye. Tentokrát zamířil do Winnipegu. Nejzajímavějším momentem páteční tradedeadline však stejně byl trejd bráchy za bráchu.
„Řekl jsem Nickovi, že bude mít levné bydlení, půjde zkrátka z jednoho domu do druhého. Jen si promění adresu, ani auta nemusejí převážet,“ poznamenal Bill Armstrong, GM Coyotes. „Myslím, že se to nějak dostalo ven, takže když jsem jim volal, smáli se. Když nic jiného, jsme jedineční. Prostě to tak vyšlo. Získali jsme Nicka a dáme mu příležitost, Brett ji dostane taky. Všechno je někdy poprvé. Je to trochu unikát, a když jsme si o tom s oběma povídali, usmívali jsme se,“ líčil Brad Treliving, manažer Flames.
Nicku Ritchiemu končí dvouletá smlouva, 27letý útočník ji podepsal ještě v Torontu, kam dospěl těsně před loňskou uzávěrkou. Jako desátého hráče v pořadí draftu 2014 si ho vybral Anaheim. Právě tam zažil své nejlepší časy, v útoku nastupoval s Ondřejem Kašem. Později působil ještě v Bostonu. V této sezoně si za 58 zápasů připsal 21bodů (9+12). Kromě něj získalo Calgary ještě zkušeného obránce Troye Stechera.
Brett Ritchie je o dva roky starší než Nick. I jemu končí kontrakt a stane se neomezeným volným agentem. Na účtu má v tomto ročníku 8 bodů (6+2) v 34 utkáních. Původně ho draftoval Dallas ve druhém kole před dvanácti lety. Taky on prošel Bostonem, kde krátce potkal se svým bratrem, když ho vyměnili z Anaheimu.
Jedná se o vůbec první doložitelnou výměnu dvou sourozenců, ale to je asi tak všechno. Flames v poslední době tápou, účelem příchodu Stechera a s Nickem Ritchiem bylo dodat nějaký impuls a posílit na druhotných pozicích. Coyotes zase ve straším bratrovi získali válečného veterána a cestovatele, jenž po zbytek sezony poslouží jako další fígura připravená na střídačce nebo na tribuně.
Do Arizony s Brettem Ritchiem přichází ještě obránce Connor Mackey. Ve čtvrtek klub získal Jakuba Voráčka z Columbusu, jehož další budoucnost je nejistá. Coyotes ztráceli na play off 15 bodů a před uzávěrkou spíš otevřeli výprodej. Už ve středu vyměnili do Ottawy beka Jakoba Chychruna, který o trejd dlouho usiloval. Ofenzivní zadák Shayne Gostisbehere šel do Caroliny, před uzávěrkou putoval útočník Nick Bjugstad do Edmontonu. Mluvilo se rovněž o zájmu o brankáře Karla Vejmelku. Ten však zůstává.
Zprávy ze dne 5. září 2022
Obránce Erik Brännström, který v roce 2019 málem přišel o oko, když ho brusle Austona Matthewse zasáhla do obličeje, prodlužuje s Ottawou spolupráci o další rok. Vydělá si 900 tisíc dolarů. V minulém ročníku odehrál 53 zápasů se ziskem 14 asistencí.
Zprávy ze dne 19. července 2022
V Montrealu bude i v následujících sezonách pokračovat brankář Samuel Montembeault. Pětadvacetiletý rodák z Québecu, který v minulé sezoně odchytal za Canadiens 38 zápasů, se upsal na další dva ročníky. Ročně si přijde na jeden milion dolarů.
Zprávy ze dne 16. července 2022
Novou smlouvu si v Montrealu vysloužil útočník Rem Pitlick, za dva roky si vydělá 2,2 milionu dolarů. Kontrakt je jednocestný. V minulé sezoně odehrál Pitlick v dresu Habs 46 zápasů, které obohatil svými 26 body.
Zprávy ze dne 15. července 2022
Poté, co se Juraj Slafkovský stal první slovenskou jedničkou draftu NHL, uzavřel s Montreal Canadiens tříletý nováčkovský kontrakt. A ne jen tak ledajaký. Díky novým pravidlům, případnému splnění podmínek a bonusech obsažených ve smlouvě si může osmnáctiletý Slovák u Habs přijít ročně až na rekordních 4,45 milionu dolarů. Takový plat na začátku kariéry nepobíral ani Connor McDavid! Má to ale jeden velký háček – daně. VÍCE čtěte ZDE>>>
V Ottawě si do budoucna pojistili služby jedné z ofenzivních opor. Novou osmiletou smlouvu uzavřel s vedením Senators americký útočník Joshua Norris. Třiadvacetiletý centr si tak přijde celkem na 63,6 milionu dolarů.
Po draftování se obránce Tomáš Hamara dočkal také první smlouvy v NHL. Český zadák, kterého si v letošním draftu vybrala Ottawa ve 3. kole z 87. místa, podepsal se Senators tříletý nováčkovský kontrakt. Podle všeho ale bude odchovanec Sparty v nové sezoně dál nastupoval v dresu finského týmu Tappara Tampere.
Zprávy ze dne 14. července 2022
Smlouvy v NHL se dočkal další z draftovaných slovenských hokejistů v prvním kole letošního draftu. Popradský útočník Filip Mešár, kterého si Montreal vybral z 26. místa, podepsal s Canadiens tříletý nováčkovský kontrakt s možným ročním příjmem 950 tisíc dolarů. Rodák ze Spišské Belé tak napodobil krajana Juraje Slafkovského. Jednička draftu 2022 uzavřela stejnou smlouvu.
Zprávy ze dne 13. července 2022
Nadšený Claude Giroux podepsal smlouvu s klubem z rodné provincie Ontario. Ottawa se stane jeho domovem v dalších třech letech.
Někdejší kapitán Philadelphie Claude Giroux už pózuje v dresu Ottawy. Na angažmá se enormně těší.
Úsměv, prosím! Juraj Slafkovský je natěšený na další tři roky v Montrealu:
Slovák Juraj Slafkovský při podpisu smlouvy s generálním manažerem Canadiens Kentem Hughesem:
Slovenská jednička draftu Juraj Slafkovský si zajistil nováčkovskou smlouvu. Během následujících tří let tak bude pevnou součástí Montrealu, který si jej vybral z první pozice.
Obránce Madison Bowey by měl své další kroky spojit s Montrealem, podle Ricka Dhaliwala dostane roční šanci. Smlouva ovšem bude dvoucestná.
Velká ligová hvězda Claude Giroux nakonec míří do Ottawy. Senators nabídli kanadskému útočníkovi tříletou smlouvu, ročně si dosavadní hráč Floridy přijde na 6,5 milionu dolarů. U Girouxe tak zvítězila touha vrátit se do rodné provincie, zvažovanou variantou byl v jeho případě ještě Edmonton.
Generální manažer Montreal Canadiens Kent Hughes ohlásil podpis útočníka Alexe Belzileho, který v uplynulé základní části stihl 11 utkání v NHL. Jinak působil na farmě. Dvoucestnou smlouvu na jeden rok společně s ním získávají také forvardi Joël Teasdale a Nate Schnarr, kteří patří na širší soupisku kanadského klubu.